Rolki

4,6 z 28567 opinii

Rolki - Atrybuty

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Odblaski, świecące kółka, czyli akcesoria do rolek Poprzednie Następne

Odblaski, świecące kółka, czyli akcesoria do rolek

W wolnych chwilach jeździsz na rolkach? Zobacz jakie nietypowe akcesoria mogą uprzyjemnić twoją jazdę, poprawić jej bezpieczeństwo, no i oczywiście podkreślić twój styl! Sprawdź jakie akcesoria będą Ci najbardziej potrzebne do Twojego stylu jazdy. Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Wyjazd na narty — w co warto się zaopatrzyć? Poprzednie Następne

Wyjazd na narty — w co warto się zaopatrzyć?

Twój wyjazd na narty zbliża się wielkimi krokami, do takiej wyprawy należy się, rzecz jasna, odpowiednio przygotować. a Ty dalej nie wiesz co powinno znaleźć się w Twojej walizce? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Nauka jazdy na rolkach: #1 Wybór odpowiednich rolek Poprzednie Następne

Nauka jazdy na rolkach: #1 Wybór odpowiednich rolek

Jazda na rolkach jest bardzo prosta! Wystarczy mieć tylko chęci i odpowiednio dobrany sprzęt, aby zacząć. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jak wybrać rolki

Wybierz najlepsze rolki i ruszaj w trasę

Początki rolek sięgają XVIII wieku. Od tego czasu rolki miały swoje wzloty i upadki. W Polsce okres świetności dla rolek przypada na lata 90. ubiegłego wieku. Na początku XXI wieku popularność rolek nieco zmalała. W ostatnich latach jednak rolki powróciły do łask, a na polskich ulicach coraz częściej można spotkać rolkarzy. Rolki są znakomitym sposobem spędzania czasu wolnego. Pomagają także w utrzymaniu dobrej kondycji i modelowaniu sylwetki. Są także doskonałym pomysłem na ominięcie korków w mieście. Na Ceneo.pl każdy – zarówno początkujący, jak i zaawansowany rolkarz – znajdzie rolki dla siebie.

Rolki dla początkujących i zaawansowanych

Wybór idealnych rolek zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest nasze doświadczenie oraz związane z tym przeznaczenie rolek. Początkujący powinni sięgnąć po rolki rekreacyjne. Dla zaawansowanych rolkarzy Ceneo.pl przygotowało ofertę rolek szybkościowych (dających możliwość rozwijania dużych prędkości), freestylowych (do jazdy slalomem) czy agresywnych (do jazdy wyczynowej w skateparkach). Jeżeli szukasz rolek dla dzieci, bardzo dobrym wyborem są rolki regulowane pozwalające na zmianę rozmiaru rolek nawet do czterech rozmiarów. W ten sposób dorastające i ciągle rosnące dziecko nie musi co roku wymieniać rolek. Dzięki filtrom Ceneo.pl szybko znajdziesz interesujący Cię rodzaj rolek.

Idealnie dobrane rolki

O jakości rolek w dużej mierze decydują zamontowane kółka. Rolki z plastykowymi kółkami są wprawdzie najtańsze, ale bardzo szybko się niszczą. O wielebardziej wytrzymałe są rolki z kółkami kauczukowymi. Poza materiałem wykonania ważna jest także średnica kółek w rolkach oraz twardość kółek, które wpływają na szybkość jazdy. Duże kółka rolek umożliwiają szybką jazdę, ale mają mniejszą przyczepność. Złotym środkiem są rolki z kółkami o średnicy około 75-85 mm. Do szybkiej jazdy wybierz rolki z kółkami twardymi. Szybkość rolek z twardymi kółkami jest jednak osiągana kosztem przyczepności i amortyzacji drgań. Niezbędne parametry rolek znajdziesz w informacjach o produkcie. Na komfort jazdy na rolkach poza kółkami wpływa również but. Bardzo ważne jest, aby buty stabilizowały stopy. Jest to możliwe dzięki odpowiednim zapięciom. Nie bez znaczenia jest również wygląd rolek. Na Ceneo.pl dostępne są rolki o różnych kolorach i wzorach. W rolkach z Ceneo.pl będziesz nie tylko szybki, ale też stylowy. Na Ceneo.pl czekają na Ciebie rolki najpopularniejszych producentów – między innymi Spokey, Tempish, Rollerblade czy Nils Extreme.