Stabilizatory i usztywniacze na Kciuk

4,7 z 689463 opinii
Każdy, kto kiedykolwiek miał skręconą kostkę czy złamaną rękę wie, jak ważne jest noszenie stabilizatora, usztywniacza czy ortezy, które pozwalają na odzyskanie pełnej sprawności. Jest to również sprzęt niemal niezbędny sportowcom, którzy często narażeni są na kontuzje.

W zależności od dolegliwości, ciało pomogą wzmocnić na przykład kołnierze ortopedyczne, pasy żebrowe, stabilizatory kolan, pasy lędźwiowe czy korektory wad postawy. Nowoczesny sprzęt jest lekki, stabilny i regulowany tak, by jak najlepiej dostosować się do ciała.

Ortezy to aparaty ortopedyczne, które stabilizują stawy zastępując gips. Ich zadaniem jest przede wszystkim usztywnienie złamanych lub skręconych kończyn. W zależności od urazu możemy wybrać ortezy miękkie lub sztywne.

Należy pamiętać o tym, że noszenie stabilizatorów i usztywniaczy nie zastąpi rehabilitacji. Nie są one również niestety gwarantem bezpieczeństwa, że podczas treningu staw ponownie nie ulegnie kontuzji.

Duży wybór stabilizatorów i usztywniaczy znajdziesz na Ceneo.pl.
Artykuły medyczne i rehabilitacyjne
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Przeznaczenie:
Filtry
Tylko oferty
Cena
Producent
Przeznaczenie
Rozmiar
Kolor
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Rekomendowane produkty

Artykuły eksperckie

Stabilizator na kolano sportowy – kiedy warto po niego sięgnąć? Poprzednie Następne
Ten prosty gadżet zalecany jest przez lekarzy również sportowcom, ponieważ pomaga znacznie podnieść komfort wykonywania niektórych ćwiczeń. Sprawdź!
Aparaty na haluksy. Czy są skuteczne? Poprzednie Następne
Szacuje się, że nawet co czwarta kobieta po 50. roku życia cierpi na schorzenie jakim są haluksy. Trudności i ból w przemieszczaniu się, nieprawidłowa postawa ciała oraz widoczne zmiany zwyrodnieniowe spowodowane haluksami, znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jak zatem leczyć haluksy? Czy jedynym wyjściem pozostaje operacja?
  • Przeznaczenie: Kciuk, Nadgarstek
  • Przeznaczenie: Kciuk, Nadgarstek, Przedramię