trx - Siłownia i fitness

4,6 z 54567 opinii
Sport to z pewnością doskonała metoda usuwania skutków siedzącego i stresogennego trybu życia. Zapewniają nam relaks, utrzymanie równowagi psychicznej, dostarczają pozytywnej energii, stymulują i wzmacniają rozwój naszych uzdolnień i predyspozycji, są doskonałe w szlifowaniu szlachetnych cech charakteru. Wpływają też na nasz rozwój emocjonalny, są nieocenionym środkiem do budowania odpowiedniej proporcji między spontanicznością a samokontrolą, świetnym sposobem autorealizacji, pretekstem do rozwijania osobowości, stymulantem rozwoju nowych form ekspresji oraz rozładowywania negatywnych emocji.
Spośród najważniejszych funkcji sportu i rekreacji z pewnością warto wyróżnić funkcję regeneracyjną (czyli tą, która pozwala nam na zrzucenie z siebie napięć z całego dnia), rozrywkową (bo przecież ruch dostarcza nam dużej dawki zabawy, zwłaszcza w przypadku sportów zespołowych), rozwojową, kompensacyjną (pomagająca wyrównać wszelkiego rodzaju dysfunkcje i braki wynikające z np. siedzącego trybu życia), kreacyjną (wiążąca się z dostarczaniem naszemu organizmowi wrażeń i emocji, kreowaniem nowych wartości w życiu) oraz niemniej ważna – katartyczną (niezbędna w „ucieczce” od codziennych zmartwień i stłumionych popędów).
Dlatego też sport i rekreacja to aktywności, które bez wątpienia są niezbędne każdemu człowiekowi i dostarczają jego życiu szereg korzyści. Ceneo.pl przygotowało dla Was dział „Sport i rekreacja”, w którym z pewnością odnajdziecie wszelkie niezbędne sprzęty, które wspomogą Wasz rozwój psychiczny, emocjonalny i fizyczny.
Tylko oferty
Cena
Producent
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jak ćwiczyć na wioślarzu? Technika ćwiczeń na ergometrze Poprzednie Następne
Jeśli chcesz wiedzieć, jak ćwiczyć na wioślarzu, zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Wbrew pozorom, to wcale nie takie trudne! Sprawdź!
Pas neoprenowy na brzuch. Czy działa? Czy warto? Opinie Poprzednie Następne
Pas neoprenowy podzielił środowisko trenujących na dwa przeciwstawne obozy. Ma zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Jak zatem jest z nim ...
Domowe ćwiczenia na klatkę piersiową Poprzednie Następne
Dzień klatki piersiowej oraz bicepsów, czyli tzw. zestawu dyskotekowego, to ulubiony trening większości miłośników kulturystyki. Widać to chociażby po kolejkach do ławek płaskich, skośnych czy Scotta, zwanych także modlitewnikami. Dziś jednak zaproponujemy ćwiczenia na klatkę piersiową, które wykonasz w domowym zaciszu. I to bez drogiego sprzętu.
Domowa siłownia – jak zrobić? Jaki kupić sprzęt? Poprzednie Następne
Domowa siłownia to znakomity pomysł na trening w domu. Zobacz, co kupić i jak zrobić domową siłownię.
Ławka treningowa do ćwiczeń do domu: jaką wybrać? Poprzednie Następne
Kolejki do ławki poziomej mogą skutecznie zniechęcić do wizyt na osiedlowej siłowni. Wydając niewiele gotówki, możesz stworzyć domową siłownię nawet we własnym salonie. Podpowiadamy, jaką ławkę treningową wybrać.
Hantle do ćwiczeń - jakie kupić do domowej siłowni? Poprzednie Następne
Hantle do ćwiczeń są podstawowymi przyrządami wykorzystywanymi podczas treningów siłowych. Sprawdź jak dobrać odpowiednie dla siebie!
Kalistenika w domu: jak ćwiczyć? Poprzednie Następne
Siła i widocznie zarysowane mięśnie bez użycia sprzętów i maszyn? To musi być kalistenika. Zdradzamy, jaki rodzaj aktywności skrywa się pod tą tajemniczą nazwą i jak ćwiczyć kalistenikę w domu, aby szybko zauważyć widoczne efekty.
Trening siłowy dla początkujących: jak zacząć trenować? Poprzednie Następne
Pierwsza wizyta na siłowni bywa stresująca. Pojawiasz się w nieznajomym miejscu i otaczają cię maszyny, których zastosowania nie znasz. Jak nie stracić w tym głowy? Podpowiadamy, jak zacząć trenować siłowo w klubie fitness.
Jak zbudować plan treningowy dla kobiet? Poprzednie Następne
Boisz się, że trenując na siłowni zyskasz sylwetkę kulturysty, a atuty twojej sylwetki znikną? Doradzamy, jak tworzyć różne plany treningowe dla kobiet.
Jak wyszczuplić łydki? Dieta i ćwiczenia na szczupłe łydki Poprzednie Następne
Jak wyszczuplić łydki? To pytanie zadaje sobie tysiące kobiet. Jeśli do nich należysz, koniecznie dowiedz się, co możesz w tej sprawie zrobić.