Pozostałe artykuły krawieckie

4,6 z 107803 opinii
W każdym domu znajdują się jakieś elementy krawieckie, ponieważ trudno sobie wyobrazić mieszkanie, w którym nie będzie igły czy nici. Nie każdy ma maszynę do szycia, bez względu na to, czy jest to profesjonalne czy nie jednak pozostałe artykuły krawieckie z pewnością znajda się dosłownie wszędzie. Niewielka dziura czy zadarcie, nie oznaczają, że należy gnać do zakładu krawieckiego, tylko nawlec igłę i nici, by samodzielnie zaszyć niechciane rozdarcie.

Jakie są pozostałe artykuły krawieckie?

• Igła – to element znajdujący się dosłownie w każdym domu. Jest on niezbędny, ponieważ do niewielkiego zszycia czegokolwiek, potrzebujemy wyłącznie igły i nici. Dlatego choć wiele osób rzadko użytkuje pozostałe artykuły krawieckie, to i tak znajdzie się on w niejednym domu.
• Nici – to niezbędny element idący w parze z igłą, ponieważ zszywa się wyłącznie tymi dwoma elementami. Mogą być różnokolorowe, lub tylko biała i czarna. Te dwa rodzaje nici zwykle są w każdym domu, jednak często ludzie dobierają rozmaite kolory, żeby dopasować nić do wybranego zszywanego materiału.
• Nożyce – to element z pewnością konieczny nie tylko w zakładach krawieckich, lecz także w domu. Przycięcie czegokolwiek, przerobienie zbyt długich spodni czy rękawów, wymagają przycięcia nadmiaru materiału. Dlatego nożyczki jako niezbędny element, są bardzo istotne w zestawie.
• Centymetr krawiecki – trudno coś uszyć lub przerobić, jeśli nie możemy zmierzyć odpowiedniej długości. Do tego zaś służy centymetr krawiecki. Jest wykonany z takiego materiału, by swobodnie można było zmierzyć człowieka lub materiał, i żeby nie zrobić nikomu krzywdy.
• Agrafki i szpilki – elementy zdawałoby się zbędne, dla kogoś, kto czasem przynajmniej szyje, są bardzo potrzebne. Służą one do tego, żeby przyczepić materiał przycinany, który będzie trzeba odciąć. Agrafki doskonale nadają się do pomocy w przeciąganiu gumki czy sznurka przez tunel.
• Guziki i suwaki – to elementy, które rzadko mamy do wyboru w szafkach, ponieważ z reguły jak jakiegoś nie mamy, wówczas szuka się go w konkretnym sklepie. To samo dotyczy suwaków. Nie mamy ich zwykle na stanie, lecz dobierane są w sklepie dokładnie takie, jakich się w danej chwili potrzebuje.
Dobrze dopasowane pozostałe artykuły krawieckie, potrzebne są niemal w każdym domu, ponieważ proste przeróbki takie jak skrócenie spodni czy spódnicy, alb wszyci guzika, nie wymagają interwencji zakładu krawieckiego.