Pozostałe zabawki dla dzieci

4,7 z 170891 opinii
Wszyscy wiemy, że wszędzie znajdziemy zabawki. W każdym sklepie zaobserwujemy różnego typu pluszaki, grzechotki, gryzaki i tak dalej, możemy wymieniać w bezskończoność. Każdy produkt w dziale zabawkowym ma opis działania zabawki oraz od jakiego wieku jest dozwolone. Jednak nie każdy rodzic kupuje zabawki dostosowane do wieku swojej pociechy.
Otóż, chodzi o to, że kupując 3-miesięcznemu dziecku grzechotkę z twardymi elementami może sobie zrobić krzywdę podczas zabawy. Pozostałe zabawki dla tego wieku mają bezpieczniejsze obudowy. Kiedy postanowimy kupić naszej kruszynie pluszaka, liczmy się z tym, że takie zabawki zbierają mnóstwo kurzu. Tego powodem są również alergie u dzieci, które przebywają w jednym pomieszczeniu z zakurzonymi zabawkami. Pozostałe zabawki takie jak interaktywne na baterie też zbierają kurz, jednak ten kurz możemy wytrzeć i on znika. Z pluszakami jest ten problem, ponieważ musimy go porządnie wybrać, a potem dobrze wysuszyć.
Moim zdaniem powinniśmy kupować naszym dzieciom takie zabawki, jakie im się długo nie znudzą. Pozostałe zabawki, jak roboty lub lalki dla dziewczynek. Dlatego naszym zadaniem jest upewnienie się, czy aby napewno ta zabawka jest przeznaczona dla wieku naszego dziecka. Oczywiście możemy się spotkać z przypadkiem, kiedy nasz syn lub córka zapragnie rzecz powyżej progu jego wieku. Jednak, gdy widzimy, że jest bezpieczna możemy zrobić wyjątek. Przy zabawkach interaktywnych naszym obowiązkiem jest dopilnowanie naszych dzieci,by unikały kontaktu z buzią, takich rzeczy jak baterie bądź kiedy odpadnie jakiś drobny element. Czasami zdarza się taka sytuacja, że sprzedawca może nam sprzedać uszkodzony produkt. Wtedy, aby nie zawieść naszego malucha musimy brać ze sobą paragon przy kasie, by móc w razie reklamacji zgłosić wadę zabawki. W takich przypadkach otrzymujemy zwrot pieniędzy za nią lub zostaje wysyłana do magazynu, skąd ją dostarczono do określonego sklepu. Zakup zabawek niezależnie, czy dziecko ma 3 lata albo 8 lat jest bardzo odpowiedzialne. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy o tym pamiętać i będziemy się troszczyć o rozwój intelektualny naszych pociech.
Tylko oferty
Cena
Producent
Przeznaczenie
Wiek dziecka
Materiał
Certyfikaty, opinie, atesty
Bohater
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Klocki LEGO dla dziewczynek Poprzednie Następne
Szukasz kolorowych klocków LEGO dla dziewczynki? Sprawdź, jakie klocki LEGO dla dziewczynek wybrać.
Prezent dla 5-latka. Kreatywne i edukacyjne gry oraz zabawki Poprzednie Następne
„Prezent dla 5 latka” – to hasło, które wielu rodzicom, wujkom i ciociom może spędzać sen z powiek. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego upominku dla dziecka w tym wieku nie jest prostą sprawą – jeśli podejmiesz decyzję impulsywnie, zamiast radości na twarzy dziecka możesz zobaczyć rozczarowanie. Jakie zabawki dla 5 latka będą zatem na pewno trafione? To proste – wszystkie te, które chowają się pod hasłem „kreatywne”. Mamy dla ciebie listę gotowych propozycji.
Prezent dla 3-latka. Zabawki dla dziewczynki i chłopca Poprzednie Następne
Wybór prezentu dla niemowlęcia to bułka z masłem, ale przedszkolak nie zareaguje już radością na wszystko, co mu ofiarujemy. Jakie więc zabawki dla 3 latka wywołają okrzyk zachwytu i zajmą malucha na długie godziny? Mamy kilka wartościowych propozycji – oto trafione prezenty na 3 urodziny.
Najciekawsze zabawki edukacyjne Poprzednie Następne
Czym się bawić? Warto rozejrzeć się za takimi zabawkami, które zapewniając rozrywkę, przekazują przy okazji cenną wiedzę i umiejętności. Które zasługują na uwagę rodziców, a przede wszystkim dzieci?
Zabawki dla 10-latka Poprzednie Następne
Dziecko potrzebuje stymulujących zabawek na każdym etapie rozwoju. Wybierzesz zestaw dla małego architekta lub naukowca, a może wymagające gry planszowe. Sprawdź, jakie zabawki dla 10-latka są pewnym hitem dla starszaków.
Klocki konstrukcyjne dla dzieci – 5 polecanych zabawek Poprzednie Następne
Szukasz nowej zabawki dla swojego dziecka? Znakomitym wyborem są klocki konstrukcyjne, które łączą w sobie zabawę z edukacją. Sprawdź!
Zabawki antystresowe i progresywne – czym są i dlaczego warto je kupić? Poprzednie Następne
Dzieciństwo to czas beztroski, jednak zdarzają się sytuacje, w których dziecko jest szczególnie narażone na stres. Jak temu zaradzić? Dowiedz się więcej!
Popularne zabawki dla 8-latka Poprzednie Następne
Ośmiolatek to już nie maluch, którego cieszy każdy prezent – to już młody człowiek, który ma swoje zainteresowania, oczekiwania i preferencje. Dlatego właśnie wybór prezentu dla niego może przysporzyć niezłych trudności. Na szczęście my dokładnie wiemy, co ucieszy każdego chłopca w tym wieku – oto zabawki dla 8-latka, które na pewno okażą się trafione.
Zabawki na roczek: 20 propozycji dla chłopca i dziewczynki Poprzednie Następne
Wybór zabawki na roczek może przysporzyć wielu problemów. Oto upominki, które z całą pewnością spodobają się każdej małej dziewczynce czy małemu chłopcu.
Slime DIY. Jak zrobić slime bez kleju? Poprzednie Następne
Slime to kolorowy glutek, którego pokochali zarówno dorośli, jak i dzieci. Zabawa nim relaksuje, uspokaja i pobudza wyobraźnię. Jak zrobić slime DIY bez kleju, z pianki do golenia, z płynu do soczewek oraz z artykułów, które masz w swojej szafce? Sprawdź nasze przepisy!