Sport to z pewnością doskonała metoda usuwania skutków siedzącego i stresogennego trybu życia. Zapewniają nam relaks, utrzymanie równowagi psychicznej, dostarczają pozytywnej energii, stymulują i wzmacniają rozwój naszych uzdolnień i predyspozycji, są doskonałe w szlifowaniu szlachetnych cech charakteru. Wpływają też na nasz rozwój emocjonalny, są nieocenionym środkiem do budowania odpowiedniej proporcji między spontanicznością a samokontrolą, świetnym sposobem autorealizacji, pretekstem do rozwijania osobowości, stymulantem rozwoju nowych form ekspresji oraz rozładowywania negatywnych emocji.
Spośród najważniejszych funkcji sportu i rekreacji z pewnością warto wyróżnić funkcję regeneracyjną (czyli tą, która pozwala nam na zrzucenie z siebie napięć z całego dnia), rozrywkową (bo przecież ruch dostarcza nam dużej dawki zabawy, zwłaszcza w przypadku sportów zespołowych), rozwojową, kompensacyjną (pomagająca wyrównać wszelkiego rodzaju dysfunkcje i braki wynikające z np. siedzącego trybu życia), kreacyjną (wiążąca się z dostarczaniem naszemu organizmowi wrażeń i emocji, kreowaniem nowych wartości w życiu) oraz niemniej ważna – katartyczną (niezbędna w „ucieczce” od codziennych zmartwień i stłumionych popędów).
Dlatego też sport i rekreacja to aktywności, które bez wątpienia są niezbędne każdemu człowiekowi i dostarczają jego życiu szereg korzyści. Ceneo.pl przygotowało dla Was dział „Sport i rekreacja”, w którym z pewnością odnajdziecie wszelkie niezbędne sprzęty, które wspomogą Wasz rozwój psychiczny, emocjonalny i fizyczny.

Sport i Rekreacja - Filtry

Tylko produkty z ofertami
promocyjnymi

$$_Usuń filtr

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Podstawy bezpiecznej wspinaczki Poprzednie Następne

Podstawy bezpiecznej wspinaczki

Wspinaczka to wspaniały sport, w którym nie można jednak pozwolić sobie na nawet najmniejszy błąd. Zachowanie zasad bezpieczeństwa jest koniecznością. W niniejszym poradniku przedstawiamy najważniejsze z nich.

Nordic walking — sport nie tylko dla starszych Poprzednie Następne

Nordic walking — sport nie tylko dla starszych

Nordic walking, według wyobrażeń niektórych, to sport, który przeznaczony jest jedynie dla osób starszych, które lubią spacerować. W rzeczywistości poprawnie wykonywany marsz z kijkami doskonale wpływa na nasze zdrowie i efektywnie trenuje różne grupy mięśni.

5 ćwiczeń, które powinniśmy wykonywać, aby wzmocnić nasze kolana Poprzednie Następne

5 ćwiczeń, które powinniśmy wykonywać, aby wzmocnić nasze kolana

Przedstawiamy zestaw ćwiczeń, które spowodują, że Wasze kolana będą bardziej stabilne, mniej narażone na urazy i bardziej wytrzymałe.

Nordic walking - jakie kijki wybrać, żeby ćwiczyć efektywnie Poprzednie Następne

Nordic walking - jakie kijki wybrać, żeby ćwiczyć efektywnie

Nieważne czy dopiero zaczynasz przygodę z nordic walking, czy jesteś zaawansowanym "chodziarzem" - sprawdź, czym kierować się podczas zakupu kijków do nordic walkingu.

Wrotki i rolki – 6 modnych akcesoriów Poprzednie Następne

Wrotki i rolki – 6 modnych akcesoriów

Piękna pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. W tym sezonie królują nie tylko rowery, ale też rolki! W związku z tym w sklepach pojawiło się mnóstwo designerskich akcesoriów, które nie tylko dbają o bezpieczeństwo, ale i cieszą oko.

Tylko oferty: Promocje Usuń wybrane filtry