czekan - Sprzęt wspinaczkowy

4,6 z 54177 opinii
Wspinaczka górska to jeden z najbardziej ekstremalnych, ale i wyjątkowo popularnych sportów w naszym kraju. Wyżej wspomniana dyscyplina swoją popularność zawdzięcza nie tylko dzięki sporej dawce adrenaliny, ale także dużej ilości parków linowych i ścian wspinaczkowych, gdzie pod troskliwym okiem instruktorów każdy może zmierzyć się z tym wytrzymałościowym wyzwaniem. Do każdego wyzwania trzeba jednak podejść odpowiednio przygotowanym i zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria wspinaczkowe.
Każdy entuzjasta górskich wspinaczek powinien w jak najlepszym stopniu zadbać o swoje bezpieczeństwo i posiadać niezbędne akcesoria wspinaczkowe. Kluczowe z pewnością okażą się tutaj dobrej jakości buty wspinaczkowe, zapinany kask oraz specjalna uprząż. Na CENEO.pl każdy miłośnik wspinaczki bez problemu będzie mógł wybrać akcesoria najlepiej odpowiadające jego potrzebom. Ma do wyboru bowiem ponad 3 tysiące produktów! Co jednak najważniejsze, dzięki wysokiej jakości sprzętowi zagwarantuje sobie nie tylko moc wrażeń, ale i niezbędne bezpieczeństwo.
Góry i wspinaczka
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Przeznaczenie
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Wspinanie - jak rozpocząć przygodę ze wspinaczką? Poprzednie Następne
Tradycyjne trasy turystyczne już ci się znudziły i masz ochotę na nieco bardziej ekstremalną przygodę z górami i skałami? Jeśli myślisz o wspinaczce, przekonaj się, jak postawić pierwsze kroki w tego rodzaju aktywności outdoorowej, jak przygotować się fizycznie i wreszcie, jaki sprzęt zakupić?
Co to jest lonża wspinaczkowa i jaką wybrać? Poprzednie Następne
Szlaki turystyczne via ferrata, wyposażone w stalowe liny asekuracyjne, mogą być znakomitym wstępem do świata wspinaczki górskiej. Dużą zaletą via ferrat jest wysokie bezpieczeństwo, dzięki czemu z malowniczych i wymagających tras mogą skorzystać nawet osoby niezaznajomione z prawidłową techniką wspinania. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia jest lonża wspinaczkowa. Jak wybrać dobrą lonżę asekuracyjną?
Jaką uprząż wspinaczkową kupić? Poprzednie Następne
Choć uprząż wspinaczkową można wypożyczyć, po złapaniu bakcyla warto kupić własną. To podstawowy element ekwipunku, który powinien być dobrze dobrany i dopasowany. Jaką uprząż wspinaczkową wybrać? Podpowiadamy, jakie są rodzaje uprzęży oraz jaka będzie najlepsza na początek.