Statywy i głowice

4,6 z 27390 opinii
Fotografia pozwala na uchwycenie pięknych momentów naszego życia. Ślub, urodziny, wymarzona wycieczka – każdy z nas pragnie pamiątki z tych ważnych chwil. Profesjonalna fotografia jest ceniona w wielu branżach – modzie, dziennikarstwie, turystyce. Dzięki fotografii stało się możliwe zilustrowanie przyrody, ludzkich wytworów, wydarzeń na całym świecie – chwil pięknych, ale też dramatycznych.
Fotografia wymaga odpowiedniego sprzętu. Przydatnymi urządzeniami w pracy fotografa są statywy i głowice. Statywy pozwalają na stabilne zamocowanie aparatu, a głowice – na zmianę kąta widzenia obiektywu. Statywy i głowice umożliwiają zrobienie perfekcyjnych zdjęć w najtrudniejszych warunkach. Statywy i głowice wybieramy pod kątem aparatu, ale również ich przeznaczenia. Do wykonywania zdjęć w studiu fotograficznym lub podczas ślubów wystarczą najprostsze statywy stołowe, które można ustawić na równej i płaskiej powierzchni. Ciężkie aparaty lustrzane najlepiej montować na statywach profesjonalnych wytrzymujących duże obciążenia. Statywy profesjonalne można wbić w podłoże, co dodatkowo stabilizuje obraz. Warte uwagi są statywy z giętkimi nogami. Takie statywy zamontujesz właściwie wszędzie – na balkonie, na drzewie, na poręczy, na słupie. Zapewnią niesamowite ujęcia. Podczas zakupu statywów i głowic należy zwrócić uwagę na ich parametry – wysokość, wagę i maksymalny udźwig. Lżejsze statywy łatwiej transportować, ale mają one mniejszy udźwig. Statywy i głowice z Ceneo.pl pomogą w zrobieniu niepowtarzalnych zdjęć, które podziwia się podczas konkursów fotograficznych.
Tylko oferty
Cena
Producent
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jaki statyw do aparatu wybrać? Poprzednie Następne
Twoje zdjęcia nie są wystarczająco ostre? Twój sprzęt nie posiada wbudowanej stabilizacji aparatu? Animacja poklatkowa, słabe warunki oświetleniowe czy malowanie światłem. Do tego i wielu innych czynności przyda Ci się statyw fotograficzny. Podpowiadamy jaki wybrać i na co zwrócić największą uwagę.
Noc spadających gwiazd, czyli jak fotografować Perseidy? Poprzednie Następne
Przed nami spektakl „spadających gwiazd”. Radzimy, jak się przygotować do obserwowania oraz fotografowania roju Perseidów, który będzie można oglądać w sierpniu na polskim niebie.
Vanguard VEO 2 235 CB - test lekkiego statywu fotograficznego Poprzednie Następne
Dobry statyw, który fotograf chętnie zabiera w podróż to statyw lekki, nieduży, ale praktyczny, solidny i taki, który można szybko rozłożyć i złożyć.
Fotografia krajobrazu – jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze? Poprzednie Następne
Chcesz ruszyć z aparatem w teren i fotografować otaczający krajobraz? Nie tak szybko! Jeśli twoje zdjęcia mają być udane, musisz pamiętać o kilku szczegółach. Bo dobre zdjęcie powstaje nie tylko pod dobrym okiem fotografa – musisz jeszcze pamiętać o porze dnia, świetle i sprzęcie oczywiście.
Statyw fotograficzny do aparatu – jaki wybrać? Poprzednie Następne
Statyw do aparatu to podstawowe akcesorium każdego miłośnika fotografii. Dzięki niemu będziesz mógł robić jeszcze lepsze zdjęcia nie tylko po zmroku. W tym poradniku podpowiemy na co zwrócić uwagę podczas wyboru statywu, a także jaki model będzie dla ciebie najlepszy.

Statywy i głowice - opinie