Telefonia VoIP

4,5 z 63600 opinii

Co to telefony VoIP?

Telefony VoIP to nic innego, jak typy telefonów stacjonarnych, które - w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli PSTN i ISDN - nie są podłączane do sieci komputerowej, zaś połączenia można wykonywać dzięki tak zwanej technologii VoIP.
Telefony tego typu pozwalają prowadzić - co ciekawe - znacznie tańsze rozmowy telefoniczne. Niektóre z kolei są nawet darmowe, jednak jest to uzależnione przede wszystkim od operatora. Choć telefon VoIP wygląda zupełnie tak jak zwykłe aparaty telefoniczne (posiada słuchawkę, klawiaturę, a nawet wyświetlacz), to jednak nie jest wyposażony w wyjście analogowe ani ISDN, a wyjście internetowe, czyli gniazdo RJ-45.
Rozmowy dzięki technologii VoIP, użytkownik nie musi posiadać komputera, jednak jest on niezbędny w momencie próby konfigurowania telefonu. Należy jednak mieć na uwadze, że telefony VoIP nie są telefonami USB, które są odpowiednikiem karty dźwiękowej wyposażonej w słuchawkę, mikrofon i klawiaturę. Telefony z USB są bowiem podłączane do komputera dzięki złączu USB - bez tego nie ma możliwości wykonać połączenia.
W zależności od modelu, telefon podłącza się do Internetu na kilka sposobów. Między innymi bezpośrednio do modemu dostawy łącza, za użyciem kabla do routera, a także bezprzewodowo. Dzięki telefonom VoIP, istnieje możliwość odbierania połączeń z dwóch, bądź więcej niezależnych numerów z różnych stref, takich jak na przykład poznańska i krakowska. Należy także wspomnieć, że niektóre modele są w stanie obsługiwać od jednego nawet do kilku kont SIP jednocześnie.
Warto pamiętać też, że niektóre modele telefonów tego typu pozwalają podłączyć się do zwykłej linii telefonicznej. To zatem jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą lub też muszą korzystać z tradycyjnej telefonii stacjonarnej. Bezprzewodowe telefony VoIP najczęściej przypominają komórkę, a na dodatek łączą się bezpośrednio z internetem, bez konieczności użycia kabla. Co ważne, można z nich korzystać z każdego miejsca, o ile istnieje dostęp do sieci Wi-Fi.
Telefony VoIP to zatem połączenie nowoczesności z klasyką. Pokazują one, że można pójść z technologią, a jednocześnie nie rezygnować z tradycji.
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Tylko oferty:
Tylko oferty
Cena
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Telefon VoIP - co to takiego? Poprzednie Następne

Telefon VoIP - co to takiego?

W świecie usług telekomunikacyjnych nastąpiło wiele ważnych zmian, a każda z nich miała olbrzymi wpływ na rozwój stworzonych urządzeń. Na początku XXI wieku powstała ciekawa inicjatywa, która wkrótce przerodziła się w głosowy komunikator internetowy — Skype.

Samsung s9 recenzja - Zobacz wideo i opinie Poprzednie Następne

Samsung s9 recenzja - Zobacz wideo i opinie

Zobacz czym zaskoczył użytkowników flagowy model Samsunga podczas porównania modelu s8 i s9 na Ceneo. Sprawdź wideo i poznaj opinie zadowolonych klientów.

Iphone X recenzja - Zobacz wideo i opinie Poprzednie Następne

Iphone X recenzja - Zobacz wideo i opinie

Skonfrontuj parametry topowych modeli smartfonów Apple'a dzięki Ceneo. Zobacz wideo i poznaj opinie zadowolonych klientów. Sprawdź ceny produktów i porównanie cech telefonów.

Huawei P20 vs P20 Pro - Wideo porównanie Poprzednie Następne

Huawei P20 vs P20 Pro - Wideo porównanie

Zobacz porównanie Huawei P20 vs P20 Pro. Poznaj parametry i opinie użytkowników. Szczegółowa konfrontacja najpopularniejszych modeli telefonów Huawei na Ceneo.pl

Samsung s9 vs s8 - Wideo porównanie Poprzednie Następne

Samsung s9 vs s8 - Wideo porównanie

Zobacz porównanie flagowych modeli smartfonów Samsunga. Poznaj parametry i opinie użytkowników na temat telefonów Samsung s9 i s8. Wejdź i sprawdź szczegółową konfrontację na Magazynceneo.pl