Pozostałe elektronarzędzia

4,5 z 60866 opinii
Pozostałe elektronarzędzia najprościej pisząc są to narzędzia które swoją moc pobierają z prądu elektrycznego. Zastępują one narzędzia ręczne i ułatwiają pracę, których wykonanie narzędziami ręcznymi byłoby znacznie trudniejsze i dłuższe.
Pozostałe elektronarzędzia możemy podzielić na kilka grup: elektronarzędzia warsztatowe, elektronarzędzia kuchenne oraz elektronarzędzia ogrodowe. Oczywiście tych grup jest znacznie więcej, my wymieniliśmy podstawowe.
Elektronarzędzia warsztatowe to m.in:
  • wiertarka - umożliwia wykonywanie otworów w murze, metalu czy drewnie,
  • wkrętarka - umożliwia wkręcanie wkrętów oraz śrubek,
  • pilarka - tu w zależności od zastosowania m.in. umożliwia cięcie w linii prostej lub obrotowo drewna, metalu i betonu,
  • szlifierka - papier ścierny znajdujący się na końcu szlifierki obracając się, umożliwia szlifowanie,
  • strugarka - umożliwia struganie i obróbkę drewna,
  • frezarka - istnieje kilka typów frezarek, które umożliwiają frezowanie w drewnie bądź w metalu,
  • odkurzacz warsztatowy - przede wszystkim wykorzystywany jest w warsztatach w celu sprzątnięcia nie tylko kurzu ale też płynów czy wiórów, które mniejszy odkurzacz nie dałby rady wciągnąć.
Jest jeszcze wiele innych narzędzi, o których możecie znaleźć dużo informacji w internecie a my zajmijmy się kolejnym rodzajem czyli elektronarzędziami kuchennymi. To idealne udogodnienia dla wielu osób w kuchni, w dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez miksera, blendera czy sokowirówki. Korzystamy z nich praktycznie codziennie i ciężko byłoby się z nimi rozstać. Innymi urządzeniami tego typu są m.in. żelazko, odkurzacz, maszyna do szycia czy suszarka. Pomimo, iż wcale nie musielibyśmy korzystać z tych elektronarzędzi, dla własnej wygody korzystamy.
Ostatnim punktem naszego tematu: Pozostałe elektronarzędzia są elektronarzędzia ogrodowe i jak się sami domyślacie są to m.in. kosiarka elektryczna, bez której nie wyobrażamy sobie przycinania trawnika, nożyce do żywopłotów które w szybki sposób pozwalają nam uzyskać ciekawe efekty, wiertnica do sadzenia roślin, dzięki której w kilka sekund wywiercimy otwór w którym można posadzić roślinki no i oczywiście myjka wysokociśnieniowa, która umożliwia dokładne umycie auta bądź tarasu.
Jak widzicie, elektronarzędzia opanowały już świat a ludzie chętnie z nich korzystają, dlaczego...? Ponieważ to właśnie one, skracają czas wykonywania wielu dość ciężkich i monotonnych czynności. Na pewno z biegiem czasu powstaną nowe, doskonalsze narzędzia ale na razie, korzystajmy z tego co mamy.
Elektronarzędzia
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Producent:
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Ranking wkrętarek Poprzednie Następne

Ranking wkrętarek

Wkrętarka należy do obowiązkowego wyposażenia skrzynki na narzędzia. Jaką wybrać? Dowiesz się z rankingu najlepszych wkrętarek na Ceneo.pl.

Jaka wiertarka udarowa? Jak wybrać wiertarkę udarową? Poprzednie Następne

Jaka wiertarka udarowa? Jak wybrać wiertarkę udarową?

Szukasz wiertarki udarowej do domowego lub profesjonalnego warsztatu? Zobacz, jaka wiertarka udarowa będzie najlepsza.

Szlifierka do mebli - jaką wybrać? Poprzednie Następne

Szlifierka do mebli - jaką wybrać?

Oscylacyjna, taśmowa, a może mimośrodowa – jaka szlifierka do renowacji mebli będzie najlepszym wyborem? A co, jeśli nie możesz pozwolić sobie na zakup sprzętu tego typu? Są na to sposoby. Przekonaj się, jaka szlifierka do mebli będzie najlepszym wyborem oraz jak możesz wykorzystać inny sprzęt warsztatowy do usuwania starych powłok malarskich.

Jak odnowić drewniane drzwi? Poprzednie Następne

Jak odnowić drewniane drzwi?

Stare drewniane drzwi mogą być świetnym uzupełnieniem aranżacji wnętrz. Zanim jednak skrzydło drzwiowe z przeszłością trafi do twojego mieszkania, konieczna może okazać się renowacja. Jak odnowić stare drewniane drzwi? Przekonajmy się.

Jaka wiertarko-wkrętarka – ranking najpopularniejszych modeli Poprzednie Następne

Jaka wiertarko-wkrętarka – ranking najpopularniejszych modeli

Wiertarko-wkrętarka to praktyczne urządzenie, dzięki któremu wykonasz szereg domowych prac. Jaka wiertarko-wkrętarka będzie najlepszą opcją? Sprawdź nasz ranking.