Leki na przeziębienie i grypę

4,7 z 329929 opinii
Na pewno każdy z nas ma co najmniej kilka domowych sposobów na leczenie przeziębienia. Począwszy od syropu z cebuli, aż po wywary z wina, czosnku i cytryny. Kiedy już jednak domowe sposoby nie wystarczają, sprawdźmy, co możemy znaleźć w kategorii przeziębienie i grypa.

Objawy przeziębienia potrafią być bardzo uciążliwe – kaszel, katar, ból głowy i gardła, osłabienie. Okres jesienno-zimowy zwiększa ryzyko zarażenia, szczególnie gdy często przebywamy w pomieszczeniach z dużą liczbą ludzi (biura, teatry, sklepy czy nawet przedszkola). Ważne, by zareagować już przy pierwszych objawach i dobrze dobrać lek, który nam pomoże. Leki na taki rodzaj infekcji często są dostępne bez recepty i można je też kupić przez Internet.

Na Ceneo znajdziemy ponad tysiąc różnego rodzaju leków na przeziębienie i grypę, które nie wymagają recepty od lekarza. Znajdziemy tu leki obniżające gorączkę, łagodzące kaszel (zarówno ten suchy jak i mokry), łagodzące ból gardła, a także znajdziemy coś na katar.

Jeśli jednak bóle się nasilają i nie mijają, a stan podwyższonej temperatury utrzymuje się, zasięgnijmy porady specjalisty, gdyż każde przeziębienie może przerodzić się w coś poważniejszego, a wtedy trzeba będzie sięgnąć po mocniejsze leki, nie wykluczając antybiotyków.

Przeziębienie i Grypa

Tylko oferty

Cena

Pojemność

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Przeziębienie i grypa - opinie

Irigasin Zestaw Do Płukania Nosa I Zatok Irygator + 12 sasz 4,4 / 5 72 opinie / 4 pytania

Wyrób medyczny leczniczyIrigasin to wyrób medyczny przeznaczony do przygotowania roztworu do płukania nosa i zatok.Zastosowanie: ostre lub przewlekłe zapalenie zatok przynosowych, nieżyt nosa w przebiegu infekcji lub alergii, przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok, po ekspozycji ...

Afrin Nasal 0.05% spray 20ml 4,9 / 5 48 opinii / 2 pytania

Nazwa: AfrinPostać: aer.do nosa, roztwórDawka: 0,5 mg/mlOpakowanie: 20 mlSkład:1 ml preparatu zawiera 500 mikrogramów oksymetazoliny chlorowodorku (Oxymetazolini hydrochloridum).Wskazania:Obrzęk błony śluzowej nosa występujący w przebiegu przeziębienia, zapalenia zatok, alergicznego ...

Nycomed AMOL 250 ml 4,9 / 5 366 opinii / 1 pytanie

LekWskazania: zewnętrznie: w przebiegu przeziębienia (do nacierań), w bólach głowy, bólach mięśniowych, w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów; wewnętrznie: w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np. wzdęcia i niestrawność.Skład: 1 g leku zawiera substancje ...

Groprinosin 500 mg 50 tabl. 4,7 / 5 281 opinii / 7 pytań

Lek wskazany do stosowania w:zakażeniach skóry i błon śluzowych wywołanych przez wirus opryszczki Herpes simplex typu I (opryszczka wargowa) typu II (opryszczka okolicy płciowej) oraz wirusem ospy wietrznej i półpaśca.inne zakażenia pochodzenia wirusowego (np. podostre stwardniające ...

Sinupret 50 drażetek 4,7 / 5 244 opinie / 4 pytania

SkładSubstancja czynna: 1 tabl. drażowana zawiera 6 mg korzenia goryczki, 18 mg kwiatu pierwiosnka, 18 mg ziela szczawiu, 18 mg kwiatu bzu czarnego, 18 mg ziela werbeny.Wskazania- Pomocniczo w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok, górnych i dolnych dróg oddechowych oraz ...

Neosine Forte 1000mg 30tabl. 4,6 / 5 90 opinii / 3 pytania

Wskazania:- Obniżona odporność,- infekcja górnych dróg oddechowych,- opryszczka warg i skóry twarzy (wirusy z grupy Herpes).Właściwości:Neosine forte tabletki to lek o działaniu przeciwwirusowym oraz immunostymulującym. Produkt leczniczy zawiera podwójną dawkę substancji czynnej inozyny ...

BioMarine 570 180 kaps. 4,8 / 5 246 opinii / 2 pytania

Preparat należy stosować: w profilaktyce zdrowotnej i wspomagająco w terapii, w celu przywrócenia równowagi biologicznej organizmu i właściwej aktywności układu odpornościowego, osłonowo przed skutkami ubocznymi leczenia zasadniczego. Zalecany wspomagająco w terapii chorób, w których ...

