nordic track - Siłownia i fitness

4,6 z 54177 opinii
Sport to z pewnością doskonała metoda usuwania skutków siedzącego i stresogennego trybu życia. Zapewniają nam relaks, utrzymanie równowagi psychicznej, dostarczają pozytywnej energii, stymulują i wzmacniają rozwój naszych uzdolnień i predyspozycji, są doskonałe w szlifowaniu szlachetnych cech charakteru. Wpływają też na nasz rozwój emocjonalny, są nieocenionym środkiem do budowania odpowiedniej proporcji między spontanicznością a samokontrolą, świetnym sposobem autorealizacji, pretekstem do rozwijania osobowości, stymulantem rozwoju nowych form ekspresji oraz rozładowywania negatywnych emocji.
Spośród najważniejszych funkcji sportu i rekreacji z pewnością warto wyróżnić funkcję regeneracyjną (czyli tą, która pozwala nam na zrzucenie z siebie napięć z całego dnia), rozrywkową (bo przecież ruch dostarcza nam dużej dawki zabawy, zwłaszcza w przypadku sportów zespołowych), rozwojową, kompensacyjną (pomagająca wyrównać wszelkiego rodzaju dysfunkcje i braki wynikające z np. siedzącego trybu życia), kreacyjną (wiążąca się z dostarczaniem naszemu organizmowi wrażeń i emocji, kreowaniem nowych wartości w życiu) oraz niemniej ważna – katartyczną (niezbędna w „ucieczce” od codziennych zmartwień i stłumionych popędów).
Dlatego też sport i rekreacja to aktywności, które bez wątpienia są niezbędne każdemu człowiekowi i dostarczają jego życiu szereg korzyści. Ceneo.pl przygotowało dla Was dział „Sport i rekreacja”, w którym z pewnością odnajdziecie wszelkie niezbędne sprzęty, które wspomogą Wasz rozwój psychiczny, emocjonalny i fizyczny.
Tylko oferty
Cena
Producent
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Hula-hop z wypustkami – ćwiczenia, efekty i zasady treningów Poprzednie Następne
Hula-hop z wypustkami może być sprzymierzeńcem w walce o zgrabną sylwetkę.
Domowa siłownia – jak zrobić? Jaki kupić sprzęt? Poprzednie Następne
Domowa siłownia to znakomity pomysł na trening w domu. Zobacz, co kupić i jak zrobić domową siłownię.
Trampoliny do ćwiczeń – jak ćwiczyć w domu na trampolinie fitness? Poprzednie Następne
Jumping fitness to modny sposób na zgubienie zbędnych kilogramów. Zobacz, jak bezpiecznie uprawiać jumping fitness oraz które trampoliny do ćwiczeń sprawdzą się najlepiej podczas domowego treningu.
Pompki dla początkujących - jak zacząć robić pompki? Poprzednie Następne
Pompki to jedno z najbardziej niedocenianych ćwiczeń. Kojarzone są z gimnastyką korekcyjną, karą lub nudną lekcją WF-u, tymczasem mogą stać się ważnym elementem treningu. Jak zacząć robić pompki?
Jak wybrać rękawiczki na siłownię? Poprzednie Następne
Odpowiednia odzież sprawi, że ćwiczenia wykonywane na siłowni będą przyjemniejsze i bardziej efektywne. Nie chodzi tu o wygląd ubrań i dodatków, a ich funkcjonalność. Do elementów garderoby sportowca należą rękawiczki na siłownię. Dowiedz się, dlaczego powinny znaleźć się w twoim wyposażeniu i jak wybrać te najlepsze.
Hantle do ćwiczeń - jakie kupić do domowej siłowni? Poprzednie Następne
Hantle do ćwiczeń są podstawowymi przyrządami wykorzystywanymi podczas treningów siłowych. Sprawdź jak dobrać odpowiednie dla siebie!
Wioślarz domowy do ćwiczeń - opinie, efekty. Jakie wiosła treningowe wybrać? Poprzednie Następne
Wioślarz czy ergometr wioślarski, to coraz popularniejsze urządzenie do ćwiczeń. Znajdziesz je w niemal każdej dobrej siłowni. Dowiedz się więcej!
Ćwiczenia na triceps. Trening na mięsień trójgłowy Poprzednie Następne
Marzysz o silnych i dobrze zbudowanych ramionach? Nic prostszego! Sprawdź nasze ćwiczenia na triceps i zacznij trenować już dziś.
Jak wyszczuplić łydki? Dieta i ćwiczenia na szczupłe łydki Poprzednie Następne
Jak wyszczuplić łydki? To pytanie zadaje sobie tysiące kobiet. Jeśli do nich należysz, koniecznie dowiedz się, co możesz w tej sprawie zrobić.
Orbitrek do domu. Ranking polecanych modeli Poprzednie Następne
Orbitrek do domu to bezpieczne i funkcjonalne urządzenie, dzięki któremu można wykonać intensywny trening w zaciszu własnych czterech kątów. Sprawdź ranking najlepszych orbitreków.

Siłownia i fitness - opinie