Rugby

4,6 z 50004 opinii
Ruch to zdrowie. Sporty zespołowe nie tylko pozytywnie wpływają na kondycję fizyczną. Uczą również współpracy w grupie, honorowego zachowania wobec przeciwnika, umiejętności szybkiego podejmowania decyzji, odpowiedzialności za swoje postępowanie i radzenia sobie z porażkami. Od wielu lat polskim sportem narodowym jest piłka nożna. Jednak inne sporty zespołowe również są chętnie uprawiane. Do głosu zaczynają również dochodzić dyscypliny do tej pory trochę „egzotyczne”. Do takich należy rugby.
Rugby ze względu na kontaktowy charakter rozgrywki nazywane jest sportem dla prawdziwych twardzieli. Nie znaczy to, że w rugby grają jedynie dorośli mężczyźni. Coraz częściej rugby jest popularyzowane w szkołach podczas wychowania fizycznego.
Podobnie jak w wypadku piłki nożnej, koszykówki czy siatkówki najważniejszym ekwipunkiem jest piłka. Ceneo.pl w swojej ofercie posiada piłki o różnych rozmiarach – przeznaczone dla dzieci i dorosłych. Przy wyborze piłki istotny jest materiał, z którego jest wykonana. Piłki do rugby szyje się z gumy lub skóry. Rodzaj materiału wiąże się z odpornością piłki na ścieranie i wpływa na pewny chwyt, eliminując poślizg. Poza piłką amatorzy rugby powinni się zaopatrzyć w odpowiedni i wygodny strój oraz ochraniacze.
Tylko oferty
Cena
Producent
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Piłka do rugby. Jaką wybrać? Poprzednie Następne
Piłka o jajowatym kształcie jest nieodzownym elementem gry w rugby. Jej wymiary warunkuje między innymi stopień zaawansowania użytkownika.