Puzzle dla dzieci

4,7 z 113657 opinii
Ta dość tradycyjna rozrywka wciąż jest niezwykle popularna i stanowi doskonałą alternatywę do zabawy przed komputerem. Nie tylko bawi, ale też rozwija wyobraźnię, ćwiczy pamięć i cierpliwość.

Na Ceneo jest ponad pięć tysięcy puzzli, kupuje się je nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Skala trudności poszczególnych układanek jest bowiem diametralnie różna. I choć to sprawa bardzo indywidualna, na Ceneo znajdziecie filtr wieku, który posegreguje puzzle według tego, do jakich osób są one skierowane. Nie ma bowiem nic gorszego niż zniechęcić dziecko zbyt trudną układanką.

Ta kategoria to jednak nie tylko puzzle tradycyjne, to także puzzle 3D, stosunkowo nowe na rynku, zdobywające niezwykłą popularność, ale to też puzzle kuliste, przestrzenne, piankowe czy klocki. Podstawowym kryterium wyboru jest oczywiście ilość elementów. Dla najmłodszych są puzzle bajkowe z raptem kilkoma elementami, ale dla najstarszych znajdą się i takie, które mają ich 18, a nawet 32 tysiące kawałków! To już wyższa szkoła jazdy.

Najwięcej jest oczywiście takich o średnim poziomie trudności (kilka tysięcy elementów), które zapewniają tacy producenci jak Ravensburger, Trefl, Castorland, Schmidt czy Educa. Warto też dobrze przemyśleć temat układanki, zastanowić się, dla kogo puzzle kupujemy, wybór jest przeogromny, a w zależności od tematu (sztuka, rozrywka, znane postaci, bajki, zwierzęta, krajobrazy, samochody), można przenieść rozrywkę na nowy poziom. Zapewne mało kto miał okazję zobaczyć na żywo Mona Lisę – teraz, dzięki puzzlom, można się jej przyjrzeć bardzo dokładnie podczas układania własnego obrazu z kilku tysięcy elementów.

Wybierz Puzzle

Tylko oferty

Cena

Producent

Przeznaczenie

Wiek dziecka

Ilość elementów

Motyw

Rodzaj

Bohater

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Puzzle - opinie

z 320