Reflektory dalekosiężne

4,5 z 36516 opinii

Bezpieczeństwo na drodze

Świat, wraz z postępem technologicznym, musi mierzyć się z coraz nowszymi niebezpieczeństwami. Jednym z takich zagrożeń współczesnego świata jest coraz większa liczba aut na drogach oraz zwiększająca się liczba kierowców. Ze względu na te fakty, istotne jest zmniejszanie ryzyka wypadków czy innych nieprzewidzianych wydarzeń. A zagrożeń związanych z ruchem drogowym jest wiele. Co przyczynia się do tych wypadków - czasem błahych, jednak często również niebezpiecznych, zagrażających życiu i zdrowiu uczestników? Nie sposób wymienić wszystkich bodźców. Jednak zdecydowanie jednym z nich jest słabe oświetlenie drogi. Bez względu na warunki pogodowe, warto zadbać o odpowiednie reflektory i tym samym zadbać o bezpieczeństwo swoje, i innych.

Rodzaje reflektorów

Samochody są jedną z najpopularniejszych środków komunikacyjnych naszych czasów. Z tego względu, niezwykle istotne jest zapewnienie sobie odpowiednich zabezpieczeń przed nieprzewidzianymi zdarzaniami. Z chcąc zapewnić sobie jak najlepszą widoczność, a równocześnie bezpieczeństwo, całe sztaby inżynierów pracują nad coraz nowszymi technologiami. W ten sposób powstały różne rodzaje reflektorów. W ten sposób w samochodzie można znaleźć reflektory do jazdy dziennej, czy reflektory przeciwmgielne, pomagające nam, kiedy widoczność jest zdecydowanie poniżej normy. Z coraz szybszym postępem technologicznym pojawiły się również reflektory dalekosiężne.

Reflektory dalekosiężne

Czym są reflektory dalekosiężne i dlaczego warto w nie zainwestować? Reflektory dalekosiężne można zamontować jako dodatkowe lampy samochodowe. Działaniem przypominają powszechnie znane światła jako "długie", ponieważ wspomagają w momentach, kiedy widoczność jest zdecydowanie niewystarczająca. Podczas montażu, dużą uwagę trzeba skupić na homologacji - ponieważ lampy bez niej nie mogą być dopuszczone do użytku, a użytkującemu mogą wtedy przysporzyć więcej kłopotu niż pożytku. A na pytanie, czy warto inwestować w własnie te reflektory? Odpowiedź jest prosta i logiczna. W bezpieczeństwo inwestować zawsze warto, bo nie ma nic cenniejszego niż ludzkie życie. Więc po raz kolejny wsiadając do samochodu, zapinając pasy, ruszając z miejsca i wyruszając w podróż, dłuższą, bądź krótszą, zastanówmy się, na ile cenimy własne życie.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Marka

Model

Typ

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Ranking najlepszych haków i linek holowniczych Poprzednie Następne

Ranking najlepszych haków i linek holowniczych

Możliwość holowania bywa przydatna w różnych sytuacjach, od awarii po konieczność zwiększenia ładowności samochodu. Można do tego wykorzystywać różne modele aut, jednak bez odpowiedniego sprzętu niewiele zdziała się na drodze.

Top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych Poprzednie Następne

Top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych

Wielu kierowców uwielbia kiedy podczas jazdy towarzyszy im muzyka. W niniejszym poradniku przedstawiamy wam 10 najlepszych radioodtwarzaczy, które pomogą zapewnić niezwykłe doznania dźwiękowe każdemu prowadzącemu melomanowi.

Najlepsze opony zimowe - ranking top 10 Poprzednie Następne

Najlepsze opony zimowe - ranking top 10

Zima już nie bawem - nie pozwól byś dołączył do grupy zaskoczonych przez śnieg kierowców. Odwiedź ceneo.pl już teraz i zobacz ranking najlepszych i najpopularniejszych opon zimowych. Znajdź idealne opony dla swojego samochodu i bądź przygotowany w każdej chwili na atak zimy.

Hybrydowe Porsche Panamera - piekielnie mocna limuzyna Poprzednie Następne

Hybrydowe Porsche Panamera - piekielnie mocna limuzyna

Na targach w Genewie, Porsche zaprezentowało nową odsłonę swojej kultowej limuzyny. Samochód będzie mógł pochwalić się mocą 680 koni! Pikanterii dodaje fakt, że Panamera otrzyma również silnik hybrydowy, który będzie mógł być używany w trybie elektrycznym. To jeden z najciekawszych modeli, zaprezentowanych w ostatnich miesiącach.

Oto najdroższy samochód świata [ZDJĘCIA] Poprzednie Następne

Oto najdroższy samochód świata [ZDJĘCIA]

Firma Rolls Royce od zawsze kojarzona była z luksusowymi i drogimi samochodami. Tym razem przeszli jednak sami siebie. Poznajcie Rolls Royce Sweptail, który kosztuje prawie 50 milionów złotych.

5 najwygodniejszych samochodów terenowych Poprzednie Następne

5 najwygodniejszych samochodów terenowych

Miejskie samochody terenowe, czyli SUVy od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdziliśmy, jakie są najlepsze i najwygodniejsze modele luksusowych "terenówek".