Sinus Rinse Kit zestaw uzupełniający 120 saszetek 4,8 / 5 161 opinii / 1 pytanie

Sinus Rinse 120 Premixed Packets - uzupełnienie 120 saszetek do zestawów dla dorosłych (bez butelki).W zestawie znajduje się 120 saszetek z substancją do rozpuszczenia w wodzie. Saszetki zawierają odpowiednią ilość chlorku sodu i dwuwęglanu sodowego tworzące z odpowiednią objętością ...

Nebu-Dose Hipertonic 30 amp. 4,9 / 5 185 opinii / 6 pytań

Wyrób medyczny leczniczyNebo-Dose hipertonic to roztwór do inhalacji wspomagający proces samooczyszczania się górnych dróg i dolnych dróg oddechowych. Dzięki hipertonicznemu stężeniu chlorku sodu roztwór działa obkurczająco, pozwalając na łatwiejsze usunięcie wydzieliny na zewnątrz. ...

Otrivin Aerozol 0,1% 10Ml 4,7 / 5 257 opinii / 4 pytania

Aerozol do nosa dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Działanie preparatu rozpoczyna się po kilku minutach od zastosowania i utrzymuje do 10 h.SkładChlorowodorek ksylometazoliny 1mg.WskazaniaLeczenie objawowe i wspomagające w nieżycie nosa, zapaleniu zatok, alergicznym nieżycie ...

Glimbax roztwór do płukania gardła 200ml 4,6 / 5 73 opinie / 4 pytania

Wskazania: leczenie objawowe stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.Skład: 1 ml roztworu zawiera substancję czynną: 0,74 mg diklofenaku (w postaci kwasu).Działanie: przeciwbólowe i przeciwzapalne.Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek składnik leku, uczulenie na ...

Tantum Verde aerozol 30ml 4,8 / 5 323 opinie / 4 pytania

LekWskazania: stan zapalny jamy ustnej i gardła, zapalenie błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych.Skład: 1ml aerozolu zawiera 1,5mg chlorowodorku benzydaminy oraz substancje pomocnicze: glicerol, etanol 96%, metylu parahydroksybenzoesan, kompozycja smakowo-zapachowa ...

Biostymina płyn doustny 10 amp. 4,7 / 5 146 opinii / 5 pytań

SkładWyciąg z aloesu drzewiastego (0,25:1). DziałaniePreparat pochodzenia naturalnego o działaniu immunostymulującym. Powoduje zwiększenie liczby limfocytów B i T, przeciwciał oraz fagocytów. Działa profilaktycznie w nawracających infekcjach górnych dróg oddechowych jak i leczniczo ...

Aspirin C 20 Tabl. 4,8 / 5 235 opinii / 4 pytania

Aspiryna z witaminą C w formie rozpuszczalnej do stosowania w przeziębieniu i grypie. Kwas acetylosalicylowy- substancja czynna zawarta w preparacie działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Preparat wskazany przy bólach o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz gorączce.DziałanieAspirin ...

Theraflu Extra Grip 14 Sasz. 4,8 / 5 311 opinii / 4 pytania

LekWskazania: leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.Skład: (1 saszetka): paracetamol 650mg, chlorowodorek fenylefryny ...

Groprinosin syrop 150 ml 4,8 / 5 289 opinii / 4 pytania

LekWskazania: wspomagająco u osób o obniżonej odporności, w przypadku nawracających infekcji górnych dróg oddechowych; dla dzieci od 1. roku życia i osób dorosłych.Skład: substancja czynna: 1ml syropu zawiera 50mg inozyny pranobeks; substancje pomocnicze: sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan, ...

Sinupret Extract 20 tabl 4,7 / 5 52 opinie / 4 pytania

Sinupret® eXtract lek nowy, innowacyjny lek pochodzenia naturalnego o udokumentowanej skuteczności klinicznej będący najnowszą formą doskonale znanego Państwu leku Sinupret®, ale o 4-krotnie większej ilości substancji roślinnych wykorzystanych w trakcie produkcji tego leku*. Wskazaniem ...

Sambucol Extra Strong syrop 120ml 4,7 / 5 74 opinie / Zadaj pytanie

SAMBUCOL - Extra Strong 120 mlProducent: SEQUOIA SP. Z O.O.Właściwości:Sambucol® to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania w stanach przedgrypowych, grypy i przeziębienia. Sambucol® nie jest produktem leczniczym.Sambucol® to bezpieczny i ...

Rutinoscorbin 150 Tabl. Powlekanych 4,8 / 5 1074 opinie / 2 pytania

LekWskazania: stany niedoboru i zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C (przeziębienia, zakażenia wirusowe w tym grypa), pomocniczo w nadmiernej przepuszczalności naczyń.Skład: 1 tabletka zawiera: substancje czynne: 25mg rutozydu, 100mg kwasu askorbowego oraz substancje pomocnicze: ...

