kamik - Sandały dziecięce

4,6 z 14371 opinii
Jak wybrać buty dla dziecka? - Jeszcze kilkanaście lat temu rynek butów dziecięcych nie był zbyt rozbudowany. To dorośli dominowali jako docelowi klienci mody obuwniczej. Jednak czasy się zmieniły i producenci nie tylko czołowych marek, prześcigają się w gamie wzorów i kolorów. A to wszystko po to, by idealnie zadowolić swoich najmłodszych konsumentów.

Pora roku
Dobór obuwia należy rozpocząć od określenia warunków pogodowych w danym sezonie. Pamiętajmy o tym, że nasz klimat się bardzo zmienia, jednak nadal nie możemy liczyć na dodatnie temperatury w zimie. Zadbajmy o optymalną temperaturę stóp u naszych dzieci. Producenci zapewniają w tym celu najróżniejsze rodzaje obuwia, od sandałków, poprzez balerinki, a na kozakach kończąc. Zadbajmy zatem, by nasza pociecha była przygotowana na każdą pogodę.

Dopasowanie do sytuacji
Oczywiście dzieci mają większą swobodę jeśli chodzi o sytuacje oficjalne. Warto jednak pamiętać, że już od najmłodszych lat, powinniśmy uświadamiać nasze pociechy, że są sytuacje, w których po prostu należy być eleganckim. Na uroczyste imprezy warto przygotować chłopcom wygodne półbuty, natomiast u małych elegantek idealnie sprawdzą się balerinki. Latem natomiast możemy pomyśleć o klasycznych sandałach, zaś zimą o dziecięcych butach zimowych w stonowanych kolorach.

Indywidualne gusta
Nie od dziś wiadomo, że dzieci mają własne zdanie. Musimy się przyzwyczaić, że wraz z wiekiem zacznie im się kształtować własny gust oraz preferencje, nie zawsze zgodne z naszymi oczekiwaniami. Dlatego też pozwólmy im decydować również jeśli chodzi o strój, a zwłaszcza o buty. Pamiętajmy tutaj nie tylko o ulubionej kolorystyce, ale również o ciekawych wzorach. Dzieciaki również chcą być modne, tak jak ich rówieśnicy.

Materiał
Analogicznie jak w przypadku butów dla dorosłych obuwie dziecięce wykonane jest z różnych materiałów. Warto zdecydować się na obuwie wykonane z naturalnych materiałów. Skóra, czy tekstylia powinny być najpopularniejszym budulcem idealnych butów. Nie zapominajmy również o uwielbianych przez dzieciaki kaloszach, które sprawdź się idealnie w deszczowe dni.

Zastosowanie
Okres dziecięcy jest czasem największego rozwoju intelektualnego, ale również fizycznego. Pierwsze lata to najważniejszy etap, który może rzutować na całe późniejsze życie. Dlatego postarajmy się by nasza pociecha miała odpowiedni start. W tym celu możemy zdecydować się na obuwie profilaktyczne. Buty tego typu są przeznaczone dla dzieci, które nie posiadają wad stóp. Ich celem jest zapewnienie dalszego odpowiedniego rozwoju.
Natomiast jeśli nasza pociecha ma jakieś problemy związane z rozwojem stóp, wówczas powinniśmy zdecydować się na obuwie ortopedyczne. Znajdzie ono zastosowanie w przypadku drobnych i odwracalnych zniekształceń stóp, a także różnej długości kończyn.

Warto zaznaczyć, że producenci starają się, by tego typu buty łudząco przypominały zwyczajne buty, jednak ich zalety są niepodważalne. Dlatego nie musimy się obawiać, że nasza pociecha będzie miała jakieś nieprzyjemności przez specjalne zastosowanie wspomnianego obuwia.

Marka
Kupując buty dziecięce pamiętajmy o tym żeby były one dobrej jakości. Oczywiście produkty czołowych marek oznaczają dla nas również wyższą cenę, natomiast musimy liczyć się z tym, że dzieci bardzo szybko rosną i często drogie buty mogą okazać się jednosezonowym zakupem.

Wygoda
Decydując się na zakup określonych butów nie możemy zapomnieć o najważniejszym – wygodzie. Dzieci tak samo jak my, cenią sobie komfort użytkowania, dlatego też pamiętajmy żeby idealne buty były dobrze dopasowane i nie narażały na uszkodzenie małych stópek.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Rozmiar

Kolor

Przeznaczenie

Producent

Sezon

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Sandały Kamik Crab dziecięce trekkingowe r 22 Allegro
Sandały dziecięceSandały Kamik Crab dziecięce trekkingowe r 22 99,00

Kamik, Sandały chłopięce, Oyster Smyk.com
Sandały dziecięce KamikKamik, Sandały chłopięce, Oyster 111,99

Sandały KAMIK LOWTIDE 2 dziecięce na lato | 29 Allegro
Sandały dziecięceSandały KAMIK LOWTIDE 2 dziecięce na lato | 29 89,00

Kamik, Sandały chłopięce, Pike Smyk.com
Sandały dziecięce KamikKamik, Sandały chłopięce, Pike 111,99

Sandały Kamik Lobster dziecięce na lato r 28 Allegro
Sandały dziecięceSandały Kamik Lobster dziecięce na lato r 28 89,00

Kamik, Sandały chłopięce, Sea Turtle Smyk.com
Sandały dziecięce KamikKamik, Sandały chłopięce, Sea Turtle 99,99

Sandały KAMIK K'S SEATURTLE
Sandały dziecięce KamikSandały KAMIK K'S SEATURTLE 189,00

Kamik, Sandały dziewczęce, Beluga Smyk.com
Sandały dziecięce KamikKamik, Sandały dziewczęce, Beluga 99,99

Kamik, Sandały dziewczęce, Oyster Smyk.com
Sandały dziecięce KamikKamik, Sandały dziewczęce, Oyster 111,99

KAMIK sandały Sea Turtle Green/Vert 31,0, BEZPŁATNY ODBIÓR: WARSZAWA, WROCŁAW, KATOWICE, KRAKÓW!
Sandały dziecięce KamikKAMIK sandały Sea Turtle Green/Vert 31,0, BEZPŁATNY ODBIÓR: WARSZAWA, WROCŁAW, KATOWICE, KRAKÓW! 149,00

Kamik, Sandały dziewczęce, Bali Smyk.com
Sandały dziecięce KamikKamik, Sandały dziewczęce, Bali 111,99

KAMIK sandały Oyster Green/Vert 30,0
Sandały dziecięce KamikKAMIK sandały Oyster Green/Vert 30,0 149,00

Kamik, Sandały dziewczęce, Bali Smyk.com
Sandały dziecięce KamikKamik, Sandały dziewczęce, Bali 111,99

Amazon Kamik chłopcy Seat urtle zamkniętej sandały -  czarny -  34 EU
Sandały dziecięce KamikAmazon Kamik chłopcy Seat urtle zamkniętej sandały - czarny - 34 EU 200,64

KAMIK sandały Sea Turtle Purple/Violet 34,0, BEZPŁATNY ODBIÓR: WARSZAWA, WROCŁAW, KATOWICE, KRAKÓW!
Sandały dziecięce KamikKAMIK sandały Sea Turtle Purple/Violet 34,0, BEZPŁATNY ODBIÓR: WARSZAWA, WROCŁAW, KATOWICE, KRAKÓW! 149,00