Szyby samochodowe

4,5 z 47500 opinii
Każdy element samochodu ma istotne znaczenie dla jego pracy. Dlatego posiadając samochód należy o niego odpowiednio dbać, szukać rozwiązań, dzięki którym auto będzie gwarantowało nam komfortową i co ważne bezpieczną jazdę. Aby ta bezpieczna jazda byłą możliwa musimy mieć pewność, że to co będzie działo się na drodze nie umknie nasze uwadze. Dlatego właśnie warto zwracać uwagę na to w jakim stanie znajdują się szyby w samochodzie, a wszelkie ich uszkodzenia usuwać.

Szyby samochodowe - kiedy wymienić i jakie wybrać?

Bez wątpienia szyby samochodowe są istotnym elementem każdego auta. Ich przejrzystość będzie gwarantować bezpieczną jazdę. Dlatego wymiana szyby może być konieczna jeśli z jakiś przyczyn jej stan będzie na tyle zły, że normalne patrzenie na droge będzie utrudnione. Szyby mogą być z różnych względów porysowane. Pojawiający się w powietrzu piach, uderzające kamyczki, lód, to wszystko powodować może rysy na szybach i wtedy będzie trzeba pomyśleć o ich ewentualnej wymianie. Oczywiście szyby samochodowe muszą zostać wymienione, jeśli w jakiś sposób zostaną uszkodzone. Jeśli w szybie pojawia się dziura, albo jest ona pęknięta to w takiej sytuacji wymiana stanie się koniecznością. Poruszanie się autem z taką szybą może wiązać się z niebezpieczeństwem na drodze, ponieważ szyba w każdej chwili może się rozpaść. W momencie zatrzymania przez policję można narazić się na zatrzymanie dowodu rejestracyjnego i oczywiście mandat. Dlatego o stan szyb samochodowych bez wątpienia warto dbać.
Tylko oferty
Cena
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Dobry prostownik samochodowy: jaki wybrać? Poprzednie Następne
W razie problemów z akumulatorem warto zaopatrzeć się w prostownik samochodowy. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę kupując prostownik oraz jakie modele dostępne na rynku są najlepsze.
Jakie żarówki samochodowe kupić? Rodzaje żarówek samochodowych Poprzednie Następne
Jakie żarówki samochodowe kupić? Zobacz rodzaje żarówek samochodowych dostępnych na rynku.
Jaki akumulator do samochodu? Rodzaje akumulatorów Poprzednie Następne
Tanie, wadliwe lub źle przechowywane akumulatory mają skróconą żywotność. Zobacz, jaki akumulator do samochodu wybrać, by posłużył ci jak najdłużej.
Co ile wymiana rozrządu? Wszystko, co musisz wiedzieć o wymianie rozrządu Poprzednie Następne
Wyjaśniamy, czym jest rozrząd w samochodzie, czym grozi jego uszkodzenie oraz jak często należy go wymieniać. Dowiedz się więcej!
Jak działa ogrzewanie postojowe? Poprzednie Następne
Jeżeli nie przepadasz za mrozem i nie masz ogrzewanego garażu, jednym z rozwiązań jest ogrzewanie postojowe. Zobacz, jak działa ogrzewanie postojowe.
Piszczący pasek: przyczyny, naprawa Poprzednie Następne
Wraz z nadejściem chłodniejszych dni w wielu samochodach pojawia się problem – piszczący pasek. Zobacz, skąd bierze się przeraźliwy pisk spod maski i jak mu zaradzić.
Tarcze hamulcowe: ranking TOP 10 Poprzednie Następne
Jakie tarcze hamulcowe wybrać? Sprawdź ranking najlepszych tarcz hamulcowych.
Jak wymienić klocki hamulcowe w samochodzie? Poprzednie Następne
Wymiana klocków hamulcowych nie jest trudna. Zobacz, jak wymienić klocki hamulcowe.
Najlepsze silniki benzynowe: ranking Poprzednie Następne
Szczególnie korzystnie wypadają silniki benzynowe, które są znacznie mniej szkodliwe dla środowiska, niż tracące na popularności motory wysokoprężne. Zobacz
Jak prawidłowo naciągnąć pasek klinowy? Poprzednie Następne
Ślizgającego się paska klinowego nie wolno ignorować. Zobacz, jak naciągnąć pasek klinowy.