SINUS RINSE Kit zestaw dla dorosłych z butelką 240ml i 60 saszetkami 4,7 / 5 68 opinii / 4 pytania

Wskazania:w zapaleniu zatok,w nieżycie nosa,po zabiegach operacyjnych na nosie i zatokach,do odbudowania śluzówki nosa po długotrwałym stosowaniu leków do nosa,przed zabiegami chirurgicznymi,profilaktycznie dla utrzymania śluzówki i zatok.Działanie:dokładnie płucze usuwając zawartość ...

Vicks VapoRub maść 50g 4,8 / 5 86 opinii / 5 pytań

Nazwa: Vicks VapoRubPostać: maśćDawka: -Opakowanie: 50 gSkład:SkładnikIlość (%w/w)StandardLevomentol2.75Ph. Eur.Kamfora5.00Ph. Eur.Olejek eukaliptusowy1.50Ph. Eur.Olejek terpentynowy5.00Ph. Eur.Pełen wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.Wskazania:Vicks VapoRub jest maścią ...

GeloVox 20 tabl do ssania 4,7 / 5 36 opinii / 2 pytania

Wyrób medyczny leczniczyTabletki do ssania GeloVox zapewniają wydajną ochronę śluzówki jamy ustnej i gardła.Tabletki rozpuszczając się tworzą specjalny kompleks hydrożelowy, zawierający kwas hialurownowy. Kompleks ten dobrze przylega do błon śluzowych, gdzie tworzy powłokę ochraniającą ...

Fixsin zestaw uzupełniający do płukania zatok 30 saszetek 4,7 / 5 65 opinii / 2 pytania

FIXSIN zestaw uzupełniający do płukania nosa i zatok 30 saszetek WskazaniaZestaw zaleca się stosować w celu prewencyjnej, objawowej lub pooperacyjnej pielęgnacji nosa i zatok, głównie w przypadku:• zapalenia zatok przynosowych;• nieżytu nosa różnego pochodzenia;• przed i po zabiegach ...

Nebu-Dose kwas hialuronowy do inhalacji 30 amp. 4,8 / 5 53 opinie / 3 pytania

Nebu-Dose Hialuronic, roztwór z kwasem hialuronowym do inhalacji, 30 ampułek po 5ml - opis produktuNebu-dose to izotoniczny roztwór z kwasem hialuronowym przeznaczony do inhalacji, zakraplania i przemywania jam nosowych. Preparat nawilża górne i dolne drogi oddechowe ułatwiając usuwanie ...

Neosine 0,5 g 50 tabl. 4,6 / 5 310 opinii / Zadaj pytanie

Neosine- lek przeciwwirusowy i zwiększający odporność (pobudza czynność układu odpornościowego). Lek Neosine stosuje się przy zakażeniu wirusem opryszczki, zarówno wargowej, jak i dróg płciowych, wirusem ospy wietrznej, półpaśca.WskazaniaWspomagająco u osób o obniżonej odporności, ...

Irigasin Zestaw Do Płukania Nosa I Zatok Uzupełnienie 30 sasz 4,8 / 5 66 opinii / Zadaj pytanie

Irigasin, zestaw uzupełniający, 30 saszetek, AflofarmOpisIrigasin to zestaw uzupełniający do płukania zatok i nosa - 30 saszetek.Produkt jest wyrobem medycznym przeznaczonym do przygotowania roztworu do płukania zatok i nosa.SkładChlorek soduWłaściwości i przeznaczenieIzotoniczny ...

Xylometazolin WZF 0.1% krople do nosa 10ml 4,8 / 5 152 opinie / 5 pytań

LekWskazania: ostry nieżyt nosa wywołanym przez wirusy lub bakterie. W ostrym lub przewlekłym zaostrzającym się zapaleniu zatok przynosowych, w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, w ostrym zapaleniu ucha środkowego (aby udrożnić trąbkę słuchową znajdującą się w uchu).Skład: ...

ACC Optima 600mg 10 tabl musujących 4,8 / 5 115 opinii / 4 pytania

Nazwa: ACC optimaPostać: tabl.mus.Dawka: 0,6 gOpakowanie: 10 tabl. (tuba)Skład:1 tabletka musująca zawiera 600 mg acetylocysteiny (Acetylcysteinum).Substancje pomocnicze o znanym działaniu:Jedna tabletka musująca zawiera 150 mg laktozy.Jedna tabletka musująca zawiera 120 mg sodu.Wskazania:ACC ...

Sulfarinol krople do nosa 20ml 4,8 / 5 86 opinii / 6 pytań

Nazwa: SulfarinolPostać: krop.do nosaDawka: (0,05g+1mg)/mlOpakowanie: 20 mlSkład:1 ml kropli do nosa zawiera 50 mg sulfatiazolu (Sulfathiazolum) i 1 mg nafazoliny azotanu (Naphazolini nitras).Jedna kropla zawiera około 2,5 mg sulfatiazolu i 0,05 mg azotanu nafazoliny.Pełny wykaz substancji ...