Pierwszy samochód... cóż to za miłe wspomnienie dla każdego z nas. Chyba każdy z nas jak opowiada o swoim pierwszym samochodzie to zawsze mówi w samych superlatywach, jaki to on nie był cudowny i że się nie psuł (mimo, że zdarzały się wpadki).Przy każdym następnym samochodzie wszystko się zmienia, pamięta się głównie mankamenty jakie posiadał dany samochód i ile wchłonął pieniędzy z naszego portfela na jego utrzymanie w względnie przyzwoitym stanie. Pomyślałem więc, że stworzę taki mini poradnik, jak dobrze wybrać drugi bądź następny samochód, aby również był przez Ciebie dobrze wspominany, lepiej niż Pozostałe pojazdy, które dotychczas posiadałeś.
Człowiek zawsze coś chce zmienić gdy czegoś mu brakuje, czy to mocy, czy pojemności, czy chociażby ilości drzwi. Pewnie tak samo jest teraz i w Twoim przypadku. Twój dotychczasowy samochód, nieważne czy pierwszy czy jest to już któryś, coś Ci w nim nie odpowiada. To co jest dla Ciebie aktualnie jego mankamentem najlepiej sobie gdzieś zanotuj, na kartce, gdziekolwiek. Założę się, że znajdzie się na tej kartce hasło typu "mało mocy" lub "mało pojemny". Takie wypisanie mankamentów pojazdu pozwoli Ci sprecyzować się jakiego naprawdę teraz samochodu szukasz. Napisałeś, że posiada za małą liczbę drzwi i wkurza Cię wpuszczanie pasażerów poprzez odsuwanie foteli? Odpowiedź jest prosta, szukasz auta z większą ilością drzwi! Może zapisałeś, że przyda się większa pojemność bo np rodzina Ci się powiększa (gratulacje)? Kombi będzie odpowiednim wyborem. Dobrym pomysłem jest posegregowanie rzeczy, które wypisałeś, na takie które są dla Ciebie niezbędne i takie, które potraktujesz jako dobry dodatek jednak najważniejszy do posiadania w samochodzie. Spisanie takiej listy sprecyzuje Twój następny wybór, abyś był zadowolony z zakupu, żebyś nie zrezygnował z czegoś, co jest dla Ciebie niezbędne.
Nigdy, ale to nigdy nie wybieraj samochodu w pośpiechu! Rynek jest na tyle bogaty, że warto poświęcić trochę czasu, obejrzeć kilkanaście nawet samochodów aby wybrać ten jeden, ten który przejedzie z Tobą następne kilka lat. Warto również wybrać 2-3 pojazdy, których stan i wyposażenie Ci odpowiada, Pozostałe pojazdy odrzucić. Sprecyzuj model, który Cię interesuje, wejdź na któryś z portali motoryzacyjnych, poczytaj o nim, upewnij się, następnie szukaj go w serwisach ogłoszeniowych bądź komisach (w przypadku portali ogłoszeniowy warto ustawić filtry na np wyposażenie, które Cię interesuje aby wszystkie Pozostałe pojazdy niespełniające Twoich wymogów z automatu zostały odrzucone). Egzemplarzy samochodu który wybrałeś jest pewnie kilka/kilkanaście w Twojej okolicy, nie decyduj się na tego, który jest najbliżej. Czasem warto przejechać się kawałek dalej, wydać więcej na paliwo lub zainwestować w przegląd na stacji diagnostycznej. Udanych łowów i oby TEN samochód, był przez Ciebie równie dobrze wspominany jak ten pierwszy!
Tylko oferty
Cena
-
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Samochodowy rejestrator jazdy - jaki wybrać? Top 5 modeli Poprzednie Następne
Wideorejestrator może zaoszczędzić nam kłopotów i pieniędzy w razie wypadku i dochodzenia o odszkodowanie. Zobacz polecane modele.
Dobry alkomat – jak kupić Poprzednie Następne
Zabezpieczeniem przez kierowaniem w stanie po spożyciu lub nietrzeźwości jest alkomat, który wskaże ci czerwone światło. Jak wybrać dobry alkomat, któremu można zaufać?
Małe auta miejskie – jaki samochód miejski kupić? Poprzednie Następne
Mocno zagęszczające się miasta i ciasne parkingi sprawiają, że małe auta miejskie mogą być doskonały wyborem. Zobacz, jaki samochód miejski kupić.
Jakiego SUV-a kupić? Poprzednie Następne
Moda na SUV-y trwa w najlepsze. Sprawdź, jakiego SUV-a wybrać.
Jaki wideorejestrator do 200 zł? Wybieramy kamerę samochodową do 200 zł Poprzednie Następne
Jaki wideorejestrator do 200 zł kupić? Sprawdź nasze propozycje.
Poduszka silnika. Objawy uszkodzenia poduszki pod silnikiem Poprzednie Następne
Sorawdź, jakie są objawy zużytej poduszki pod silnikiem i jak ją wymienić.

Pozostałe pojazdy:

Niestety nic nie znaleziono