Spycharki

4,5 z 50090 opinii
Nieodłącznym elementem potrzebnym przy pracach ziemnych są spycharki. Wykorzystywane są, oprócz oczywistego ,, spychania,, do karczowania drzew lub odśnieżania. Pozwalają na szybką i efektywną pracę, poprzez wykorzystanie ich ogromnego potencjału i mocy przerobowej. Znajdują zastosowanie w niemalże każdym rodzaju prac, nawet w pracach podwodnych. Stosowane są masowo w różnych małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach, ponieważ w ogromnym stopniu ułatwiają i przyspieszają pracę.
Spycharki dzielą się oczywiście na gąsienicowe i kołowe. Wybór odpowiedniego sprzętu ma bardzo duże znaczenie, wszystko zależy od rodzaju pracy i środowiska. Dostępne są różne wielkości maszyn, aby sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom.

Rodzaje spycharek ze względu na lemiesz

Podział ten jest bardzo istotny, należy dobrać odpowiedni rodzaj narzędzia do danej pracy, prawda?
Dzielimy je na:
- boczne przechylne
- segmentowe
- czołowe skośne
- specjalne
- uniwersalne (możliwość ustawienia lemiesza w różnych pozycjach, tj. skośnej, czołowej i przechylonej)

Podział spycharek ze względu na sposób sterowania lemieszem.

Ten podział, a raczej wybór w jego obrębie ma takie samo znaczenie jak sam rodzaj pojazdu. Wyróżnić możemy :
- hydrauliczne
- mechaniczne
Korzyści z zastosowania dobrze dobranego sprzętu.
Największą z zalet dobrego dostosowania maszyny jest wydajność. Odpowiednia optymalizacja pozwoli uniknąć szkód, a także ograniczyć ewentualne straty. Zaoszczędzimy również naprawdę dużo czasu, przecież praca idealnie dobranym narzędziem jest dużo bardziej efektywna. Pracować można na wiele różnych sposobów, istnieją również różne sposoby wykorzystania tego typu pojazdów. Sama wydajność zależna jest właśnie od technologii pracy, pochylenia terenu na którym będziemy pracować, wymiarów lemiesza oraz, co bardzo ważne przy wyborze - rodzaju gruntu i mocy ciągnika.
Tylko oferty
Cena
Marka
Stan
Rok produkcji
Moc (KM)
Przebieg (mth)
Układ bieżny
Maksymalna ładowność (kg)
Wyposażenie
Informacje dodatkowe
Kraj pochodzenia
Pochodzenie
Uszkodzony
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Modne wnętrza 2019: trendy, aranżacje, wystrój Poprzednie Następne
2019 rok to nowe rozdanie, również w aranżacji wnętrz. Jeśli ciekawi cię, jak wygląda obecna moda w świecie wystroju wnętrz, poznaj najnowsze trendy, jakie panoszą się na salonach już od stycznia. To będą prawidzwe hity wystroju i aranżacji w nadchodzących dwunastu miesiącach.
Jakie listwy przypodłogowe? Poradnik Poprzednie Następne
Wybór listw ma zatem ogromny wpływ na efekt końcowy aranżacji. Jakie listwy przypodłogowe wybrać? Które modele będą pasować do paneli i podłóg drewnianych?
Schody w ogrodzie: jakie wybrać? Jak wykonać schody w ogrodzie? Poprzednie Następne
Zastanawiasz się jakie schody w ogrodzie wybrać? Kamienne, drewniane czy może betonowe? Przeczytaj artykuł i zainspiruj się!
Cyklinowanie parkietu krok po kroku. Ile kosztuje cyklinowanie parkietu? Poprzednie Następne
Na czym polega cyklinowanie podłogi i jaki efekt możesz uzyskać. Zobacz, jak wykonać cyklinowanie parkietu.
Remont łazienki. Jak wyremontować łazienkę w bloku? Poprzednie Następne
Ile kosztuje remont łazienki? Jak usuwać gruz podczas renowacji pomieszczenia w bloku? Jakie prace wymagają zgłoszenia lub pozwolenia na budowę, a które można przeprowadzić bez dopełniania tych formalności? Jeśli planujesz remont łazienki, musisz odpowiedzieć sobie na te oraz kilka innych pytań. Zobacz, jak przygotować się do remontu łazienki krok po kroku.
Jaki grzejnik do pokoju? Jak dobrać grzejnik? Poprzednie Następne
Planujesz wymienić grzejnik w pokoju, ale nie wiesz jaki wybrać? Zastanawiasz się, jaka moc grzejnika do pokoju jest potrzebna, by nie marznąć zimą? A może nie wiesz, jaki typ zasilania grzejnika należy zastosować w twoim przypadku? Rozwiewamy najpopularniejsze wątpliwości dotyczące grzejników pokojowych.
 • Stan: Używane
 • Rok produkcji: 1980
 • Stan: Używane
 • Rok produkcji: 2016
 • Moc (KM): 165
 • Stan: Używane
 • Rok produkcji: 2001
 • Stan: Używane
 • Rok produkcji: 2007
Dodaj do ulubionych
 • Stan: Używane
 • Rok produkcji: 2006
 • Układ bieżny: Gąsienice