Przewody rozruchowe

4,5 z 36516 opinii
Pewnie niejednemu z czytających ten tekst, zdarzyło się widzieć jak ktoś użycza tzw. "kable"(a więc przewody rozruchowe), w celu uruchomienia zastanego pojazdu(lub nawet sam był użyczającym lub pobierającym). Warto więc zdawać sobie sprawę, o jakim zjawisku tutaj mówimy i jakie są tego następstwa.
Zapewne każdy kierowca, widział już przewody rozruchowe - czarny i czerwony przewód, przez który przechodzi prąd. W zależności jednak od przewodów, na jakie się zdecydujemy mamy dostępne różne przewody rozruchowe w zależności od natężenia prądu.
Rodzaje przewodów rozruchowych
Na rynku istnieje bardzo wiele ofert z przewodami, a ich ceny wahają się pomiędzy 20 do nawet około 1000 zł.
Dzieje się tak nie tylko ze względu na ilość metrów, czy też materiału z jakiego są wykonane przewody(oczywiście najlepiej sprawdzą się miedziane), ale również ze względu na straty prądowe jakie występują - a więc od 100 do nawet 600 amperów. Warto więc sprawdzić, jakie jest natężenie prądu rozruchowego- możemy taką informację znaleźć na naszym akumulatorze(jeśli rzecz jasna to nasz pojazd jest niesprawny).
Jak poprawnie połączyć akumulatory i na co zwrócić szczególną uwagę?
Oczywiście zanim przystąpimy do ładowania rozładowanego akumulatora w drugim, niesprawnym pojeździe, najważniejsze jest oczywiście odpowiednie połączenie przewodów. Najpierw łączymy czerwonym kablem pojazd użyczający(dawcę) z biorcą(pojazdem unieruchomionym). Warto też zwrócić uwagę na to, czy zacisk przewodu dociska całym obwodem klemę akumulatora. Następnie należy połączyć czarny kabel, tym razem jednak z pojazdu dawcy nie łączymy go już bez\pośrednio z akumulatorem biorcy a z tak zwaną masą- najlepiej znaleźć jakiś metalowy element-najlepiej niech to będzie mocowanie silnika - unikamy w ten sposób wydzielania się gazu i iskry, które powstałyby na skutek podłączenia drugiej końcówki przewodu czarnego bezpośrednio do klemy akumulatora.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Opony wielosezonowe Poprzednie Następne

Opony wielosezonowe

Opony mają niebagatelne znaczenie nie tylko dla jakości jazdy, lecz także dla bezpieczeństwa. Na rynku dostępne są obecnie opony sezonowe (letnie, zimowe), jak również wielosezonowe (uniwersalne). Czy te ostatnie rzeczywiście mogą być dobrą alternatywą?

Najważniejsze czynniki przy kupowaniu opon Poprzednie Następne

Najważniejsze czynniki przy kupowaniu opon

Bez dobrych opon trudno myśleć nie tylko o zapewnieniu bezpieczeństwa w czasie jazdy, lecz także o optymalnych osiągach. Dobór ogumienia odpowiedniego do danego samochodu to kwestia zasadnicza. Na co zwrócić uwagę, kupując opony?

Jakie radio samochodowe wybrać? Poprzednie Następne

Jakie radio samochodowe wybrać?

Radio w samochodzie nie tylko jest źródłem informacji, lecz także może umilić każdą podróż, szczególnie gdy do przejechania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Najnowocześniejsze modele to prawdziwe centra multimedialne, które mogą stać się dumą niejednego właściciela auta.

Kiedy wymienić opony na zimowe? Poprzednie Następne

Kiedy wymienić opony na zimowe?

Jesień przynosi za sobą coraz krótsze dni oraz zdecydowanie chłodniejszą aurę. Kierowcy stają więc przed dylematem kiedy wymienić opony na zimowe. W naszym artykule postaramy się ułatwić wam tą decyzję.

Ranking opon całorocznych – najlepsze propozycje Poprzednie Następne

Ranking opon całorocznych – najlepsze propozycje

Też nie lubisz co sezon jeździć do mechanika wymieniać opony? Jeżeli chciałbyś mieć spokój cały rok to zobacz nasz ranking najlepszych opon całorocznych

Najlepsze, tanie opony zimowe - Ranking opon zimowych 2018 - zobacz ceny i opinie na Ceneo.pl Poprzednie Następne

Najlepsze, tanie opony zimowe - Ranking opon zimowych 2018 - zobacz ceny i opinie na Ceneo.pl

Szukasz nowych opon zimowych, a nie chcesz przepłacać? Zobacz nasz ranking TOP 10 polecanych przez naszych klientów opon zimowych. Wejdź i sprawdź

Jakie opony zimowe wybrać | Wszystko co musisz wiedzieć o wymianie opon Poprzednie Następne

Jakie opony zimowe wybrać | Wszystko co musisz wiedzieć o wymianie opon

Gdzie, kiedy i jakie opony zimowe wybrać na zbliżający się sezon? Wejdź i sprawdź nasz poradnik! Przekonaj się na co zwrócić uwagę podczas wymiany ogumienia.

Sezonowe czy całoroczne, które opony bardziej opłaca się kupić? Poprzednie Następne

Sezonowe czy całoroczne, które opony bardziej opłaca się kupić?

Sezonowe czy całoroczne, które opony bardziej opłaca się kupić?

Jakie opony zimowe do jazdy po mieście? Poprzednie Następne

Jakie opony zimowe do jazdy po mieście?

Zbliżające się niekorzystne warunki pogodowe wymuszają na kierowcach zmianę ogumienia na zimowe. W tym artykule dowiesz się, jakie opony powinieneś wybrać do jazdy po miejskich uliczkach.

Jak uruchomić silnik za pomocą kabli rozruchowych? Poprzednie Następne

Jak uruchomić silnik za pomocą kabli rozruchowych?

Przekręcasz kluczyk, a rozrusznik ani drgnie? Najpewniej rozładował się akumulator. Sprawdź, jak odpalić silnik za pomocą kabli rozruchowych!