Pozostały sprzęt wędkarski Kraków

4,6 z 102610 opinii
Ile osób, tyle sposobów na spędzanie wolnego czasu. Wielu z nas uwielbia spędzać go aktywnie, inni wolą odpocząć w swoim domu z książką w ręku, a jeszcze inni czekają tylko na to, by móc wyjść na dwór i oddać się ruchowi. Coraz większą popularność w naszym kraju zyskuje wędkarstwo. Jest to nie dość, że świetna opcja na to, aby aktywnie spędzić wolny czas, ale przy okazji tego właśnie wypoczynku możemy oddać się błogiemu relaksu i odpocząć na łonie natury. Co wędkarz mieć w swoim zestawie mieć musi?
Oczywiste jest, że bez wędki nie pójdziemy na ryby. Ważnym jest jednak, by pamiętać o tym, by zadbać o pozostały sprzęt wędkarski. Co mam na myśli? Wszystko poza wędką! Wędzisko jest ważne, ale nie tylko nim łowisz!
Pamiętajmy o tym, by dobrać odpowiednie wędzisko do metody połowu, jaką stosujemy. Inne będzie ono bowiem przy połowie spinningowym, a inne, kiedy wybieramy się na połów z gruntu, czy też mamy ochotę połowić metodą spławikową. Jeśli dobierzemy już odpowiednie wędzisko, to przychodzi teraz pora na pozostały sprzęt wędkarski, który podczas połowów będzie nam po prostu niezbędny. Co potrzebujemy? Przede wszystkim z kategorii pozostały sprzęt wędkarski niezbędny nam będzie odpowiedni kołowrotek. Musi zadbać o to, by miał on szpulę, która pomieści przynajmniej 150 metrów żyłki. Dodatkowo przy jego wyborze musimy zadbać również o to, by taki kołowrotek posiadał kilka poziomów hamulca. Bez niego trudno jest mówić o dobrym połowie, szczególnie kiedy w naszą przynętę uderzy duża ryba. Pozostały sprzęt wędkarski to z pewnością odpowiednia żyłka. Jeśli łowimy metodą gruntową, to warto by nie była ona zbyt gruba. 0.15 mm z pewnością nam wystarczy. Grubsza żyłka będzie widoczna dla ryb, a fakt tego, że nasza przynęta nie odpłynie z rybą, zapewni nam plecionka, którą zamontujemy na końcu naszej żyłki. Haczyk jest również ważny! Pamiętajmy o tym, że haczyk jest bardzo ważny. Wielu wędkarzy pomija go, sądząc, że nie odgrywa on znaczącej roli. To bardzo wielki błąd. To właśnie odpowiedni dobór haczyka często decyduje o tym, czy uda nam się coś złowić. Sprawdź przynętę!
Pamiętaj, aby sprawdzić przynętę przed wyjściem na łowisko. Nie na każdym łowisku można bowiem łowić na tę samą przynętę!
Lokalizacja sklepu: Kraków Usuń wybrane filtry
ROBINSON - chwytak do podbierania z wagą Napisz opinię / Zadaj pytanie

Chwytak do podbierania drapieżników z wagą elektroniczną do 25 kg

Kolce asekuracyjne Robinson 1P-60-K01 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Kolce asekuracyjne Robinson 1P-60-K01Niezbędny element wyposażenia każdego wędkarza podlodowego. W niebezpiecznej sytuacji kolce asekuracyjne uratowały życie niejednemu pechowcowi, pod którym załamał się lód. Dodatkowo w zestawie gwizdek, pozwalający wezwać pomoc, kiedy samodzielne ...

ŚWIATŁO CHEMICZNE, PROSZKOWE 4X39MM Napisz opinię / Zadaj pytanie

Światło chemiczne - mocniej świecące, proszkowe świetliki do spławików. Łatwe do zainstalowania, odporne na przypadkowe urazy w transporcie, niezawodne w nocy, o zmierzchu czy w pochmurne, deszczowe dni, kiedy znacznie spada widoczność. Dają charakterystyczne żółto-zielone światełko, ...

Robinson Krętlik Potrójny Czarny Napisz opinię / Zadaj pytanie

O jakości zestawu decyduje zawsze najsłabsze ogniwo. Wiemy o tym doskonale, dlatego nasze akcesoria do łączenia elementów zestawu reprezentują najwyższą klasę i w najmniejszym stopniu nie osłabiają całości. 

Robinson Krętlik Beczkowy Z Agrafką Z Zaczepem Zewnętrznym Czarny Napisz opinię / Zadaj pytanie

O jakości zestawu decyduje zawsze najsłabsze ogniwo. Wiemy o tym doskonale, dlatego nasze akcesoria do łączenia elementów zestawu reprezentują najwyższą klasę i w najmniejszym stopniu nie osłabiają całości. 

Robinson Sygnalizator Brań, Podwieszany, Na Świetlik 15Cm Sy-P23 1Szt. (99-Sy-P23) 4,0 / 5 Napisz opinię / Zadaj pytanie

SYGNALIZATOR BRAŃ 15cmfirmy ROBINSONOpis:sygnalizator podwieszanyna świetlikdługość: 15 cmintensywna kolorystykacena za 1 sztukę