Pozostałe akcesoria do gitar - Przewody PRS

4,7 z 26493 opinii
Gitara to sprzęt z duszą. Jest instrumentem, który świetnie sprawdza się podczas wieczornych ognisk z przyjaciółmi, na spotkaniach rodzinnych, a także na koncertach w filharmonii. Ale czy sama gitara wystarczy, aby osiągnąć sukcesy na drodze muzycznej? Jaką role poza odgrywają pozostałe akcesoria do gitar?

Rodzaje gitar

Na rynku jest dostępnych wiele różnych rodzajów gitar: zaczynając od klasycznej, przez akustyczną aż do basowej. Każda z nich działa podobnie - poprzez szarpanie strun różnej grubości powstaje dźwięk, który jest przekształcany w pudle rezonansowym bądź pośrednio przez wzmacniacz wydaje z siebie określone brzmienie.

Dla kogo jest gitara?

Na gitarze może zacząć grać każdy i to w najróżniejszym wieku. W wielu serwisach społecznościowych możemy znaleźć nagrania, na których swoje pierwsze kroki z gitarą stawiają kilkuletnie dzieci. Prawdziwi wirtuozi gitar nie tracą swoich umiejętności i są w stanie grać w bardzo podeszłym wieku. Co przyda się poza gitarą i talentem?

Struny

Mogą być nylonowe bądź metalowe. Te pierwsze wydają nieco cieplejsze dźwięki. Idealne dla początkujących gitarzystów, gdyż są bardziej miękkie i łatwiej przyzwyczaić do nich palce. Te pozostałe akcesoria do gitar brzmią dobrze w gitarach akustycznych oraz są podstawą w gitarach elektrycznych i basowych.

Kostki do gry

Podobnie jak struny kostki dostosowane są do rodzaju gitary na jakiej gramy. Te do gitar klasycznych są z dość cienkiego i lekkiego tworzywa. Kostka do gitary elektrycznej będzie już dużo bardziej twarda. Wzory, kolory oraz kształty w jakich występują te akcesoria do gitar pozwalają na wybór zgodnie z naszymi upodobaniami.

Paski do gitar

Wśród pozostałych akcesoriów do gitar znajdują się również paski do gitar. Przydatne szczególnie, gdy dużo gramy w pozycji stojącej, na przykład podczas koncertów. Pozwalają na ustabilizowanie gitary przy naszym ciele, bez konieczności ciągłego trzymania instrumentu w dłoniach.

Stroiki

Inaczej tunery, dostępne w różnych rodzajach. Służą do ustawienia brzmienia naszej gitary w odpowiedniej skali. Często tunery jako pozostałe akcesoria do gitar poza funkcją strojenia posiadają metronom do grania zgodnie z ustalonym rytmem.
Każde z akcesoriów pozwalają jeszcze bardziej cieszyć się z przyjemności jaka płynie z gry na instrumencie jakim jest gitara.
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Producent:
Filtry
Tylko oferty
Cena
Producent
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Rekomendowane produkty

Artykuły eksperckie

Stroik do gitary: jaki wybrać? Poprzednie Następne
Jaki stroik do gitary wybrać? Porównujemy najpopularniejsze modele stroików dla początkujących. Dowiedz się więcej!