Taśmy i gumy do ćwiczeń

4,6 z 58435 opinii
Treningi, w których wykorzystuje się gumy do ćwiczeń i taśmy do ćwiczeń poleca się zarówno zawodowym sportowcom, ale także amatorom chcącym poprawić swoją kondycję fizyczną.

Czym są i do czego wykorzystuje się gumy do ćwiczeń i opaski do ćwiczeń?

Wykorzystanie gum i taśm do ćwiczeń jest niezwykle proste. Wystarczy tylko wybrać spośród dostępnych w sklepach odpowiedni dla siebie model, który może posłużyć na przykład przy wykonywaniu treningów siłowych i ćwiczeń fitness. Takie opaski czy gumy do ćwiczeń wyglądają bardzo niepozornie jednak mogą okazać się pomocnym i niedrogim rodzajem przyrządu do przeprowadzania efektywnych treninów. Są to zwykłe gumowe taśmy występujące najczęściej w formie opasek służących do naciągania i trenowania różnych partii mięśni ciała. Tego rodzaju gadżety można kupić w klubach fitness, na siłowniach, ale także w sklepach sportowych. Jeśli trenujemy jakikolwiek sport to warto zaopatrzeć się w gumy do ćwiczeń, ponieważ nie są one drogie a mogą pomóc w przeprowadzaniu treningów. Akcesoria te umożliwiają wyćwiczenie sobie wielu partii ciała, jakimi są na przykład ręce, nogi czy plecy oraz są bardzo przydatne także podczas rehabilitacji. Gumy i opaski do treingów są świetnymi akcesoriami na każdą kieszeń. Dzięki nim mamy możliwość wzbogacenia swojej domowej siłowni o bardzo przydatne przyrządy wspomagające pracę mięśni. Jeżeli wybieramy się po zakup jakiegoś konkretnego rodzaju gadżetu do ćwiczeń to powinniśmy najpierw zapoznać się z ich wszystkimi właściwościami.
Tylko oferty
Cena
Producent
Szerokość (mm)
Długość (cm)
Liczba sztuk w zestawie
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Trening TRX. Ćwiczenia z taśmami dla kobiet Poprzednie Następne
Zastanawiasz się na jaki trening się zdecydować, aby szybko zobaczyć pierwsze efekty? Polecamy trening z wykorzystaniem taśm TRX dla kobiet. Zobacz!
Jak ćwiczyć z gumą do podciągania? Poprzednie Następne
Być może podczas wizyty na siłowni zauważyłaś, że niektórzy podczas podciągania korzystają z gumy oporowej. Do czego służy i czy warto ją stosować? Sprawdź!
Gumy do ćwiczeń - taśmy, które uatrakcyjnią twój trening Poprzednie Następne
Dzięki różnym rodzajom gum, można wykonać efektywny trening całego ciała. Podpowiemy wam jakie gumy do ćwiczeń wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.
Trening TRX dla początkujących Poprzednie Następne
Zaczynasz swoją przygodę z treningiem i chcesz szybko zobaczyć efekty? A może ćwiczysz w domu i potrzebujesz urozmaicenia? Jeżeli tak, to trening z taśmami TRX jest właśnie dla ciebie. Oto kilka podstawowych ćwiczeń dla osób początkujących.