mocy - Pozostałe akcesoria rowerowe od 300 zł

4,6 z 45820 opinii
Przyszła wiosna, a wraz z nią pojawiło się pełno rowerzystów. Pogoda sprzyja wycieczkom rowerowym. Jedni korzystają z rowerów górskich, ale coraz większą popularnością cieszą się rowery miejskie. Znacznie rzadziej spotkamy rowerzystów na rowerach elektrycznych czy na dwuosobowych tandemach. Pamiętaj my, że rower to nie wszystko, całość tworzą stale dokupywane do niego dodatki.
Pozostałe akcesoria rowerowe, które będziemy kupować w pierwszej kolejności to błotniki zakładane na przednie i tylne koła. Nawet przy minimalnym deszczu są one niezbędne, no chyba że nie przeszkadza nam pochlapane ubranie. Oczywiście na rower ubierzemy się w wygodny strój sportowy. W sklepach mamy do wyboru i koloru odzież specjalistyczną tworzoną właśnie dla rowerzystów. Spory jest wybór na przykład koszulek czy spodni rowerowych stworzonych z odpowiednich materiałów przepuszczających powietrze, które poprawiają komfort jazdy.
Pozostałe akcesoria rowerowe to wszelkiego rodzaju produkty do przechowywania. Do tej kategorii zaliczamy koszyczki i bagażniki. Oprócz zamontowanego koszyka z przodu, który najczęściej spotkamy w rowerach u pań często na ramie roweru umieszczony jest koszyczek na bidon. Można do niego włoży butelkę lub puszkę z różnymi napojami. Z koleji bagażnik będzie zawsze umieszczany nad tylnim kołem roweru.
Pozostałe akcesoria rowerowe to te, które wpłwają na bezpieczeństwo jazdy. Dobrze jest mieć zamontowany dzwonek przy kierownicy, czasami będziemy zmuszeni do jego użycia. Są także specjalne elektroniczne kierunkowskazy rowerowe, które informują pojazdy w jakim kierunku chcemy jechać. Zastępują one uniesienie ręki, a ponadto są bardzo fajnym gadżetem. Pamiętajmy również o wszelkiego typu odblaskach umieszczanych na rowerze. Są one nieodzownym elementem podczas jazdy po zmroku. Dla bezpieczeństwa warto także wyposażyć się w blokady, które będą chroniły rower przed kradzieżą.
Pozostałe akcesoria rowerowe, które nie są niezbędne, ale zdecydowanie poprawiają komfort jazdy to liczniki rowerowe różnego typu. Te mniej zaawansowane będą pokazywały przejechane kilometry, czas w jakim je pokonaliśmy oraz prędkość. Te bardziej zaawansowane mają szereg różnych funcji, na przykład przeliczają spalane przez nas kalorie podczas jazdy.
I co najważniejsze żaden rower nie pojedzie bez kół. A jak wiadomo koła trzeba pompować, dlatego obowiązkowo każdy rowerzysta musi posiadać pompkę do kół rowerowych.
Akcesoria rowerowe
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Cena:
Tylko oferty
Cena
Producent
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Prezent dla biegacza: 15 propozycji Poprzednie Następne

Prezent dla biegacza: 15 propozycji

Masz biegającego małżonka, partnera, a może rodzica lub przyjaciela? Już dziś zastanów się nad oryginalnym prezentem dla biegacza i skorzystaj z naszych pomysłów. Dziś podsuwamy propozycje stylowe, a zarazem praktyczne. Sprawdź!

Jakie buty w góry? Zimą i latem. Tanie buty męskie Poprzednie Następne

Jakie buty w góry? Zimą i latem. Tanie buty męskie

Wycieczka na sam szczyt potrafi być naprawdę wyczerpująca i wymaga dania z siebie 100%. Nie chcesz chyba, aby cokolwiek ograniczało twoje ruchy i sprawiło, że w połowie drogi będziesz musiał zawrócić – właśnie dlatego niezbędne okazuje się wygodne, odpowiednio wykonane obuwie, które poradzi sobie nawet w ekstremalnych warunkach. Jakie buty wybrać w góry? Podpowiadamy!

Wieszak na rower. Jak przechowywać rower na haku? Poprzednie Następne

Wieszak na rower. Jak przechowywać rower na haku?

Pierwsze opady śniegu i przymrozki dla większości rowerzystów oznaczają jedno – koniec sezonu na jednoślad. Sprawdź jak przechowywać rower w zimę!

Jak dobrać narty dla dziecka? Na co zwracać uwagę? Poprzednie Następne

Jak dobrać narty dla dziecka? Na co zwracać uwagę?

Wybieracie się na rodzinny wypad na narty? Świetnie, jednak zanim zaczniecie kompletować cały sprzęt, przeczytajcie, jak dobrać narty dla dziecka.