Rozdrabniacze do gałęzi

4,5 z 47307 opinii

Podczas standardowych prac ogrodowych polegających na podcinaniu gałęzi drzew oraz krzewów, pozostaje mnóstwo odpadów. Co można zrobić z zalegającymi na podwórku gałęziami? Mogą one oczywiście przydać się na wiele sposobów, jednak na samym początku najważniejszą kwestią jest ich rozdrobnienie.

Jak działają rozdrabniarki do gałęzi?

Nie trzeba jednak wykonywać tego typu prac samodzielnie. Obecnie na rynku dostępne są bowiem rozdrabniacze do gałęzi, które w bardzo szybki i sprawny sposób, są w stanie poradzić sobie z gałęziami różnorodnej wielkości. To co natomiast w efekcie pozostaje, można wykorzystać na wiele sposobów. Wiele osób w powstałych rozdrobnionych gałęzi, tworzy wkład do przygotowania kompostu. Można także z resztek wykonać podsypkę pod krzewy, zamiast kupowania stosunkowo drogiej kory. Z takich gałęzi można także pozyskiwać produkt opałowy, służący chociażby do szybkiego rozpalenie w kominku. Takie rozdrobnione gałęzie spora liczba osób wykorzystuje także do tworzenia różnego rodzaju artystycznych kombinacji. Można zatem zużyć je na wiele bardzo różnorodnych sposobów. Ceny rozdrabniarek zależą oczywiście od tego, na jaki model się zdecydujemy. Przed zakupem warto jednak zawsze poczytać o konkretnych rozdrabniarkach opinie osób, które miały okazję już z nich korzystać.

Tylko oferty
Cena
Producent
Moc
Wysokość urządzenia (cm)
Rodzaj mechanizmu tnącego
Maksymalna średnica gałęzi (mm)
Zasilanie
Moc silnika (KM)
Pojemność zbiornika (l)
Waga
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Odśnieżanie dachu, posesji i chodnika przed domem - jakie są twoje obowiązki, co musisz wiedzieć? Poprzednie Następne
Dzieci zwykle czekają na niego z wypiekami na twarzy, dorośli wypatrują go z powątpiewaniem, a drogowcy jak zwykle są zaskoczeni. Nie ma się jednak co oszukiwać – śnieg prędzej czy później się pojawi. A z zalegającym śniegiem na dachach czy chodnikach przy posesji coś trzeba zrobić. Przekonaj się zatem, jakie są twoje obowiązki w kwestii odśnieżania dachu, chodnika oraz własnej działki.
Jaką glebogryzarkę wybrać? Poprzednie Następne
Choć łopata i grabie wciąż mają swoje zasłużone miejsce w domowym składziku, coraz częściej zastępowane są profesjonalnymi urządzeniami ogrodniczymi. Jednym z nich jest glebogryzarka, czyli narzędzie umożliwiające przekopanie i spulchnienie gleby. Jaką glebogryzarkę wybrać do prostych prac w ogrodzie?
 Jaką kosiarkę kupić? Ranking kosiarek do trawy Poprzednie Następne
Koszenie trawy to w życiu mężczyzny ważna rzecz. Optymalny dobór trasy przejazdu, starannie zaplanowane momenty opróżniania kosza, zminimalizowanie koniecznych nawrotów — tu nie ma miejsca na przypadki. Zanim jednak przejdziesz do szlifowania praktyki, podpowiemy, jaką kosiarkę warto kupić. Oto ranking 9 najpopularniejszych kosiarek wg serwisu Ceneo.pl.
Odkurzacz do liści - czy warto? Jaki wybrać? Poprzednie Następne
Masz dość uciążliwego grabienia liści i porządkowania trawnika z odpadłych części roślin, niewielkich gałązek czy szyszek? Jeśli chcesz, aby ten etap pielęgnacji trawnika przebiegał znacznie szybciej i sprawniej, postaw na odkurzacz do liści.
Jaką dmuchawę do liści wybrać? Poprzednie Następne
Spadające jesienią liście to spory problem: negatywnie wpływają na trawnik, przyspieszając procesy gnilne. Są też śliskie, więc warto pozbyć się ich ze ścieżek i chodników. Jaką dmuchawę do liści wybrać?
Roboty koszące - co warto wiedzieć przed zakupem? Poprzednie Następne
Chcesz mieć zawsze idealnie przystrzyżony trawnik, ale nie lubisz spędzać czasu przy kosiarce? Nie musisz zatrudniać ogrodnika. Wystarczy współczesna technologia. Automatyczny robot koszący zajmie się wszystkim za ciebie. Nie musisz nawet pamiętać o tym, aby go uruchomić.
Kosiarki elektryczne – ranking najlepszych Poprzednie Następne
Podpowiadamy, jakie zalety ma kosiarka elektryczna, kiedy warto się na nią zdecydować oraz jaką wybrać. Dowiedz się więcej!
Jakie paliwo do kosiarki? Kompleksowy poradnik Poprzednie Następne
Paliwo do kosiarki wpływa na jakość pracy urządzenia. Zobacz, jakie paliwo do kosiarki wybrać.
Jaki olej do kosiarki będzie najlepszy? Poprzednie Następne
Dobry olej do kosiarki zapewnia silnikowi optymalne warunki pracy. Zobacz, jaki olej do kosiarki wybrać.
Łuparka do drewna hydrauliczna: jaką wybrać i jak używać? Poprzednie Następne
Łuparka do drewna hydrauliczna to narzędzie dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą używać siekiery. Zobacz, jaką łuparkę do drewna wybrać.

Rozdrabniarki do gałęzi - opinie