Tablety graficzne

4,5 z 52453 opinii

Tablety Graficzne - Cechy

Tylko oferty

Cena

Producent

Rozdzielczość

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Tablety graficzne - opinie

Tablety graficzne dla profesjonalistów i amatorów

Nowoczesne technologie zrewolucjonizowały wiele aspektów naszego życia – zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Dla architektów, grafików czy artystów nieocenioną pomocą są tablety graficzne. Te niewielkie oraz lekkie urządzenia są w stanie zastąpić ciężkie sztalugi czy stół kreślarski. Z tabletów graficznych z Ceneo.pl mogą korzystać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy zafascynowani projektowaniem graficznym. Nabranie wprawy w korzystaniu z tabletu graficznego wymaga poświęcenia odrobiny czasu, ale jest to gra warta świeczki. Ceny tabletów graficznych wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Dlatego przed podjęciem decyzji warto na spokojnie przejrzeć dostępne na rynku oferty. Dzięki Ceneo.pl błyskawicznie porównasz ceny setek tabletów graficznych.

Rodzaje tabletów graficznych

Dwa podstawowe rodzaje tabletów graficznych to tablet oraz ekran piórkowy. Tradycyjny tablet graficzny składa się z podkładki oraz rysika. Mechanizm działania jest dość prosty. Nasze ruchy rysikiem wykonywane na podkładce przenoszone są na ekran komputera czy laptopa. Bardziej zaawansowane technologicznie są ekrany piórkowe. Ekrany piórkowe lepiej odzwierciedlają pisanie czy rysowanie na papierze. Wszystkie ruchy piórkiem są natychmiast widoczne na ekranie piórkowym, dokładnie w miejscu, w którym znajduje się piórko. Tablety graficzne z podkładką i rysikiem są tańsze od ekranów piórkowych. Do profesjonalnej pracy, która wymaga dużej dokładności, lepiej nadają się ekrany piórkowe.

Parametry tabletów graficznych

Jakie parametry powinien mieć idealny tablet graficzny? Podstawowym kryterium wyboru jest powierzchnia robocza. Powierzchnia robocza tabletu graficznego powinna być dostosowana do Twoich potrzeb. Według ogólnej zasady – im większa powierzchnia robocza, tym łatwiej odwzorowywać szczegóły i małe elementy. Do ważnych parametrów ekranu tabletu graficznego należy rozdzielczość podawana w liniach na cal (symbol lpi). Im wyższa rozdzielczość, tym lepsze odzwierciedlenie szczegółów. Jeżeli szukasz tabletu graficznego do profesjonalnego użytku, wybierz tablety graficzne o rozdzielczości od 2000 lpi. Koniecznie zwróć uwagę na dokładność piórka podawaną w milimetrach. Niska wartość oznacza większą dokładność piórka. Dużą dokładnością charakteryzują się tabletu graficzne o wartości 0,25 mm.

Dodatkowe funkcje tabletów graficznych

Nowoczesne tablety graficzne mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje usprawniające pracę. Warte uwagi są touch ring, przyciski funkcyjne oraz dotyk. Touch ring oraz dotyk pozwalają na łatwiejsze obracanie, przybliżanie czy oddalanie obiektów. Natomiast przyciski funkcyjne umożliwiają przypisanie do nich najczęściej wykorzystywanych narzędzi. W niektórych modelach dostępne są także dodatkowe piórka. Szeroki wybór tabletów graficznych na Ceneo.pl gwarantuje, że z nami znajdziesz idealny tablet graficzny. Od teraz tworzenie nowych projektów będzie szybkie i proste jak zakupy z Ceneo.pl.