Karty pamięci do telefonów

4,5 z 49601 opinii

W przypadku takiej jak telefony, karty pamięci są wręcz nieodzownym ich elementem. Choć smartfony posiadają coraz to większą pojemność, to nie zawsze jest ona wystarczająco duża. W związku z tym, wiele osób decyduje się na rzeczone karty pamięci, które poszerzają - jak sama ich nazwa wskazuje - pamięć telefonu i pozwalają na przechowywanie większej ilości zdjęć, filmów i muzyki czy też ściąganie kolejnych aplikacji na kartę, kiedy te nie zmieszczą się już na wewnętrznej pamięci.

Karty pamięci i ich pojemność

Karty pamięci to tak zwany półprzewodnikowy nośnik dany, które służą w głównej mierze do zapisywania i przenoszenia danych. Wśród standardowych karty pamięci wymienia się między innymi CompactFlash CF, Secure Digital SD, MultiMedia Card MMC, Memory Stick MS, SmartMedia SM, xD oraz T-Flash, znane lepiej pod nazwą MicroSD.
Wyróżnia się również różne standardy pojemności, takie jak 2GB, 4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, a nawet 200GB i więcej.

Cechy kart pamięci

Nie da się ukryć, iż karty pamięci zyskały rzesze zwolenników i uznanie osób na całym świecie. Wszystko za sprawą pewnych cech. Są one przede wszystkim mobilne - zmieszczą się zarówno w kieszeni, jak i portfelu, posiadają wszechstronne zastosowanie - można je nie tylko włożyć do telefonów, ale i między innymi aparatów, kamer i tym podobne. Co ciekawe, posiadają również kompaktowe rozmiary, bowiem - w stosunku do pen-drive'ów oraz dysków zewnętrznych - są znacznie mniejsze oraz posiadają prostą instalację w systemie plug-and-play, czyli włóż i korzystaj.
W kwestii takiej jak telefony karty pamięci spisują się doskonale. Istnieją jednak różne rodzaje, to jest SD posiadające kartę pojemności do 2GB, SDHC, które zawierają pojemność od 4GB do 32GB, a także SDXC, czyli pamięć mogącą pomieścić od 64GB nawet aż do 2TB danych. Należy pamiętać zatem, aby wybierać odpowiedni rodzaj karty pamięci pod względem modelu smartfona, bowiem nie wszystkie mogą ze sobą współgrać.

Filtry

Tylko oferty

Cena

-

Producent

Rodzaj

Pojemność

Szybkość odczytu

Szybkość zapisu

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Powerbank - sposób na doładowanie sprzętu w każdym miejscu Poprzednie Następne

Powerbank - sposób na doładowanie sprzętu w każdym miejscu

Co zrobić, kiedy na wymarzonym wyjeździe nie możemy zrobić zdjęć aparatem lub podczas powrotu do domu uruchomić nawigacji w telefonie? Zdarzają się sytuacje, kiedy nie mamy możliwości naładowania baterii i alternatywne źródło energii jest wtedy niezbędne. Pytanie tylko, jaki powerbank wybrać? Na co zwracać uwagę podczas kupna, a czego się wystrzegać?

Kuba Klawiter i Ceneo.pl. Relacja z targów MWC 2018 w Barcelonie Poprzednie Następne

Kuba Klawiter i Ceneo.pl. Relacja z targów MWC 2018 w Barcelonie

Kuba Klawiter i Ceneo.pl. Relacja z targów MWC 2018 w Barcelonie

Huawei P20 w pełnej okazałości. Wyciekły zdjęcia nowego telefonu Poprzednie Następne

Huawei P20 w pełnej okazałości. Wyciekły zdjęcia nowego telefonu

Kolejny producent nie zdołał utrzymać swojego nowego telefonu w tajemnicy. Na niespełna trzy tygodnie przed premierą w sieci pojawiły się zdjęcia Huawei P20. Smartfon prezentuje zupełnie nowe wzornictwo, które dość mocno nawiązuje do urządzenia innego producenta.

Iphone X recenzja - Zobacz wideo i opinie Poprzednie Następne

Iphone X recenzja - Zobacz wideo i opinie

Skonfrontuj parametry topowych modeli smartfonów Apple'a dzięki Ceneo. Zobacz wideo i poznaj opinie zadowolonych klientów. Sprawdź ceny produktów i porównanie cech telefonów.

Huawei P20 vs P20 Pro - Wideo porównanie Poprzednie Następne

Huawei P20 vs P20 Pro - Wideo porównanie

Zobacz porównanie Huawei P20 vs P20 Pro. Poznaj parametry i opinie użytkowników. Szczegółowa konfrontacja najpopularniejszych modeli telefonów Huawei na Ceneo.pl

Noc spadających gwiazd, czyli jak fotografować Perseidy? Poprzednie Następne

Noc spadających gwiazd, czyli jak fotografować Perseidy?

Przed nami spektakl „spadających gwiazd”. Radzimy, jak się przygotować do obserwowania oraz fotografowania roju Perseidów, który będzie można oglądać w sierpniu na polskim niebie.

Karty pamięci - opinie