Sadzenie

4,5 z 36516 opinii
Sadzenie jest czynnością polegającą na umieszczaniu sadzonek drzew, oraz roślin w odpowiednio przygotowanej do tego glebie. W tym typie uprawy, wykorzystywane są sadzonki wyhodowane wcześniej w specjalnych szkółkach, bądź takie, które wyrosły w skutek samosiewu. Nie można tu również pominąć roślin typu psiankowate do których to należą znane na całym świecie ziemniaki. Uprawa ich dla odmiany, polega na umieszczaniu pod powierzchnią ziemii bulw, z których po pewnym czasie uzyskiwane są zbiory. Czynność niewątpliwie agrotechniczna, wykorzystywana jest głównie w sadownictwie, ogrodnictwie, bądź leśnictwie.
Uprawa każdej rośliny, wymaga odrębnych pór rozsadu, dobrej gleby i odpowiedniego dla danego gatunku klimatu. Sama czynność ma wiele rodzajów i również zależy od typu rośliny jaką w danym momencie umieszczamy w glebie. Do powyższych rodzajów sadzenia należą między innymi: kątowe, pod darń, pod motykę, świdrem, w bruzdach, w dołki, w jamkę, w jamkę z kopczykiem, w szparkę, z bryłką i sadzenie sadzonek z kontenera. Sadzić można ręcznie, mechanicznie, lub mechaniczno - ręcznie.
Jest to jeden z głównych sposobów rozprzestrzeniania i hodowli wielu gatunków roślin. Na wielu obszarach świata stosuje się tak zwane sztuczne odnawianie lasu. W tym procesie wykorzystywane są młodziutkie drzewka umieszczane w miejscu gdzie w skutek naturalny, bądź też poprzez wycinkę obszary leśne zostały wyeliminowane. W obszarach miejskich, oraz ogrodach, czy też plantacjach specjalnie przystosowanych, często stosuje się hodowlę bylin ozdobnych, krzewów i kwiatów umilających swym wyglądem dany obszar.
Proces o jakim mowa wykorzystywany jest głównie w gospodarce, jest on bowiem jednym z najważniejszych sposobów mnożenia roślin jadalnych. Przykładem może być wspomniany wcześniej ziemniak, bądź też znany na całym świecie maniok, hodowany głównie w Nigerii, Tajlandii i Brazylii. Rośliny uprawiane na ogromną skalę, trafiają do domów każdego z nas. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego ile wysiłku zostało włożone w wyhodowane zwykłej bulwy, począwszy właśnie od samego procesu sadzenia, kończywszy na zbiorach.
Podsumowując. Sadzenie jako jeden z najprostszych, najbardziej rozpowszechnionych sposobów rozmnażania roślin w sadownictwie, ogrodnictwie, czy leśnictwie jest wykorzystywany powszechnie na całym świecie. Sposób ten znamy już od tysięcy lat, wprowadzamy różne innowacje, aby proces ten stawał się korzystny dla naszej gospodarki i środowiska w jakim żyjemy. Bez wątpienia jest zatem, iż człowiek współczesny nie zrezygnuje z tak dobrej metody hodowli i rozprzestrzeniania roślin a korzyści płynące z sadzenia rosnąć będą jak rośliny umieszczane w odpowiednio przystosowanej glebie.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Marka

Stan

Rok produkcji

-

Kraj pochodzenia

Pochodzenie

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb Poprzednie Następne

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb

Ujemne temperatury i zimowy klimat dają się we znaki twojemu samochodowi. Zobacz skuteczne metody na mróz, które pozwolą Ci szybko i sprawnie odpalić auto nawet w arktycznych warunkach.

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe Poprzednie Następne

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe

Niedawno zmieniły się przepisy dotyczące egzaminów i zasad wydawania dokumentów, a już niebawem czeka nas kolejna modyfikacja prawa. Dlatego osoby, które chcą zdobyć uprawnienia kierowcy, powinny się spieszyć. Sprawdźmy, jakie pomoce naukowe mogą ułatwić edukację.

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu Poprzednie Następne

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu

Posiadacze samochodów zazwyczaj starają się dbać o swój pojazd. Istnieje wiele preparatów, które pozwalają naszemu autu zachować wspaniały wygląd przez długi czas. W niniejszym poradniku prezentujemy 5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu.

Jakie radio samochodowe wybrać? Poprzednie Następne

Jakie radio samochodowe wybrać?

Radio w samochodzie nie tylko jest źródłem informacji, lecz także może umilić każdą podróż, szczególnie gdy do przejechania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Najnowocześniejsze modele to prawdziwe centra multimedialne, które mogą stać się dumą niejednego właściciela auta.

Oklejanie samochodu Poprzednie Następne

Oklejanie samochodu

Jeszcze do niedawna oklejanie samochodów folią było praktykowane głównie przez najbardziej zagorzałych fanów motoryzacji. Obecnie stało się to praktycznym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają zwykli właściciele aut, firmy.

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić Poprzednie Następne

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić

Czarny Piątek w Polsce już 24 listopada. Dla fanów motoryzacji może być to świetna okazja do zakupu wielu akcesoriów samochodowych, w bardzo przystępnych cenach. Zobaczcie czym warto się zainteresować.