Pozostałe artykuły BHP - Ściereczki, Taśmy

4,5 z 44923 opinii
Przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy należy do ustawowych obowiązków każdego pracownika oraz pracodawcy. Nie są to jednak czcze formułki, które niczemu nie służą. Odpowiedzialne stosowanie się do wytycznych BHP pozwala na minimalizację ryzyka zawodowego oraz związaną z tym maksymalizację bezpieczeństwa. Przestrzeganie BHP pozwala chronić w pracy nas samych oraz naszych współpracowników. Środki do wdrożenia bhp, a przynajmniej ich absolutne minimum, powinniśmy otrzymać zawsze „z góry”. Jednak pozostałe artykuły bhp dostępne są także w sprzedaży detalicznej i możemy samodzielnie nabyć je dla siebie lub swoich pracowników.

Poprzez pozostałe artykuły bhp rozumie się, między innymi, odzież roboczą. Szczególnie zalecane jest posiadanie w różnorodnych sytuacjach odzieży nieprzemakalnej. Należą do niej ochronne nakrycia głowy, peleryny przeciwdeszczowe, a także komplety całościowej, nieprzemakalnej odzieży – swego rodzaju kombinezony. Ważnym elementem w wielu zawodach jest także konieczność pracy w niskich temperaturach. Stąd też konieczność zaopatrzenia się w odzież ocieplaną, utrzymującą wyższą temperaturę ciała oraz dodatki, pod postacią kapturów czy ocieplaczy na szyję.

Niezwykle istotne są także wszelkiego rodzaju elementy zapewniające bezpieczeństwo. Stąd też szeroka oferta różnorodnych kasków oraz innych nakryć głowy. Dostępne są także szelki o różnej długości oraz szerokości. Nie należy także zapominać o butach ochronnych, wyposażonych w specjalistyczne podeszwy i/lub utwardzane czubki.

W szerokiej ofercie, która mieści się w kategorii „pozostałe artykuły bhp” można znaleźć także przedmioty, które wspomagają pracownika w czasie wykonywania przez niego obowiązków. Do takich rzeczy należą, na przykład, liny zabezpieczające, nauszniki, zatyczki do uszu, rękawice ochronne, specjalne gogle (różne rodzaje, w zależności od wykonywanego zawodu), stabilizatory na nadgarstki czy kolana i obuwie jednorazowe.

Ponadto, pośród pozostałych artykułów bhp, niezwykle istotna jest apteczka pierwszej pomocy, która powinna znajdować się wszędzie. Najlepsza będzie taka, którą łatwo można przenosić oraz przewozić. Warto więc wybrać podręczną apteczkę niewielkich rozmiarów. Do podstawowych elementów, które znajdują się w apteczce, należą plastry plastikowe o różnych rozmiarach, wilgotne chusteczki antyseptyczne, kompres samoprzylepny, bandaże elastyczne, rękawiczki jednorazowe, nożyczki, pęsety, przyrządu do ustawiania kleszczy i taśmy.
Artykuły BHP
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jaka maska na twarz będzie najlepsza? Poprzednie Następne
Rosnąca liczba zakażeń i wprowadzony ponownie obowiązek noszenia maski na twarzy w przestrzeni publicznej sprawił, że coraz więcej Polaków zastanawia się, która będzie najlepsza. Dziś pod lupę bierzemy różne rodzaje masek i sprawdzamy, którą z nich wybrać, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.
Czym jest maska chirurgiczna? Poprzednie Następne
Na początku pandemii maski chirurgiczne znikały z aptek dosłownie w mgnieniu oka. W końcu skoro używają ich lekarze, to muszą być skuteczne. A czym tak właściwie są? Sprawdź, czym się charakteryzują i którą z nich wybrać!
Jaki kombinezon ochronny kupić? Poprzednie Następne
Kombinezon ochronny ochroni przed szkodliwą substancją całe ciało. Sprawdź, jakie są typy kombinezonów ochronnych i jaki wybrać.
Modne kolorowe maseczki streetwear. Gdzie kupić oryginalną maseczkę na twarz? Poprzednie Następne
W związku z profilaktyką COVID-19 w Polsce obowiązuje nakaz zakrywania nosa oraz ust w przestrzeniach publicznych. Na ulicach można spotkać osoby, które w tym celu używają szalików, inni zaś sięgają po maseczki chirurgiczne jednorazowego użytku. Opcją, na którą decyduje się coraz więcej osób są maseczki streetwear do stosowania wielorazowego. To rozwiązanie może być nie tylko wygodne, ale i stylowe. Poznaj najmodniejsze modele kolorowych maseczek wielorazowych!
Rękawiczki gumowe. Przed czym chronią? Jakie kupić? Poprzednie Następne
Rękawiczki gumowe są bardzo przydatne w domu. Zobacz, kiedy sięgać po rękawiczki gumowe i przed czym mogą cię uchronić.
Jaka gaśnica do samochodu? Poprzednie Następne
Sprawdź, co na temat gąśnicy samochodowej mówią przepisy i jaka gaśnica do samochodu naprawdę się sprawdzi, gdy będzie taka potrzeba.
Maska lakiernicza. Jak działa? Przed czym chroni? Poprzednie Następne
Kiedy warto założyć maskę lakierniczą? Zobacz, przed czym chronią maski lakiernicze i jaki rodzaj wybrać.
Jaka odzież robocza do pracy w ogrodzie? Poprzednie Następne
Pielęgnacja ogrodu to brudna i ciężka robota – przekopywanie grządek i rabat, przycinanie drzewek czy wreszcie koszenie trawnika. Podczas wykonywania tych wszystkich czynności możesz się nieźle ubrudzić czy nawet skaleczyć. Dlatego zanim ruszysz do pracy w ogrodzie, postaw na solidną odzież roboczą. Jaki ubiór sprawdzi się podczas pracy na zewnątrz?
Rękawice robocze zimowe: jak chronić dłonie przed mrozem? Poprzednie Następne
Jak chronić dłonie przed mrozem podczas pracy w ogrodzie czy warsztacie? Zobacz, jak wybrać rękawice robocze zimowe.
Ubrania robocze, które przetrwają wszystko. Jakie kupić? Poprzednie Następne
Ty też majsterkujesz w starych dżinsach i podartym podkoszulku? To błąd! Problem wcale nie tkwi w twoim wyglądzie, chociaż ten ma znaczenie – w tym przypadku musisz przede wszystkim zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Ubranie robocze ma zapewnić ci swobodę ruchów i zabezpieczać skórę oraz chronić przed trwałymi zabrudzeniami. Na jakie ubrania robocze należy zatem postawić?