Stoły do ping-ponga

4,6 z 54567 opinii
Tenis stołowy jest sportem, który można uprawiać niemal wszędzie i w każdych warunkach, o ile tylko dysponuje się odpowiednim sprzętem. Nawet jeżeli podczas wolnych chwil mamy do czynienia z niepogodą, nie musi to wcale oznaczać dla nas zmarnowanego urlopu czy wakacji. Tenis może okazać się znakomitym sposobem na spędzenie czasu z rodziną bądź przyjaciółmi, pretekstem do nawiązania nowych znajomości, a nawet sposobem na życie. Jeżeli prowadzimy działalność usługową, stół do ping ponga będzie świetnym elementem do wyposażenia każdego baru, klubu, restauracji, ogólnodostępnego pokoju dla gości w pensjonacie czy ośrodku hotelowym, a nawet naszego przydomowego ogrodu! Jest najlepszym sposobem na zapewnienie niezapomnianych chwil, pełnych nowych doświadczeń i wrażeń, naszej rodzinie, klientom czy gościom. Wszystko czego potrzebujemy, aby zorganizować świetną rozrywkę, to odpowiednio dobrany stół do tenisa stołowego, który pozwoli wprowadzić atmosferę z hali sportowej do każdego wnętrza.

Stół do tenisa stołowego - przyjemna aktywność

Sport to nie tylko świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i integrację, ale także (a może przede wszystkim) zdrowie! Co najważniejsze, ten typ aktywności, jakim jest tenis stołowy, nie wymaga ani specjalnej kondycji, ani nakładu nieproporcjonalnych środków, ani nawet sprzyjających warunków pogodowych. Można go uprawiać w każdym, odpowiednio wyposażonym wnętrzu i o dowolnej porze roku. Wszystko czego potrzebujemy, to pozytywne nastawienie, trochę czasu do wygospodarowania, piłeczka, dwóch graczy z małymi rakietami i stół do ping ponga. Prawda, że to wcale nie jest tak wiele? Te kilka wymienionych elementów pozostaje w zasięgu możliwości niemal każdego.

Jaki stół do ping ponga wybrać?

Czym powinien charakteryzować się dobry, profesjonalny stół do tenisa stołowego, który sprawi, że czas przy nim spędzony przyczyni się nie tylko do utrzymania świetnej formy, ale będzie znakomitą okazją do udanej zabawy? Pierwszą kwestią jest sam rozmiar stołu, który decydujemy się zakupić. W zależności od wielkości pomieszczenia, w którym planujemy go ustawić, może być większy lub mniejszy, jednoczęściowy lub składany. Ten ostatni można polecić szczególnie tym, którzy zamierzają korzystać z niego w kilku różnych miejscach. W takim wypadku istotne znaczenie ma łatwość samego transportu. Natomiast stół jednoczęściowy jest zwykle tańszy i z powodzeniem powinien nam wystarczyć, jeżeli jest przeznaczony na stałe tylko do jednego pomieszczenia.

Stół do tenisa stołowego na zewnątrz

Jeżeli stół do ping ponga zamierzamy wykorzystywać na zewnątrz - na przykład w ogrodzie - wówczas należy się upewnić, że jest on odpowiednio skonstruowany i wytrzymały na zmienne warunki atmosferyczne. Oczywiście materiał, z którego taki stół będzie wykonany, różni się od standardowych stołów z przeznaczeniem do użytku w pomieszczeniach. Często jest betonowy, na stałe zamontowany pod gołym niebem.
Wybierając standardowy stół do tenisa stołowego powinniśmy zwrócić uwagę na jego wagę, stabilność, sposób i łatwość montażu, samą żywotność sprzętu (np. konstrukcje z wykorzystaniem metalu i melaminy okażą się trwalsze od tych, w których zastosowane zostały materiały gorszej jakości i o znacznie niższej odporności na uszkodzenia mechaniczne).

Ile kosztuje stół do tenisa stołowego?

Kolejną sprawą, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę jest nasz budżet. Musimy go określić w zależności od przeznaczenia kupowanego sprzętu. I tu wiadomo, że kupowanie bardzo profesjonalnego stołu nie będzie miało większego sensu, jeżeli zamierzamy go postawić w domu i wykorzystywać tylko okazjonalnie. Z kolei nadmierne oszczędzanie przy wyposażaniu np. klubu sportowego doprowadzi do szybszego zużycia sprzętu i konieczności jego częstej wymiany, a więc nie sprawdzi się na dłuższą metę. I tu dochodzimy do sedna ostatniego z omawianych przez nas problemów, jakie mogą wiązać się z zakupem stołu: gwarancji producenta. To bardzo ważne czy jest to okres 10 czy 15 lat, a może dłuższy. Będzie miało to swoje przełożenie na koszty eksploatacji mebla, które mogą sprawić, że tanio zakupiony towar okaże się w ostatecznym rozrachunku drogi.
Bez względu na to, jaki typ stołu zdecydujemy się ostatecznie zakupić, dobrze pamiętać o jednym: sport powinien nam sprawiać przyjemność. Wówczas stół do tenisa okaże się udaną inwestycją i gwarancją na dobre spędzenie wolnego czasu.
Tylko oferty
Cena
Producent
Przeznaczenie
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Paletki do tenisa stołowego: jakie wybrać? Poprzednie Następne
Ping-pong – dla jednych zmora lekcji wychowania fizycznego, dla innych świetny sposób na rozrywkę. Elementem, który pozwoli ci rozegrać emocjonujący mecz jest oczywiście rakietka. Jaką rakietkę do tenisa stołowego kupić? Porównujemy modele dla amatorów i dla profesjonalistów.