Szampony i odżywki dla kotów

4,6 z 174998 opinii

Kąpanie zwierząt, to nie jest czynność, która wykonuje się często. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z niewychodzącymi kotami, które bardzo dobrze same dbają o swoją higienę osobistą. To nie oznacza jednak, iż nigdy nie powinniśmy naszych zwierząt myć. Od czasu do czasu warto zapewnić im kąpiel, szczególnie jeśli w jakimś okresie były wypuszczone na podwórko bądź też skąpały się w wątpliwych substancjach.

Czy kot powinien mieć własny szampon?

Przygotowując taką kąpiel dla kota warto mieć na względzie to, że nie można wówczas użyć zwykłego mydła. Jest ono odpowiednie i przede wszystkim bezpieczne dla człowieka. Jednak zupełnie inaczej jest w przypadku kotów. Jeśli chcemy je wykąpać, powinniśmy zainwestować w specjalny szampon oraz odżywkę dla kotów. Produkty dedykowane dla kotów, zawierają składniki, które są bezpieczne dla nich i nie spowodują żadnej krzywdy. To niezwykle ważne, ponieważ zwykły szampon dla człowieka, może bardzo źle wpłynąć na skórę kota. Może nawet wywołać jakieś podrażnienie. Dlatego też zawsze należy inwestować w kosmetyki, które są konkretnie dedykowane danemu zwierzęciu. Ceny szamponów dla kotów są bardzo różnorodne, jednak wiele produktów można zakupić już nawet za kilka złotych. Oczywiście, jeśli kąpiemy kota tylko od czasu do czasu, najlepiej jest kupić małe pojemności, by produkt nie zdążył się przeterminować. Opinie na temat szamponów i odżywek dla kotów i ich konkretnego działania, można znaleźć na wielu stronach internetowych. To pozwala ocenić, które szampony dla kotów, będą najlepsze dla naszych pupili.

Pozostałe akcesoria dla kotów
Tylko oferty
Cena
Producent
Kolor
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Balkon dla kota. Jak zabezpieczyć siatką? Poprzednie Następne
Chcesz przebywać na balkonie z kotem, ale nie wiesz, jak zorganizować bezpieczną przestrzeń? Bez obaw, nie jest to bardzo trudne ani kosztowne. Podpowiadamy, o czym musisz pamiętać, jakie rzeczy kupić i jak zamontować. Wykorzystując nasze porady, sprawisz, że balkon będzie dla twojego pupila w pełni bezpieczny.