Pozostałe elektronarzędzia

4,5 z 50662 opinii
Pozostałe elektronarzędzia najprościej pisząc są to narzędzia które swoją moc pobierają z prądu elektrycznego. Zastępują one narzędzia ręczne i ułatwiają pracę, których wykonanie narzędziami ręcznymi byłoby znacznie trudniejsze i dłuższe.
Pozostałe elektronarzędzia możemy podzielić na kilka grup: elektronarzędzia warsztatowe, elektronarzędzia kuchenne oraz elektronarzędzia ogrodowe. Oczywiście tych grup jest znacznie więcej, my wymieniliśmy podstawowe.
Elektronarzędzia warsztatowe to m.in:
  • wiertarka - umożliwia wykonywanie otworów w murze, metalu czy drewnie,
  • wkrętarka - umożliwia wkręcanie wkrętów oraz śrubek,
  • pilarka - tu w zależności od zastosowania m.in. umożliwia cięcie w linii prostej lub obrotowo drewna, metalu i betonu,
  • szlifierka - papier ścierny znajdujący się na końcu szlifierki obracając się, umożliwia szlifowanie,
  • strugarka - umożliwia struganie i obróbkę drewna,
  • frezarka - istnieje kilka typów frezarek, które umożliwiają frezowanie w drewnie bądź w metalu,
  • odkurzacz warsztatowy - przede wszystkim wykorzystywany jest w warsztatach w celu sprzątnięcia nie tylko kurzu ale też płynów czy wiórów, które mniejszy odkurzacz nie dałby rady wciągnąć.
Jest jeszcze wiele innych narzędzi, o których możecie znaleźć dużo informacji w internecie a my zajmijmy się kolejnym rodzajem czyli elektronarzędziami kuchennymi. To idealne udogodnienia dla wielu osób w kuchni, w dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez miksera, blendera czy sokowirówki. Korzystamy z nich praktycznie codziennie i ciężko byłoby się z nimi rozstać. Innymi urządzeniami tego typu są m.in. żelazko, odkurzacz, maszyna do szycia czy suszarka. Pomimo, iż wcale nie musielibyśmy korzystać z tych elektronarzędzi, dla własnej wygody korzystamy.
Ostatnim punktem naszego tematu: Pozostałe elektronarzędzia są elektronarzędzia ogrodowe i jak się sami domyślacie są to m.in. kosiarka elektryczna, bez której nie wyobrażamy sobie przycinania trawnika, nożyce do żywopłotów które w szybki sposób pozwalają nam uzyskać ciekawe efekty, wiertnica do sadzenia roślin, dzięki której w kilka sekund wywiercimy otwór w którym można posadzić roślinki no i oczywiście myjka wysokociśnieniowa, która umożliwia dokładne umycie auta bądź tarasu.
Jak widzicie, elektronarzędzia opanowały już świat a ludzie chętnie z nich korzystają, dlaczego...? Ponieważ to właśnie one, skracają czas wykonywania wielu dość ciężkich i monotonnych czynności. Na pewno z biegiem czasu powstaną nowe, doskonalsze narzędzia ale na razie, korzystajmy z tego co mamy.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Wybieramy najlepszą wiertarkę i wkrętarkę do prac domowych Poprzednie Następne

Wybieramy najlepszą wiertarkę i wkrętarkę do prac domowych

W każdym domu powinien znajdować się chociaż podstawowy zestaw narzędzi służący do przeprowadzania drobnych napraw lub montażu elementów wyposażenia mieszkania. Oprócz tradycyjnego młotka, śrubokrętu, szczypców czy klucza w zestawie takim powinna się znaleźć także wiertarka lub wiertarko-wkrętarka, która ułatwia wykonanie wielu czynności.

Elektronarzędzia do pracy przy drewnie Poprzednie Następne

Elektronarzędzia do pracy przy drewnie

Majsterkowanie w drewnie stało się niezwykle modne, gdyż — jak się okazuje — samodzielne odnowienie mebli, wybudowanie altanki lub skonstruowanie półki do przedpokoju sprawia wielu osobom ogromną radość i daje mnóstwo satysfakcji. Dużym powodzeniem cieszą się też zakłady stolarskie, które oferują klientom meble na zamówienie lub inne przedmioty codziennego użytku.

Narzędzia przydatne przy obróbce metali Poprzednie Następne

Narzędzia przydatne przy obróbce metali

Obróbką metali nazywa się proces, w wyniku którego zmieniają się ich właściwości fizyczno-chemiczne. W procesie tym stosuje się różne metody i dlatego wyróżnia się: obróbkę cieplną, chemiczną, cieplno-chemiczną, plastyczną oraz obróbkę skrawaniem. Podstawowymi i najczęściej stosowanymi metodami są obróbka skrawaniem oraz obróbka plastyczna. Są one stosowane w większości zakładów produkcyjnych i warsztatach, w których wykorzystuje się metal.

Jak zrobić meble z palet? Lista potrzebnych narzędzi Poprzednie Następne

Jak zrobić meble z palet? Lista potrzebnych narzędzi

Są designerskie, bardzo tanie i można je wykonać zupełnie samemu. Meble z palet od kilku lat królują we wnętrzach, na balkonach oraz w ogrodach.

Pozostałe elektronarzędzia - opinie