Pozostałe urządzenia sieciowe - Części zapasowe

4,5 z 76164 opinii
Urządzenia sieciowe mają na celu zapewnienie dostępu i możliwości korzystania z internetu w całym domu lub pomieszczeniach biurowych w danej firmie. To dzięki nim kilka osób równocześnie może korzystać w pełni z internetu, nawet jeśli znajdują się w różnych miejscach, ale w obrębie połączenia sieciowego. To one zapewniają prawidłowe i funcjonalne działanie sprzętu elektronicznego takiego jak komputery, laptopy, tablety czy smartfony. Najbardziej popularne są karty sieciowe montowane na płycie głównej komputera lub coraz popularniejsze bezprzewodowe karty sieciowe.
Pozostałe urządzenia sieciowe, które służą do łączenia sieci komputerowych to routery. Wybór routerów w sklepach stacjonarnych i internetowych jest bardzo szeroki i warto poradzić się sprzedawcy lub poczytać o ich funkcjonalności zanim zdecydujemy się na konkretyny zakup. Bardzo popularne są także przełączniki, z angielskiego switche, czyli centralne urządzenia zapewniające realizację połączeń między komputerami. Warto również pamiętać o modemach różnego typu, których także nie brakuje na naszym rynku.
Pozostałe urządzenia sieciowe,które mają na celu równomierne rozprowadzanie sygnału w wielu kierunkach to anteny Wi-Fi. Siłę takiej anteny określa się w jednostkach dBi. Wyższa wartość dBi anteny oznacza, że jest ona mocniejsza i powinna dawać większy zasięg.
Pozostałe urządzenia sieciowe, które są bardzo przydatne to adaptery bluetooth. Są one łącznikiem komunikacji bezprzewodowej między komputerem,tabletem czy smartfonem. Dzięki takiemu adapterowi możemy bez podpinania kabli przesyłać pliki do komputera czy innych urządzeń mobilnych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie przy przesyłaniu zdjęć lub plików z muzyką.
Pozostałe urządzenia sieciowe warte omówienia to kamery IP. Jest to sprzęt wizyjny, będący połączeniem komputera i kamery. Umożliwia rejestrację oraz transmisje na żywo poprzez sieć IP. Zaletą takiej kamery jest to, że nie wymaga podłączenia do komputera i można ją umieścić w dowolnym miejscu w zasięgu IP. Bardzo często stosowana jest w systemach monitoringu, zastępując tradycyjne kamery analogowe.
Wybierając urządzenia sieciowe nie kierujmy się tylko ceną i marką danego sprzętu. Pamiętajmy, że najważniejsza jest jego funkcjonalność i to na to musimy zwrócić największą uwagę przy wyborze danego produktu.
Serwery i urządzenia sieciowe
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jaki router LTE wybrać? Ranking routerów LTE Poprzednie Następne
Podpowiadamy jak wybrać tani i dobry router LTE. Czym charakteryzuje się dobry router LTE? Jakie są najlepsze modele tego typu urządzeń? Odpowiedzi szukajcie w naszym rankingu
Zdalny nadzór. Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na urlop? Poprzednie Następne
. O tym, że w domu wszystko jest w porządku, przekonamy się nawet z końca świata dzięki takim sprzętom, jak kamery czy czujniki zalania. Które z nich są warte uwagi?
Monitoring w domu - kiedy warto założyć? Poprzednie Następne
Monitoring w domu to doskonały sposób, aby uchronić swój dobytek przed kradzieżą. Czy warto zdecydować się na założenie kamer w domu? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.
Router ADSL i DSL. Czym się różnią? Który kupić? Poprzednie Następne
Dostawcy usług sieciowych zazwyczaj wraz z podpisaniem umowy przekazują router z zablokowanym dostępem do ustawień. W ten sposób udostępniany Internet bywa mocno ograniczany, przez co nie wykorzystujemy w pełni jego potencjału. Rozwiązaniem tego problemu jest kupienie własnego urządzenia. Z tekstu dowiecie się, jakie są różnice pomiędzy routerem ADSL a DSL i który powinniście wybrać.
