pokrowiec rower - Pozostałe akcesoria rowerowe

4,6 z 33148 opinii
Przyszła wiosna, a wraz z nią pojawiło się pełno rowerzystów. Pogoda sprzyja wycieczkom rowerowym. Jedni korzystają z rowerów górskich, ale coraz większą popularnością cieszą się rowery miejskie. Znacznie rzadziej spotkamy rowerzystów na rowerach elektrycznych czy na dwuosobowych tandemach. Pamiętaj my, że rower to nie wszystko, całość tworzą stale dokupywane do niego dodatki.
Pozostałe akcesoria rowerowe, które będziemy kupować w pierwszej kolejności to błotniki zakładane na przednie i tylne koła. Nawet przy minimalnym deszczu są one niezbędne, no chyba że nie przeszkadza nam pochlapane ubranie. Oczywiście na rower ubierzemy się w wygodny strój sportowy. W sklepach mamy do wyboru i koloru odzież specjalistyczną tworzoną właśnie dla rowerzystów. Spory jest wybór na przykład koszulek czy spodni rowerowych stworzonych z odpowiednich materiałów przepuszczających powietrze, które poprawiają komfort jazdy.
Pozostałe akcesoria rowerowe to wszelkiego rodzaju produkty do przechowywania. Do tej kategorii zaliczamy koszyczki i bagażniki. Oprócz zamontowanego koszyka z przodu, który najczęściej spotkamy w rowerach u pań często na ramie roweru umieszczony jest koszyczek na bidon. Można do niego włoży butelkę lub puszkę z różnymi napojami. Z koleji bagażnik będzie zawsze umieszczany nad tylnim kołem roweru.
Pozostałe akcesoria rowerowe to te, które wpłwają na bezpieczeństwo jazdy. Dobrze jest mieć zamontowany dzwonek przy kierownicy, czasami będziemy zmuszeni do jego użycia. Są także specjalne elektroniczne kierunkowskazy rowerowe, które informują pojazdy w jakim kierunku chcemy jechać. Zastępują one uniesienie ręki, a ponadto są bardzo fajnym gadżetem. Pamiętajmy również o wszelkiego typu odblaskach umieszczanych na rowerze. Są one nieodzownym elementem podczas jazdy po zmroku. Dla bezpieczeństwa warto także wyposażyć się w blokady, które będą chroniły rower przed kradzieżą.
Pozostałe akcesoria rowerowe, które nie są niezbędne, ale zdecydowanie poprawiają komfort jazdy to liczniki rowerowe różnego typu. Te mniej zaawansowane będą pokazywały przejechane kilometry, czas w jakim je pokonaliśmy oraz prędkość. Te bardziej zaawansowane mają szereg różnych funcji, na przykład przeliczają spalane przez nas kalorie podczas jazdy.
I co najważniejsze żaden rower nie pojedzie bez kół. A jak wiadomo koła trzeba pompować, dlatego obowiązkowo każdy rowerzysta musi posiadać pompkę do kół rowerowych.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Sztormiak, buty i kurtka wiatrówka, czyli odzież żeglarska Poprzednie Następne

Sztormiak, buty i kurtka wiatrówka, czyli odzież żeglarska

Myślisz o tym czy wybrać się na rejs? Zastanawiasz się co ze sobą zabrać? W naszym artykule podpowiadamy jak odpowiednio dobrać odzież żeglarską, by nie straszne nam były burze i sztormy. Z Ceneo będziesz przygotowany na każdą niespodziankę.

Wszystko co musisz wiedzieć o reprezentacji Polski w siatkówce Poprzednie Następne

Wszystko co musisz wiedzieć o reprezentacji Polski w siatkówce

Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w siatkówce. Na tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć reprezentacji Polski, dlatego w jednym miejscu zebraliśmy dla was najważniejsze informacje o naszej siatkarskiej ekipie.

Jak efektywnie ćwiczyć z gumą do ćwiczeń? Poprzednie Następne

Jak efektywnie ćwiczyć z gumą do ćwiczeń?

Z gumą do ćwiczeń jesteśmy w stanie efektywnie ćwiczyć nawet w zaciszu domowym. Dlatego warto przekonać się do tego rodzaju aktywności. Podpowiadamy jak zacząć i jakie ćwiczenia wykonywać.

Rowery górskie recenzja - Zobacz wideo i opinie Poprzednie Następne

Rowery górskie recenzja - Zobacz wideo i opinie

Skonfrontuj parametry topowych modeli rowerów górskich dzięki Ceneo. Zobacz wideo i poznaj opinie zadowolonych klientów. Sprawdź ceny produktów i porównanie cech rowerów.