Pierwszy samochód... cóż to za miłe wspomnienie dla każdego z nas. Chyba każdy z nas jak opowiada o swoim pierwszym samochodzie to zawsze mówi w samych superlatywach, jaki to on nie był cudowny i że się nie psuł (mimo, że zdarzały się wpadki).Przy każdym następnym samochodzie wszystko się zmienia, pamięta się głównie mankamenty jakie posiadał dany samochód i ile wchłonął pieniędzy z naszego portfela na jego utrzymanie w względnie przyzwoitym stanie. Pomyślałem więc, że stworzę taki mini poradnik, jak dobrze wybrać drugi bądź następny samochód, aby również był przez Ciebie dobrze wspominany, lepiej niż Pozostałe pojazdy, które dotychczas posiadałeś.
Człowiek zawsze coś chce zmienić gdy czegoś mu brakuje, czy to mocy, czy pojemności, czy chociażby ilości drzwi. Pewnie tak samo jest teraz i w Twoim przypadku. Twój dotychczasowy samochód, nieważne czy pierwszy czy jest to już któryś, coś Ci w nim nie odpowiada. To co jest dla Ciebie aktualnie jego mankamentem najlepiej sobie gdzieś zanotuj, na kartce, gdziekolwiek. Założę się, że znajdzie się na tej kartce hasło typu "mało mocy" lub "mało pojemny". Takie wypisanie mankamentów pojazdu pozwoli Ci sprecyzować się jakiego naprawdę teraz samochodu szukasz. Napisałeś, że posiada za małą liczbę drzwi i wkurza Cię wpuszczanie pasażerów poprzez odsuwanie foteli? Odpowiedź jest prosta, szukasz auta z większą ilością drzwi! Może zapisałeś, że przyda się większa pojemność bo np rodzina Ci się powiększa (gratulacje)? Kombi będzie odpowiednim wyborem. Dobrym pomysłem jest posegregowanie rzeczy, które wypisałeś, na takie które są dla Ciebie niezbędne i takie, które potraktujesz jako dobry dodatek jednak najważniejszy do posiadania w samochodzie. Spisanie takiej listy sprecyzuje Twój następny wybór, abyś był zadowolony z zakupu, żebyś nie zrezygnował z czegoś, co jest dla Ciebie niezbędne.
Nigdy, ale to nigdy nie wybieraj samochodu w pośpiechu! Rynek jest na tyle bogaty, że warto poświęcić trochę czasu, obejrzeć kilkanaście nawet samochodów aby wybrać ten jeden, ten który przejedzie z Tobą następne kilka lat. Warto również wybrać 2-3 pojazdy, których stan i wyposażenie Ci odpowiada, Pozostałe pojazdy odrzucić. Sprecyzuj model, który Cię interesuje, wejdź na któryś z portali motoryzacyjnych, poczytaj o nim, upewnij się, następnie szukaj go w serwisach ogłoszeniowych bądź komisach (w przypadku portali ogłoszeniowy warto ustawić filtry na np wyposażenie, które Cię interesuje aby wszystkie Pozostałe pojazdy niespełniające Twoich wymogów z automatu zostały odrzucone). Egzemplarzy samochodu który wybrałeś jest pewnie kilka/kilkanaście w Twojej okolicy, nie decyduj się na tego, który jest najbliżej. Czasem warto przejechać się kawałek dalej, wydać więcej na paliwo lub zainwestować w przegląd na stacji diagnostycznej. Udanych łowów i oby TEN samochód, był przez Ciebie równie dobrze wspominany jak ten pierwszy!
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Lokalizacja sklepu:
Tylko oferty
Cena
-
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jak wybrać kombinezon na motor? Poprzednie Następne
Zakup motocykla to ostatni etap przygotowań do motocyklowej zajawki. W pierwszej kolejności musisz kupić dobrej jakości strój, buty i kask, które są de facto jedynym zabezpieczeniem w razie upadku. Zobacz, jak wybrać dobry kombinezon na motocykl i na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu.
Samochody do 25 tys.: TOP 10 najlepszych auta do 25 tys. Poprzednie Następne
Jaki samochód w cenie do 25 tys. zł można dostać na polskim rynku? Zobacz najpoplarniejsze auta do 25 tys.
Tarcze hamulcowe: ranking TOP 10 Poprzednie Następne
Jakie tarcze hamulcowe wybrać? Sprawdź ranking najlepszych tarcz hamulcowych.
Usuwanie rys z lakieru. Jak usunąć rysy z samochodu? Poprzednie Następne
Nawet na najbardziej zadbanym lakierze z czasem pojawiają się rysy. Zobacz, jak usunąć rysy z samochodu.
Jaki wideorejestrator do 200 zł? Wybieramy kamerę samochodową do 200 zł Poprzednie Następne
Jaki wideorejestrator do 200 zł kupić? Sprawdź nasze propozycje.
Jaki płyn hamulcowy wybrać? Poprzednie Następne
Zobacz, jaki płyn hamulcowy wybrać, jak sprawdzić jego stan i co ile wymieniać.
Sprawdź w swojej lokalizacji:
Pozostałe pojazdy > Poznań

Pozostałe pojazdy:

Niestety nic nie znaleziono