Serwery i podzespoły

4,5 z 72155 opinii
Serwery są urządzeniami stosowanymi zarówno w przedsiębiorstwach, jak i w gospodarstwach domowych. W zasadzie nie wiele one się różnią od tradycyjnych komputerów PC wyposażonych w pamięć RAM, procesor, dysk twardy, kartę graficzną i płytę główną. Różnice zaczynają się pojawiać, gdy wczytamy się w dokładnie w konfigurację. Serwery posiadają często więcej niż jeden procesor wielordzeniowy. Ponadto na wyposażeniu znajdzie się szybka pamięć RAM oraz zestaw niezawodnych dysków do gromadzenia danych. Pożądana jest duża ilość pamięci cache, która zapewni wygodną pracę wielozadaniową. Serwer powinien być przystosowany do nieprzerwanej pracy przez wiele tygodni. W tym celu trzeba zapewnić odpowiednie zasilanie. Jeśli nie posiadamy profesjonalnej serwerowni, można skorzystać z zasilacza UPS. Zasilacz UPS w wypadku nagłej utraty zasilania, podtrzyma pracę serwera przez okres od kilku minut do kilku godzin. Atutem dobrych serwerów jest zastosowanie kontrolerów dysków, które pozwalają na ich odłączanie „na gorąco” bez potrzeby wyłączania urządzenia. Serwis Ceneo.pl w kategorii Serwery i podzespoły oferuje bogatą paletę serwerów, procesorów, dysków twardych, UPS-ów i wielu innych urządzeń niezbędnych do skonfigurowania sprzętu spełniającego nasze oczekiwania. Odpowiednie filtry pozwolą na odnalezienie interesujących nas produktów, które na Ceneo.pl kupimy w najlepszej cenie.
Tylko oferty
Cena
Producent
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Wybieramy solidną kartę sieciową Poprzednie Następne
Zapewnienie dostępu do internetu zarówno w komputerach stacjonarnych, jak i w laptopach oraz w tabletach i smartfonach to w dzisiejszych czasach podstawa. Jednak aby móc korzystać z zasobów sieci, najpierw konieczne jest wyposażenie komputera w odpowiednią kartę sieciową.
Najlepsze routery - Ranking top 10 modeli Poprzednie Następne
Jeżeli Twój obecny router zrywa połączenie internetowe to warto zastanowić się nad nowym, który zwiększy komfort korzystania z sieci. W wyborze nowego urządzenie pomoże Ci specjalnie przygotowany ranking najpopularniejszych routerów w ceneo.pl
Ranking serwerów NAS - 10 najlepszych modeli 2019 Poprzednie Następne
Jaki serwer NAS jest najlepszy? Ranking serwerów NAS od Ceneo.pl pomoże Ci w odpowiedzi na to pytanie. W naszym zestawieniu znalazły się najtańsze, najpopularniejsze oraz najbardziej zaawansowane technologicznie modele serwerów NAS.
Jaki router LTE wybrać? Ranking routerów LTE Poprzednie Następne
Podpowiadamy jak wybrać tani i dobry router LTE. Czym charakteryzuje się dobry router LTE? Jakie są najlepsze modele tego typu urządzeń? Odpowiedzi szukajcie w naszym rankingu
Zdalny nadzór. Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na urlop? Poprzednie Następne
. O tym, że w domu wszystko jest w porządku, przekonamy się nawet z końca świata dzięki takim sprzętom, jak kamery czy czujniki zalania. Które z nich są warte uwagi?
Monitoring w domu - kiedy warto założyć? Poprzednie Następne
Monitoring w domu to doskonały sposób, aby uchronić swój dobytek przed kradzieżą. Czy warto zdecydować się na założenie kamer w domu? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.
Router ADSL i DSL. Czym się różnią? Który kupić? Poprzednie Następne
Dostawcy usług sieciowych zazwyczaj wraz z podpisaniem umowy przekazują router z zablokowanym dostępem do ustawień. W ten sposób udostępniany Internet bywa mocno ograniczany, przez co nie wykorzystujemy w pełni jego potencjału. Rozwiązaniem tego problemu jest kupienie własnego urządzenia. Z tekstu dowiecie się, jakie są różnice pomiędzy routerem ADSL a DSL i który powinniście wybrać.
Kamera do monitoringu bezprzewodowego: ranking Poprzednie Następne
Kamery IP znacznie podnoszą bezpieczeństwo domu, jak i małych firm. Bezprzewodowy dostęp do podglądu na żywo sprawia, że każdy włamywacz nie może czuć się bezpiecznie. Wybraliśmy najlepsze kamery bezprzewodowe do monitoringu dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie.
Jaki router do domu do światłowodu? Poprzednie Następne
Jaki router do domu będzie najlepszy? Zobacz, jaki router do światłowodu kupić, żeby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w łączu.
Router gamingowy – jak wybrać router do gier? Poprzednie Następne
Zobacz, dlaczego warto zainwestować w router gamingowy, który zapewni niski ping umożliwiający komfortowe granie w trybach online.
Dodaj do ulubionych
Kategoria Serwery
 • Model procesora: Intel Xeon
Dodaj do ulubionych
Kategoria Serwery
 • Model procesora: Marvell
Kategoria Dyski serwerowe
 • Rodzaj: SSD
 • Pojemność: 512GB
 • Format: M.2
Kategoria Serwery
 • Model procesora: Intel Xeon
 • Dysk twardy: 300 GB
Kategoria Dyski serwerowe
 • Rodzaj: SSD
 • Pojemność: 256GB
 • Format: M.2
Kategoria Dyski serwerowe
 • Pojemność: 14TB
 • Format: 3,5cala
Kategoria Dyski serwerowe
 • Rodzaj: HDD
 • Pojemność: 12TB
 • Format: 3,5cala
Kategoria Dyski serwerowe
 • Rodzaj: SSD
 • Pojemność: 1TB
 • Format: M.2