Pozostałe źródła światła

4,6 z 44412 opinii
Zasadniczo źródła światła możemy podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich są źródła światła tak zwane naturalne, a drugą sztuczne. O naturalnym źródle światła mówimy, gdy zostało wytworzone przez przedmioty stworzone przez naturę. Natomiast o sztucznych źródłach światła mówimy, gdy zostały wytworzone bez udziału natury. Typowym naturalnym źródłem światła nasuwającym się od razu do głowy jest słońce, a sztucznym żarówka. A oto kilka innych przykładów.
Pozostałe źródła światła naturalnego to gwiazdy i ciała niebieskie znajdujące się na niebie. Do takich źródeł zaliczamy także pioruny i błyskawice podczas burzy, a także światło z palącego się ogniska. Co do ogniska zdania na ten temat są podzielone. Część naukowców zalicza je do sztucznych źródeł światła, ale jednak większość ogień uważa za źródło naturalne. Nie każdy wie, że zwierzęta mogą być również naturalnym źródłem światła. Dobrym przykładem są tu ryby głębinowe oraz owady świetliki.
Pozostałe źródła światła sztucznego oprócz żarówki stanowią wszystkie przedmioty zasilane za pomocą prądu. Możemy tu zaliczyć wszelkie lampy, halogeny, diody, neony czy ledy. Również przedmioty zasilane za pomocą baterii będą stanowiły sztuczne źródła światła. Tutaj typowym przykładem będzie latarka.
Pozostałe źródła światła sztucznego to przedmioty, które nie wymagają do prawidłowego działania zasilania prądem, baterii czy akumulatora. Typowym przykładem takiego przedmiotu jest świeca. Może być wykonana z różnych materiałów, ale zawsze będzie posiadała knot do zapalenia. Kiedyś świece wykonywano głównie z wosku pszczelego albo tłuszczu zwierzęcego. Dziś przy produkcji świec dominuje parafina lub stearyna. Innymi przykładami sztucznego źródła światła będą lampy naftowe oraz lampy oliwne. Dzisiaj raczej nie używane ze względu na dominację elektryczności.
Światło ma pozytywny wpływ na nasze życie i otacza nas wszędzie. Dzięki niemu widzimy to co obok nas się znajduje. W dzień światło zapewniane jest przez słońce, a po zmroku dostarczane przez sztuczne źródła na przykład żarówki. Spełnia także jeszcze bardzo ważną funkcję, a mianowicie jest źródłem ciepła. Funkcjonowanie bez niego byłoby niemożliwe.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Moc

Gwint

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje