staw barkowy - Tenis i pokrewne

4,6 z 54567 opinii
Tenis podobnie jak golf był jeszcze do niedawna uważany za sport dla elit. Obecnie każdy może się nim cieszyć, podobnie jak innymi podobnymi rozrywkami. Wyróżniamy 2 rodzaje gry w tenisa: ziemny i stołowy. W tenisa ziemnego gra się na specjalnie stworzonym korcie. Gra polega na przebiciu rakietką tenisową piłki na drugą stronę siatki. Jest to gra wytrzymałościowa, na rozegranie każdego seta jest zaledwie 20 sekund, a przerwy w grze trwają maksymalnie 120 sekund. Jest to sport zaliczany do letnich igrzysk sportowych, na których gra jest tak mocna, że po każdym rozegraniu trzeba wymieniać piłeczki, które nie są wcale takie łatwe do zepsucia.

Tenis i pokrewne gry

Najbardziej popularną podobną grą jest badminton. Ta gra nie jest już taka trudna i wymagająca jak tenis ziemny. Zamiast piłki używa się lekkich lotek, rakietki także są lżejsze i mniej wytrzymałe. Jest to dyscyplina olimpijska od 1992 roku. Tym co łączy tę grę z tenisem jest sposób rozgrywania gry. Po obu stronach siatki ustawiają się zawodnicy. Ich zadaniem jest przerzucenie lotki na drugą stronę, oraz nie dopuszczenie, aby dotknęła kortu po ich stronie. W tę grę może walczyć jedna lub dwie pary.

Jakie gry są podobne do tenisa?

W dwudziestym pierwszym wieku powstała nowa dyscyplina zwana „padel”. Sport ten nie jest tak wymagający jak zwyczajny tenis, jest dużo łatwiejszy i nie wymaga dużej siły fizycznej. Można powiedzieć że jest to sport ogólnorozwojowy dla każdego. Gra toczy się do dwóch zwycięstw przez jednego gracza pod rząd. Zazwyczaj grany jest na raz przez 4 graczy. W przeciwieństwie do tenisa, serw zawsze jest odbijany od dołu. W czasie gry piłka może dotknąć kortu, ale tylko raz, w przeciwnym razie oznacza to stratę punktu.
Są to wszystkie gry typu tenis i pokrewne, które dotyczą sportów ziemnych. Co dziwne tenis stołowy zwany inaczej ping pongiem nie ma żadnych gier pokrewnych. Ta gra jest tak samo ekscytująca jak wszystkie inne tutaj wymienione, nie wymaga jednak tak dużych sił fizycznych, zamiast tego gracze muszą być szybcy oraz posiadać wysokie umiejętności koordynacji oko ręka, gdyż znajdują się bardzo blisko siebie. Punkty są nadawane za nieodbicie piłki po jednym odbiciu, lub za pozwolenie na podwójne uderzenie.
Tenis i pokrewne
1
Tylko oferty
Cena
Producent
Przeznaczenie
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Sukienki, koszulki, skarpety, czyli odzież tenisowa Poprzednie Następne
Tenis to popularny, ale też bardzo wymagający sport. Warto więc przed treningiem zaopatrzyć się w wygodną odzież, by lepiej czuć się i sprawniej reagować na korcie. Skorzystaj z naszego poradnika, jak wybrać pierwszą odzież do gry w tenisa - Ceneo.pl
Jak zacząć grę w squasha? Poprzednie Następne
Squash to bardzo interesująca dyscyplina sportu, którą może zacząć uprawiać praktycznie każdy. Postanowiliśmy sprawdzić, jak przygotować się, a także co kupić do swojej pierwszej gry. Sprawdź!
Buty do tenisa. Jakie wybrać? Poprzednie Następne
Buty to obok rakiety jeden z najważniejszych elementów wyposażenia tenisisty, gdyż odpowiedni wybór przekłada się na komfort gry. Podpowiadamy, na co zwrócić uw...
Jaka rakieta do tenisa ziemnego? Poprzednie Następne
Dobrą rakietę do tenisa dla początkujących kupisz już za około 150-200 zł. Sprawdź, jaka rakieta do tenisa będzie najlepsza.
Paletki do tenisa stołowego: jakie wybrać? Poprzednie Następne
Ping-pong – dla jednych zmora lekcji wychowania fizycznego, dla innych świetny sposób na rozrywkę. Elementem, który pozwoli ci rozegrać emocjonujący mecz jest oczywiście rakietka. Jaką rakietkę do tenisa stołowego kupić? Porównujemy modele dla amatorów i dla profesjonalistów.
Jakie buty do squasha wybrać? Buty do squasha dla początkujących i zaawansowanych Poprzednie Następne
Jakie buty do squasha wybrać? Zobacz nasz poradnik dla początkujących i zaawansowanych graczy.