Tokarki

4,5 z 50662 opinii
Tokarki to profesjonalne przyrządy służące przede wszystkim do skrawania. Będą pomocne podczas wytaczania przedmiotów w kształcie stożka, walca czy kuli. Dostępne na rynku tokarki występują w naprawdę różnych typach. Możemy wyróżnić między innymi tokarki tarczowe, kołowe, karuzelowe, rewolwerowe, zegarmistrzowskie czy zataczarki. Poszukując produkty dla siebie, na początku warto zastanowić się nad tym czy poszukujemy tokarek stołowych, produkcyjnych, ciężkich czy pociągowych. Pierwszy z wymienionych rodzajów charakteryzuje się mocowaniem na stół. Tego rodzaju tokarki najlepiej sprawdzą się podczas obróbki niewielkich przedmiotów. Natomiast tokarki produkcyjne nie posiadają śruby pociągowej. Ich zaletą jest możliwość wykonania większości robót tokarskich, poza gwintowaniem. Tokarki ciężkie to profesjonalny sprzęt wykorzystywany w przemyśle budowlanym, elektromaszynowym czy metalurgicznym. Tokarki pociągowe sprawdzą się idealnie, jeżeli zalezy nam na precyzyjnym nacinaniu gwintów. Ze względu na to, że zakup tokarek nie jest małym wydatkiem przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto dokładnie zapoznać się z najważniejszymi parametrami urządzeń.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Moc

-

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Wybieramy najlepszą wiertarkę i wkrętarkę do prac domowych Poprzednie Następne

Wybieramy najlepszą wiertarkę i wkrętarkę do prac domowych

W każdym domu powinien znajdować się chociaż podstawowy zestaw narzędzi służący do przeprowadzania drobnych napraw lub montażu elementów wyposażenia mieszkania. Oprócz tradycyjnego młotka, śrubokrętu, szczypców czy klucza w zestawie takim powinna się znaleźć także wiertarka lub wiertarko-wkrętarka, która ułatwia wykonanie wielu czynności.

Elektronarzędzia do pracy przy drewnie Poprzednie Następne

Elektronarzędzia do pracy przy drewnie

Majsterkowanie w drewnie stało się niezwykle modne, gdyż — jak się okazuje — samodzielne odnowienie mebli, wybudowanie altanki lub skonstruowanie półki do przedpokoju sprawia wielu osobom ogromną radość i daje mnóstwo satysfakcji. Dużym powodzeniem cieszą się też zakłady stolarskie, które oferują klientom meble na zamówienie lub inne przedmioty codziennego użytku.

Narzędzia przydatne przy obróbce metali Poprzednie Następne

Narzędzia przydatne przy obróbce metali

Obróbką metali nazywa się proces, w wyniku którego zmieniają się ich właściwości fizyczno-chemiczne. W procesie tym stosuje się różne metody i dlatego wyróżnia się: obróbkę cieplną, chemiczną, cieplno-chemiczną, plastyczną oraz obróbkę skrawaniem. Podstawowymi i najczęściej stosowanymi metodami są obróbka skrawaniem oraz obróbka plastyczna. Są one stosowane w większości zakładów produkcyjnych i warsztatach, w których wykorzystuje się metal.

Jak zrobić meble z palet? Lista potrzebnych narzędzi Poprzednie Następne

Jak zrobić meble z palet? Lista potrzebnych narzędzi

Są designerskie, bardzo tanie i można je wykonać zupełnie samemu. Meble z palet od kilku lat królują we wnętrzach, na balkonach oraz w ogrodach.

Tokarki - opinie