Pozostałe akcesoria do sportów walki

4,6 z 30162 opinii
Samoobrona w dzisiejszych czasach to podstawa. Zarówno mężczyzna jak i kobieta powinni wiedzieć jak zachować się w niecodziennej sytuacji aby zminimalizować ryzyko obrażeń. Na treningach sztuki walki nie uczy się jedynie jak atakować, ale także jak odpierać, oraz łagodzić czy to uderzenia czy upadki. Możemy je podzielić na ekstremalne jak Kawashi, Capoeira, MMO, lub o dużo łagodniejszym przebiegu jak karate, boks. Każdy trener stara się wycisnąć z uczestnika maksimum możliwości. Z tego powodu w co ostrzejszych sztukach walki dochodzi do urazów. Bez względu na poziom aktywności, kiedy trenuje się coś takiego warto zaopatrzyć się w specjalistyczne akcesoria.

Jakie pozostałe akcesoria do sportów walki?

Pewne sporty mają podobne podstawy, jak np. boks czy MMA. Obowiązkowym elementem w nich są rękawice. Warto jednak wiedzieć, że one się różnią. Jest to spowodowane dynamiką oraz rodzajami uderzeń. Rękawice bokserskie są większe, bardziej zaokrąglone, oraz obejmują swym zasięgiem całą dłoń. Rękawice do MMA cechują się odkrytymi palcami. Umożliwia to chwytanie przeciwnika, oraz dużo więcej ruchów dodatkowych z wykorzystaniem ręki. Są one twardsze i mniejsze, a obrażenia od nich są dużo bardziej bolesne i poważne. Czy w boksie są inne obowiązkowe pozostałe akcesoria do sportów walki? Drugim bardzo ważnym elementem jest taśma bokserska, którą owija się ręce. Ich zadaniem jest wchłonięcie potu, oraz zmniejszenie urazów nadgarstka poprzez jego ustabilizowanie. Najpierw zakłada się taśmę, a następnie rękawice. Innym typem ochrony występującym w MMA są ochraniacze na piszczele i stopy.

Co jeszcze można znaleźć?

Prawie każda sztuka walki ma pewne rytuały, zawody, oraz zasady. W każdym sklepie można znaleźć pasy na których umieszcza się informacje o posiadanym stopniu oraz strój. Pozostałe akcesoria do sportów walki które należy wymienić to oczywiście broń. W niektórych mogą to być mocne patyki, w jeszcze innych kije, a nawet miecze. Mimo że większość sportów walki dostępnych w Polsce nie używa broni, to można jeszcze znaleźć takie, które je wykorzystują. Jako przykład można podać Takewondo gdzie oprócz japońskiej katany, używa się nunchaku, tonfa, sai, noże a nawet broń palną. Większość sztuk walki pochodzących z bliskiego wschodu zabrania uczestniczyć w treningu w butach, jeszcze inne wręcz nakazują konkretne obuwie. Specjalistycznymi butami są dwupalcowe Tabi, oraz klapki Zori.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje