Pozostałe pojazdy

4,5 z 36516 opinii
Pierwszy samochód... cóż to za miłe wspomnienie dla każdego z nas. Chyba każdy z nas jak opowiada o swoim pierwszym samochodzie to zawsze mówi w samych superlatywach, jaki to on nie był cudowny i że się nie psuł (mimo, że zdarzały się wpadki).Przy każdym następnym samochodzie wszystko się zmienia, pamięta się głównie mankamenty jakie posiadał dany samochód i ile wchłonął pieniędzy z naszego portfela na jego utrzymanie w względnie przyzwoitym stanie. Pomyślałem więc, że stworzę taki mini poradnik, jak dobrze wybrać drugi bądź następny samochód, aby również był przez Ciebie dobrze wspominany, lepiej niż Pozostałe pojazdy, które dotychczas posiadałeś.
Człowiek zawsze coś chce zmienić gdy czegoś mu brakuje, czy to mocy, czy pojemności, czy chociażby ilości drzwi. Pewnie tak samo jest teraz i w Twoim przypadku. Twój dotychczasowy samochód, nieważne czy pierwszy czy jest to już któryś, coś Ci w nim nie odpowiada. To co jest dla Ciebie aktualnie jego mankamentem najlepiej sobie gdzieś zanotuj, na kartce, gdziekolwiek. Założę się, że znajdzie się na tej kartce hasło typu "mało mocy" lub "mało pojemny". Takie wypisanie mankamentów pojazdu pozwoli Ci sprecyzować się jakiego naprawdę teraz samochodu szukasz. Napisałeś, że posiada za małą liczbę drzwi i wkurza Cię wpuszczanie pasażerów poprzez odsuwanie foteli? Odpowiedź jest prosta, szukasz auta z większą ilością drzwi! Może zapisałeś, że przyda się większa pojemność bo np rodzina Ci się powiększa (gratulacje)? Kombi będzie odpowiednim wyborem. Dobrym pomysłem jest posegregowanie rzeczy, które wypisałeś, na takie które są dla Ciebie niezbędne i takie, które potraktujesz jako dobry dodatek jednak najważniejszy do posiadania w samochodzie. Spisanie takiej listy sprecyzuje Twój następny wybór, abyś był zadowolony z zakupu, żebyś nie zrezygnował z czegoś, co jest dla Ciebie niezbędne.
Nigdy, ale to nigdy nie wybieraj samochodu w pośpiechu! Rynek jest na tyle bogaty, że warto poświęcić trochę czasu, obejrzeć kilkanaście nawet samochodów aby wybrać ten jeden, ten który przejedzie z Tobą następne kilka lat. Warto również wybrać 2-3 pojazdy, których stan i wyposażenie Ci odpowiada, Pozostałe pojazdy odrzucić. Sprecyzuj model, który Cię interesuje, wejdź na któryś z portali motoryzacyjnych, poczytaj o nim, upewnij się, następnie szukaj go w serwisach ogłoszeniowych bądź komisach (w przypadku portali ogłoszeniowy warto ustawić filtry na np wyposażenie, które Cię interesuje aby wszystkie Pozostałe pojazdy niespełniające Twoich wymogów z automatu zostały odrzucone). Egzemplarzy samochodu który wybrałeś jest pewnie kilka/kilkanaście w Twojej okolicy, nie decyduj się na tego, który jest najbliżej. Czasem warto przejechać się kawałek dalej, wydać więcej na paliwo lub zainwestować w przegląd na stacji diagnostycznej. Udanych łowów i oby TEN samochód, był przez Ciebie równie dobrze wspominany jak ten pierwszy!

Filtry

Tylko oferty

Cena

Stan

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb Poprzednie Następne

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb

Ujemne temperatury i zimowy klimat dają się we znaki twojemu samochodowi. Zobacz skuteczne metody na mróz, które pozwolą Ci szybko i sprawnie odpalić auto nawet w arktycznych warunkach.

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu Poprzednie Następne

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu

Posiadacze samochodów zazwyczaj starają się dbać o swój pojazd. Istnieje wiele preparatów, które pozwalają naszemu autu zachować wspaniały wygląd przez długi czas. W niniejszym poradniku prezentujemy 5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu.

Jakie radio samochodowe wybrać? Poprzednie Następne

Jakie radio samochodowe wybrać?

Radio w samochodzie nie tylko jest źródłem informacji, lecz także może umilić każdą podróż, szczególnie gdy do przejechania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Najnowocześniejsze modele to prawdziwe centra multimedialne, które mogą stać się dumą niejednego właściciela auta.

Czy warto zainwestować w pokrowiec na samochód? Poprzednie Następne

Czy warto zainwestować w pokrowiec na samochód?

Kierowcy parkujący pod tzw. chmurką dobrze wiedzą, jakie niekorzystne niespodzianki mogą czekać ich samochody. Spadające liście, ptasie odchody, deszcz, śnieg i zlodowacenia sprawiają, że karoseria pojazdu jest narażona na zniszczenie.

Jak wybrać płyn chłodniczy? Poprzednie Następne

Jak wybrać płyn chłodniczy?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu z łatwością można było kupić nowy samochód chłodzony powietrzem. Obecnie jednak w układzie chłodzenia aut stosuje się bardziej efektywne rozwiązania, bazujące na płynie chłodniczym.

Nowy samochód Porsche Cayenne stawia na technologię! Poprzednie Następne

Nowy samochód Porsche Cayenne stawia na technologię!

Porsche ujawniło swoją najnowszą, trzecią już generację modelu Cayenne. Nowy samochód będzie oferowany w dwóch wersjach. Jego zmiany głównie dotyczą wnętrza, chociaż nadwozie przeszło delikatny face lifting. Zobaczcie sami nowe cacko niemieckiego producenta.