Przyczepy rolnicze

4,5 z 36516 opinii
Kiedy zbliża się koniec sezonu rolnicy coraz aktywniej rozglądają się za potrzebnym im sprzętem, który nie należy do tanich. Z tego powodu coraz częściej sięgają po używane sprzęty. Pozostaje jednak pytanie, czy warto kupować coś już używanego do pracy, w której liczy się wytrzymałość i urządzenie powinno służyć przez lata. Z kolei nowe przyczepy rolnicze kosztują od 30 tysięcy wzwyż.

Czy przyczepy rolnicze „z drugiej ręki” są warte zakupu?

Decyzja ta wiąże się ze sporym ryzykiem, dlatego warto się dwa razy zastanowić nad jej podjęciem. Nigdy nie ma gwarancji w jakim jest stanie, czy koszty naprawy nie przekroczą kosztów nowego urządzenie. Mimo to, ceny wersji używanych, są przynajmniej o połowę niższe i niekoniecznie muszą być w złym stanie. Przy decyzji zakupu używanego sprzętu powinno się zastanowić, jaki stan techniczny urządzenia będzie satysfakcjonujący. Dobrze jest też zaznajomić się z jakimi usterkami jeszcze opłaca się zakup, a z jakimi już nie. Najważniejszy jest stan skrzyni ładunkowej. Nie należy jednak pomijać stanu burt oraz łączących je klamer i zawiasów. Koszt naprawy takich usterek wynosi około 15 tysięcy. Reszta napraw ogranicza się do 4 tysięcy za konkretną usterkę.

Czy może lepsze są nowe przyczepy rolnicze?

Wszystko zależy od tego, czego oczekuje się od urządzenia. Nową przyczepę cechuje mniejsza awaryjność, lepsza funkcjonalność oraz gwarancja. Niestety idzie za tym także spora cena, dlatego taki zakup jest najbardziej opłacalny na gospodarstwach wielkotowarowych. W takich miejscach gdzie liczy się niezawodność i wytrzymałość, używany sprzęt nie jest dobrym pomysłem. Istotnym plusem nowego sprzętu, jest brak obaw o przegląd rejestracyjny, który należy robić co 2 lata.
Oczywistym jest więc, że więcej rolników kupuje przyczepy rolnicze używane. Do ich potrzeb wystarczą w zupełności, zwłaszcza że zazwyczaj wykorzystują je maksymalnie przez jeden krótki okres w roku. Ciekawą informacją jest to, że bardzo dużą popularnością cieszą się polskie marki. Aż 45% sprzedanych nowych przyczep zostało wyprodukowanych w Polsce. Nowe maszyny dają gwarancję jakości i wytrzymałości, jednak jest to pewien luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Z kolei przy zakupie używanych modeli trzeba się sporo dowiedzieć, zaryzykować i liczyć się z częstą potrzebą remontu. Jest też dużo mniejszy wybór niż w zwyczajnym sklepie.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Marka

Stan

Rok produkcji

-

Kraj pochodzenia

Pochodzenie

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Ranking najlepszych haków i linek holowniczych Poprzednie Następne

Ranking najlepszych haków i linek holowniczych

Możliwość holowania bywa przydatna w różnych sytuacjach, od awarii po konieczność zwiększenia ładowności samochodu. Można do tego wykorzystywać różne modele aut, jednak bez odpowiedniego sprzętu niewiele zdziała się na drodze.

Top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych Poprzednie Następne

Top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych

Wielu kierowców uwielbia kiedy podczas jazdy towarzyszy im muzyka. W niniejszym poradniku przedstawiamy wam 10 najlepszych radioodtwarzaczy, które pomogą zapewnić niezwykłe doznania dźwiękowe każdemu prowadzącemu melomanowi.

Najlepsze opony zimowe - ranking top 10 Poprzednie Następne

Najlepsze opony zimowe - ranking top 10

Zima już nie bawem - nie pozwól byś dołączył do grupy zaskoczonych przez śnieg kierowców. Odwiedź ceneo.pl już teraz i zobacz ranking najlepszych i najpopularniejszych opon zimowych. Znajdź idealne opony dla swojego samochodu i bądź przygotowany w każdej chwili na atak zimy.

Hybrydowe Porsche Panamera - piekielnie mocna limuzyna Poprzednie Następne

Hybrydowe Porsche Panamera - piekielnie mocna limuzyna

Na targach w Genewie, Porsche zaprezentowało nową odsłonę swojej kultowej limuzyny. Samochód będzie mógł pochwalić się mocą 680 koni! Pikanterii dodaje fakt, że Panamera otrzyma również silnik hybrydowy, który będzie mógł być używany w trybie elektrycznym. To jeden z najciekawszych modeli, zaprezentowanych w ostatnich miesiącach.

Oto najdroższy samochód świata [ZDJĘCIA] Poprzednie Następne

Oto najdroższy samochód świata [ZDJĘCIA]

Firma Rolls Royce od zawsze kojarzona była z luksusowymi i drogimi samochodami. Tym razem przeszli jednak sami siebie. Poznajcie Rolls Royce Sweptail, który kosztuje prawie 50 milionów złotych.

5 najwygodniejszych samochodów terenowych Poprzednie Następne

5 najwygodniejszych samochodów terenowych

Miejskie samochody terenowe, czyli SUVy od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdziliśmy, jakie są najlepsze i najwygodniejsze modele luksusowych "terenówek".

Przyczepa PRONAR T023 Napisz opinię / Zadaj pytanie
  • Stan: Używane
  • Rok produkcji: 2008
  • Kraj pochodzenia: Polska