Samoloty i szybowce

4,5 z 36516 opinii
Samoloty i szybowce to dość często spotykane maszyny, które najczęściej możemy zauważyć na niebie.
Samolot to maszyna powietrzna, która utrzymuje się w powietrzu przy pomocy siły nośnej wytwarzanej przez nieruchome skrzydła. Samolot może mieć dwa rodzaje napędu:
-śmigłowy - w tym rodzaju napędu ciąg jest wytwarzany za pomocą śmigła;
-odrzutowy - tutaj natomiast ciąg wytwarzany jest w silniku. Silnik może być turboodrzutowy lub rakietowy.
Szybowiec jest tak samo maszyną która utrzymuje się w powietrzu dzięki sile nośnej, różni się natomiast od samolotu tym, że nie posiada własnego napędu i nie mógł by się utrzymać w powietrzy bez utraty wysokości.
Samoloty i szybowce to maszyny, które istnieją już kilkadziesiąt lat, ale wciąż są udoskonalane. Co raz więcej ludzi podróżuje samolotami a lotnictwo bardzo się rozwija. Samolot to świetne i szybkie połączenie między krajami czy kontynentami. Jest to również bezpieczny środek transportu, dzięki czemu co raz więcej pasażerów decyduje się na tego typu podróż. Mogą oni w szybki sposób przedostać się z miejsca A do miejsca B, nawet jeżeli znajdują się one w tym samym kraju. To znacznie ułatwia komunikację i pozwala zabieganym ludziom oszczędzić czas.
Szybowce również budzą duże zainteresowanie, powstają szkoły szybowcowe w których można nauczyć się latać. Aktualnie, bardzo modnym i ciekawym prezentem jest lot szybowcem nad miastem, który możemy sprawić swojemu przyjacielowi, rodzicom czy swojej drugiej połówce. Niewątpliwie będzie to ciekawy pomysł i na pewno zachwyci obdarowaną osobę. Będzie ona mogła zobaczyć miasto z pięknej perspektywy, co zapadnie jej długo w pamięci.
Samoloty i szybowce już mają swoich zwolenników, ale z biegiem lat na pewno będzie ich przybywać. Producenci cały czas udoskonalają te maszyny, dzięki czemu są one co raz bardziej bezpieczniejsze, szybsze i komfortowe w czasie podróży. Przynajmniej raz w życiu każdy powinien wybrać się w podróż samolotem lub szybowcem, tak by podziwiać piękne widoki z lotu ptaka. Gwarantuję, że będzie to niezapomniane przeżycie.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Stan

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb Poprzednie Następne

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb

Ujemne temperatury i zimowy klimat dają się we znaki twojemu samochodowi. Zobacz skuteczne metody na mróz, które pozwolą Ci szybko i sprawnie odpalić auto nawet w arktycznych warunkach.

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe Poprzednie Następne

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe

Niedawno zmieniły się przepisy dotyczące egzaminów i zasad wydawania dokumentów, a już niebawem czeka nas kolejna modyfikacja prawa. Dlatego osoby, które chcą zdobyć uprawnienia kierowcy, powinny się spieszyć. Sprawdźmy, jakie pomoce naukowe mogą ułatwić edukację.

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu Poprzednie Następne

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu

Posiadacze samochodów zazwyczaj starają się dbać o swój pojazd. Istnieje wiele preparatów, które pozwalają naszemu autu zachować wspaniały wygląd przez długi czas. W niniejszym poradniku prezentujemy 5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu.

Jakie radio samochodowe wybrać? Poprzednie Następne

Jakie radio samochodowe wybrać?

Radio w samochodzie nie tylko jest źródłem informacji, lecz także może umilić każdą podróż, szczególnie gdy do przejechania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Najnowocześniejsze modele to prawdziwe centra multimedialne, które mogą stać się dumą niejednego właściciela auta.

Oklejanie samochodu Poprzednie Następne

Oklejanie samochodu

Jeszcze do niedawna oklejanie samochodów folią było praktykowane głównie przez najbardziej zagorzałych fanów motoryzacji. Obecnie stało się to praktycznym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają zwykli właściciele aut, firmy.

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić Poprzednie Następne

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić

Czarny Piątek w Polsce już 24 listopada. Dla fanów motoryzacji może być to świetna okazja do zakupu wielu akcesoriów samochodowych, w bardzo przystępnych cenach. Zobaczcie czym warto się zainteresować.