Przestrzeń publiczna

4,5 z 41193 opinii
Przestrzeń publiczna to wszystkie tereny, które są ogólnie dostępne i wspólne dla wszystkich mieszkańców. Niektórzy niestety traktują przestrzeń publiczną jak obszar nienależący do nikogo. Nie potrafią o niego dbać i go szanować a przecież jest to przestrzeń dla nas wszystkich i warto, aby jak najdłużej pozostała zadbana.
Przestrzeń publiczna to zarówno drogi, ulice i place, jak i budynki będące własnością publiczną, czyli zazwyczaj będą to różnego rodzaju urzędy. Budynki te będą specjalnie oznakowane a na ich szczycie bądź przed nimi umieszczane są flagi państwowe i miejskie, ale nie tylko. Przestrzenią publiczną będą również pasaże centrów handlowych, hole kinowe, dworcowe, hale targowe, muzealne lub inne miejsca udostępniane szerszemu odbiorcy stale lub czasowo przez prywatnego właściciela.
Przestrzeń publiczną stanowią również niektóre elementy krajobrazu jak np. parki krajobrazowe, które również często eksploatowane są przez turystów w sposób nieprzemyślany czy wręcz głupi, niszcząc wspólne dobro i skazując innych na przebywanie wśród śmieci i zdewastowanego otoczenia. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na zachowanie własne i innych, szczególnie w obszarach, będących własnością publiczną.
Tylko oferty
Cena
Producent
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje