Szczotki i zgrzebła dla kotów

4,6 z 126559 opinii

Utrzymanie domu czy też mieszkania w czystości, gdy posiada się kota, nie jest łatwe. W przypadku kotów nie posiadających sierści, problemem staje się łuszcząca skóra. Natomiast koty z sierścią, zostawiają ją w każdym możliwym miejscu. Na kanapie, na kubku czy też nawet na stole. Dlatego też by jak najbardziej zminimalizować ten problem, należy kota regularnie wyczesywać.

Czym posłużyć się do wyczesania kota? Szczotki i zgrzebła dla kotów.

Czesząc kota, zdecydowanie nie można posługiwać się standardową szczotką do ludzkich włosów czy też grzebieniem. Nie zda to bowiem swojego egzaminu. Dlaczego? Sierść kota jest krótka, stosunkowo cienka i ma zupełnie inną strukturę. Dlatego też w celu jego wyczesania, należy zakupić specjalną szczotkę bądź też zgrzebło. Takie czesanie kotu powinno kojarzyć się przede wszystkim z przyjemnością, wówczas sam chętnie będzie przychodził do swoich opiekunów. Dobrym pomysłem jest zatem zakup specjalnej rękawicy z wypustkami, która dokładnie zbiera sierść. Wypustki natomiast relaksują i przede wszystkim gwarantują przyjemność kotu. Czasem wybór szczotki dla kotów, może być zdecydowanie bardziej skomplikowany. Nie każde zwierze jest w stanie od razu przyzwyczaić się przykładowo do szczotki. Jakiś jej rodzaj może mu również nie odpowiadać. Warto zatem wcześniej poczytać opinie na temat takich produktów i zadecydować, który będzie najbardziej odpowiedni dla naszego pupila. Oczywiście ceny są dość różnorodne, wiele zależy od stopnia zaawansowania danego produktu oraz od marki, która go wyprodukowała.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jaki drapak dla kota należy kupić? Poprzednie Następne

Jaki drapak dla kota należy kupić?

Posiadasz kota, ale nie masz pojęcia, jaki drapak dla niego wybrać? Dzięki naszemu zestawieniu dowiesz się jakie drapaki są najlepsze i na co zwrócić uwagę przy wyborze najbardziej dopasowanego do potrzeb Twojego zwierzaka. Wybierz odpowiedni dla swojego futrzanego pupila.

Jak nauczyć kota korzystać z kuwety? Poprzednie Następne

Jak nauczyć kota korzystać z kuwety?

Zastanawiasz się, jak należy przygotować kuwetę i jak nauczyć swojego kota korzystać z niej? W tym artykule znajdziesz potrzebne wskazówki, które podpowiedzą Ci, jak to zrobić.

Jaką kuwetę należy wybrać dla swojego kota Poprzednie Następne

Jaką kuwetę należy wybrać dla swojego kota

Zastanawiasz się, jaka kuweta będzie idealna dla Twojego kota? W tym artykule znajdziesz przydatne wskazówki, które pomogą Ci dokonać odpowiedniego wyboru kuwety. Pozwól swojemu pupilowi na komfort korzystania z kuwety i zdecyduj czy odkryta czy kryta będzie dla niego najlepsza.

Jak przygotować się do podróży w kotem? Poprzednie Następne

Jak przygotować się do podróży w kotem?

Mówi się, że koty źle znoszą podróże i jest to dla nich stresujące przeżycie. Czeka Cię podróż z kotem, ale nie wiesz, jak się do niej przygotować? W naszym poradniku znajdziesz wskazówki dotyczący podróżowania z futrzanym czworonogiem tak by nasz zwierzak jak i Ty miał jak najmniej stresu.

Jakich rzeczy potrzebuje kot? Poprzednie Następne

Jakich rzeczy potrzebuje kot?

Zdecydowaliście się przygarnąć kota, ale nie wiecie, co dalej? Opieka nad tym zwierzakiem to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Sprawdź jak go pielęgnować, jaką wybrać karmę i jaki żwirek będzie najlepszy. Zobacz jak przygotować dom na jego przyjęcie.

Rozpieść futrzaka czyli nowości wśród akcesoriów dla kota Poprzednie Następne

Rozpieść futrzaka czyli nowości wśród akcesoriów dla kota

Koty to piękne i majestatyczne zwierzęta, które szczycą się dużą niezależnością. Ale tak jak wszyscy pupile potrzebują troski, ciepła, a czasem nawet nowych rzeczy materialnych. Oto kilka akcesoriów dla kota, które powinny się znaleźć w jego domowym wyposażeniu.

;