Pozostałe artykuły BHP Reo Amos

4,5 z 35494 opinii
Przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy należy do ustawowych obowiązków każdego pracownika oraz pracodawcy. Nie są to jednak czcze formułki, które niczemu nie służą. Odpowiedzialne stosowanie się do wytycznych BHP pozwala na minimalizację ryzyka zawodowego oraz związaną z tym maksymalizację bezpieczeństwa. Przestrzeganie BHP pozwala chronić w pracy nas samych oraz naszych współpracowników. Środki do wdrożenia bhp, a przynajmniej ich absolutne minimum, powinniśmy otrzymać zawsze „z góry”. Jednak pozostałe artykuły bhp dostępne są także w sprzedaży detalicznej i możemy samodzielnie nabyć je dla siebie lub swoich pracowników.

Poprzez pozostałe artykuły bhp rozumie się, między innymi, odzież roboczą. Szczególnie zalecane jest posiadanie w różnorodnych sytuacjach odzieży nieprzemakalnej. Należą do niej ochronne nakrycia głowy, peleryny przeciwdeszczowe, a także komplety całościowej, nieprzemakalnej odzieży – swego rodzaju kombinezony. Ważnym elementem w wielu zawodach jest także konieczność pracy w niskich temperaturach. Stąd też konieczność zaopatrzenia się w odzież ocieplaną, utrzymującą wyższą temperaturę ciała oraz dodatki, pod postacią kapturów czy ocieplaczy na szyję.

Niezwykle istotne są także wszelkiego rodzaju elementy zapewniające bezpieczeństwo. Stąd też szeroka oferta różnorodnych kasków oraz innych nakryć głowy. Dostępne są także szelki o różnej długości oraz szerokości. Nie należy także zapominać o butach ochronnych, wyposażonych w specjalistyczne podeszwy i/lub utwardzane czubki.

W szerokiej ofercie, która mieści się w kategorii „pozostałe artykuły bhp” można znaleźć także przedmioty, które wspomagają pracownika w czasie wykonywania przez niego obowiązków. Do takich rzeczy należą, na przykład, liny zabezpieczające, nauszniki, zatyczki do uszu, rękawice ochronne, specjalne gogle (różne rodzaje, w zależności od wykonywanego zawodu), stabilizatory na nadgarstki czy kolana i obuwie jednorazowe.

Ponadto, pośród pozostałych artykułów bhp, niezwykle istotna jest apteczka pierwszej pomocy, która powinna znajdować się wszędzie. Najlepsza będzie taka, którą łatwo można przenosić oraz przewozić. Warto więc wybrać podręczną apteczkę niewielkich rozmiarów. Do podstawowych elementów, które znajdują się w apteczce, należą plastry plastikowe o różnych rozmiarach, wilgotne chusteczki antyseptyczne, kompres samoprzylepny, bandaże elastyczne, rękawiczki jednorazowe, nożyczki, pęsety, przyrządu do ustawiania kleszczy i taśmy.
Artykuły BHP
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Producent:
Tylko oferty
Cena
Rodzaj
Producent
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje