Pozostały sprzęt wędkarski Garmin - Echosondy Echosondy

4,7 z 185496 opinii
Ile osób, tyle sposobów na spędzanie wolnego czasu. Wielu z nas uwielbia spędzać go aktywnie, inni wolą odpocząć w swoim domu z książką w ręku, a jeszcze inni czekają tylko na to, by móc wyjść na dwór i oddać się ruchowi. Coraz większą popularność w naszym kraju zyskuje wędkarstwo. Jest to nie dość, że świetna opcja na to, aby aktywnie spędzić wolny czas, ale przy okazji tego właśnie wypoczynku możemy oddać się błogiemu relaksu i odpocząć na łonie natury. Co wędkarz mieć w swoim zestawie mieć musi?
Oczywiste jest, że bez wędki nie pójdziemy na ryby. Ważnym jest jednak, by pamiętać o tym, by zadbać o pozostały sprzęt wędkarski. Co mam na myśli? Wszystko poza wędką! Wędzisko jest ważne, ale nie tylko nim łowisz!
Pamiętajmy o tym, by dobrać odpowiednie wędzisko do metody połowu, jaką stosujemy. Inne będzie ono bowiem przy połowie spinningowym, a inne, kiedy wybieramy się na połów z gruntu, czy też mamy ochotę połowić metodą spławikową. Jeśli dobierzemy już odpowiednie wędzisko, to przychodzi teraz pora na pozostały sprzęt wędkarski, który podczas połowów będzie nam po prostu niezbędny. Co potrzebujemy? Przede wszystkim z kategorii pozostały sprzęt wędkarski niezbędny nam będzie odpowiedni kołowrotek. Musi zadbać o to, by miał on szpulę, która pomieści przynajmniej 150 metrów żyłki. Dodatkowo przy jego wyborze musimy zadbać również o to, by taki kołowrotek posiadał kilka poziomów hamulca. Bez niego trudno jest mówić o dobrym połowie, szczególnie kiedy w naszą przynętę uderzy duża ryba. Pozostały sprzęt wędkarski to z pewnością odpowiednia żyłka. Jeśli łowimy metodą gruntową, to warto by nie była ona zbyt gruba. 0.15 mm z pewnością nam wystarczy. Grubsza żyłka będzie widoczna dla ryb, a fakt tego, że nasza przynęta nie odpłynie z rybą, zapewni nam plecionka, którą zamontujemy na końcu naszej żyłki. Haczyk jest również ważny! Pamiętajmy o tym, że haczyk jest bardzo ważny. Wielu wędkarzy pomija go, sądząc, że nie odgrywa on znaczącej roli. To bardzo wielki błąd. To właśnie odpowiedni dobór haczyka często decyduje o tym, czy uda nam się coś złowić. Sprawdź przynętę!
Pamiętaj, aby sprawdzić przynętę przed wyjściem na łowisko. Nie na każdym łowisku można bowiem łowić na tę samą przynętę!
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Producent:
Filtry
Tylko oferty
Cena
Producent
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Rekomendowane produkty

Artykuły eksperckie

Zestaw na karpia z gruntu, czyli jak wybrać zestaw karpiowy Poprzednie Następne
Dobry zestaw karpiowy to podstawa podczas wyprawy na karpia. Zobacz, jaki zestaw na karpia wybrać.
Jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko? Poprzednie Następne
Wędkarstwo to świetny sposób na wypoczynek na łonie natury. Zobacz, jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko.
Jaka jest dobra latarka na ryby? Czołowa! Poprzednie Następne
Wędkujesz w nocy? Zastanawiasz się, jaką latarkę wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kupując latarkę na ryby.
Zestaw na suma. Najlepszy sposób na złowienie suma Poprzednie Następne
Jak złowić suma? Podpowiadamy, jaki zestaw na suma wybrać.
Torba na wędki: jaki pokrowiec na wędki wybrać? Poprzednie Następne
Każda wędka powinna być przechowywana w bezpiecznym i stabilnym pokrowcu. Obecnie większość modeli jest dostępna w kilku rozmiarach (zazwyczaj od 120 do 220 cm), dlatego bez większego problemu znajdziesz pokrowiec dostosowany do długości twojego osprzętu. Chcesz wiedzieć, jaką torbę na wędki wybrać i czym się kierować? Przeczytaj.
Jakie wybrać haki na karpia? Jaki rozmiar? Poprzednie Następne
Kompletujesz zestaw na karpia? Podpowiadamy, jakie haki na karpia kupić.
Łowienie karpia – czego potrzebujesz? Wskazówki dla karpiarzy Poprzednie Następne
Istnieje kilka popularnych metod łowienia karpi. Zobacz, jak złowić karpia w stawie oraz czy łowienie karpia na kulki proteinowe jest skuteczne.