Pozostałe maszyny rolnicze

4,5 z 36516 opinii
Maszyny rolnicze używane są w rolnictwie do uprawy roślin, ich przetwarzania, zbierania oraz ochrony. Pierwsze maszyny rolnicze były napędzane ręcznie lub przy użyciu zwierząt, zwłaszcza koni. Dzisiaj dominują maszyny posiadające własny napęd lub współpracujące z ciągnikami rolniczymi. Typową maszyną stosowaną w rolnictwie jest traktor. Służy głównie do prac polowych oraz transportowych. Jest pojazdem silnikowym używanym do przemieszczania innych maszyn i urządzeń na przykład przyczep.
Pozostałe maszyny rolnicze służące do zbioru roślin uprawnych to kombajny. Istnieją różne rodzaje kombajnów przeznaczone do konretnych zadań. Wyróżniamy między innymi kombajny zbożowe, ziemniaczane, do zbioru buraków czy do zbioru owoców i warzyw na przykład malin czy ogórków. Nie każdy wie, że istnieją również specjalne kombajny przeznaczone do siewu i sadzenia roślin uprawnych na przykład drzew owocowych czy truskawek.
Pozostałe maszyny rolnicze, które służą do koszenia traw oraz innych roślin zielonych to kosiarki. Zasadniczo ze względu na przeznaczenie dzielimy je na dwa rodzaje kosiarki konne oraz ciągnikowe. Istnieją także kosiarki pokosowe samojezdne, które koszą i układają pokosy z roślin niskołodygowych takich jak groch, koniczyna, zboża, a także rzepak.
Pozostałe maszyny rolnicze służące do opryskiwania i nawożenia roślin, drzew oraz krzewów to opryskiwacze. Składają się ze zbiornika na ciecz roboczą oraz pompy i zestawu rozpylaczy. W rolnictwie stosowane są również opylacze. Są to maszyny, które nanoszą na rośliny uprawne specjalne środki chemiczne lub naturalne zwalczające szkodniki oraz grzyby.
Pozostałe maszyny rolnicze służące do mechanicznego sadzenia roślin uprawnych to sadzarki. Wykorzystuje się je do sadzenia roślin bulwiastych na przykład ziemniaków, a także kapusty, ryżu, tytoniu czy tulipanów. Każda sadzarka wyposażona jest w redlice do wykopywania bruzd i elementy zasypujące wysadzany materiał.
Ponadto istnieje jeszcze szereg innych
specjalistycznych maszyn stosowanych w rolnictwie. Można wymienić tu chociażby ładowacze, młocarnie, sieczkarnie, siewniki, zgrabiarki, śrutowniki czy snopowiązałki. Każda maszyna rolnicza w przeciwieństwie do narzędzia rolniczego charakteryzuje się tym, że proces roboczy odbywa się w wyniku ruchów całej maszyny oraz elementów bezpośrednio przez nią napędzanych.
Przesuń do góry

  Filtry

  Tylko oferty

  Cena

  Marka

  Stan

  Rok produkcji

  -

  Informacje dodatkowe

  Kraj pochodzenia

  Pochodzenie

  Lokalizacja sklepu

  Pozostałe lokalizacje

  Artykuły eksperckie

  Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb Poprzednie Następne

  Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb

  Ujemne temperatury i zimowy klimat dają się we znaki twojemu samochodowi. Zobacz skuteczne metody na mróz, które pozwolą Ci szybko i sprawnie odpalić auto nawet w arktycznych warunkach.

  Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe Poprzednie Następne

  Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe

  Niedawno zmieniły się przepisy dotyczące egzaminów i zasad wydawania dokumentów, a już niebawem czeka nas kolejna modyfikacja prawa. Dlatego osoby, które chcą zdobyć uprawnienia kierowcy, powinny się spieszyć. Sprawdźmy, jakie pomoce naukowe mogą ułatwić edukację.

  5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu Poprzednie Następne

  5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu

  Posiadacze samochodów zazwyczaj starają się dbać o swój pojazd. Istnieje wiele preparatów, które pozwalają naszemu autu zachować wspaniały wygląd przez długi czas. W niniejszym poradniku prezentujemy 5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu.

  Jakie radio samochodowe wybrać? Poprzednie Następne

  Jakie radio samochodowe wybrać?

  Radio w samochodzie nie tylko jest źródłem informacji, lecz także może umilić każdą podróż, szczególnie gdy do przejechania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Najnowocześniejsze modele to prawdziwe centra multimedialne, które mogą stać się dumą niejednego właściciela auta.

  Oklejanie samochodu Poprzednie Następne

  Oklejanie samochodu

  Jeszcze do niedawna oklejanie samochodów folią było praktykowane głównie przez najbardziej zagorzałych fanów motoryzacji. Obecnie stało się to praktycznym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają zwykli właściciele aut, firmy.

  Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić Poprzednie Następne

  Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić

  Czarny Piątek w Polsce już 24 listopada. Dla fanów motoryzacji może być to świetna okazja do zakupu wielu akcesoriów samochodowych, w bardzo przystępnych cenach. Zobaczcie czym warto się zainteresować.