Kamera do monitoringu bezprzewodowego: ranking Poprzednie Następne
Kamery IP znacznie podnoszą bezpieczeństwo domu, jak i małych firm. Bezprzewodowy dostęp do podglądu na żywo sprawia, że każdy włamywacz nie może czuć się bezpiecznie. Wybraliśmy najlepsze kamery bezprzewodowe do monitoringu dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie.
Jaki router do domu do światłowodu? Poprzednie Następne
Jaki router do domu będzie najlepszy? Zobacz, jaki router do światłowodu kupić, żeby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w łączu.
Router gamingowy – jak wybrać router do gier? Poprzednie Następne
Zobacz, dlaczego warto zainwestować w router gamingowy, który zapewni niski ping umożliwiający komfortowe granie w trybach online.
Jak wybrać kartę wi-fi do PC i laptopa? Poprzednie Następne
Karty wi-fi są niezbędne do korzystania z sieci bezprzewodowej na naszym komputerze stacjonarnym lub laptopie. Sprawdź, jak wybrać kartę wi-fi do PC lub laptopa.
Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi? Najlepsze sposoby na wzmocnienie sygnału Wi-Fi Poprzednie Następne
Siła sygnału internetowego czasem maleje, co uniemożliwia oglądanie filmów czy płynne przeglądanie sieci. Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi? Sprawdź nasze skuteczne sposoby!
Router na kartę SIM. Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem Poprzednie Następne
Router na kartę SIM to doskonałe rozwiązanie dla osób korzystających z internetu mobilnego. Zobacz, jaki będzie dobry router na kartę SIM.
Asr9k Ac Power Entry Module Version 2 Spare (A9K-AC-PEM-V2=)
Juniper (SRX-GP-24GE-POE) POE Ethernet Switch 24-port 10/100/1000Base-T XPIM. Includes 4 SFP slots. Supports up to 24 ports POE. Takes 4 slots. Spare
Broadband Right-to-use W/ 500 Sessions Lic For Asr1000,spare (L-FLASR1-BB-RTU=)
Cisco (A900-IMA8T=) ASR 900 8 port 10/100/1000 Ethernet Interface Module, Spare
Asr 9000 24-port 10ge, Packet Transport Optimized Lc (spare) (A9K-24X10GE-TR=)
Cisco (A903-FAN=) Asr 903 Fan Tray, Spare
Cisco (L-FLS-A901-4S=) Cisco Asr 901 4 Port Sfp Ge Upgrade - Electronic Spare
Isr 4450 Fan Assembly, Spare (ACS-4450-FANASSY=)
8g Dram (1 Dimm) For Isr 4400, Spare (MEM-4400-8G=)
600 Gb, Sas Sed Hard Disk Drive For Doublewide Ucs-e, Spare (E100D-HDSASED600G=)
16gb, 1333mhz Rdimm/pc3-10600 2r For Doublewide Ucs-e, Spare (E100D-MEM-RDIM16G=)
Cisco (FL-C800-APP=) AppX Feature Set License Spare for 800 Series
Ubr7200 Series Npe-g2 2gb Memory, Spare (MEM-UBR72K-G2-2GB=)
Asa 5512-x -- Asa 5555-x Rail Kit (spare) (ASA-RAILS=)
Encryption Right-to-use Feature Lic For Asr1000 Series,spare (L-FLASR1-IPSECRTU=)
Bb Up To 32k Sessions Feature Lic For Asr1000 Series,spare (L-FLASR1-BB-32K=)
Asr-9904 Baffle Spare (ASR-9904-BAFFLE=)
Cisco (A903-CABLE-GUIDE=) Asr 903 Cable Guide, Spare
Asr 1002-x Accessory Kit, Spare (ASR1002X-ACS=)
16g Flash Memory For Isr 4400, Spare (MEM-FLASH-16G=)