Szampony i odżywki dla kotów

4,6 z 126559 opinii

Kąpanie zwierząt, to nie jest czynność, która wykonuje się często. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z niewychodzącymi kotami, które bardzo dobrze same dbają o swoją higienę osobistą. To nie oznacza jednak, iż nigdy nie powinniśmy naszych zwierząt myć. Od czasu do czasu warto zapewnić im kąpiel, szczególnie jeśli w jakimś okresie były wypuszczone na podwórko bądź też skąpały się w wątpliwych substancjach.

Czy kot powinien mieć własny szampon?

Przygotowując taką kąpiel dla kota warto mieć na względzie to, że nie można wówczas użyć zwykłego mydła. Jest ono odpowiednie i przede wszystkim bezpieczne dla człowieka. Jednak zupełnie inaczej jest w przypadku kotów. Jeśli chcemy je wykąpać, powinniśmy zainwestować w specjalny szampon oraz odżywkę dla kotów. Produkty dedykowane dla kotów, zawierają składniki, które są bezpieczne dla nich i nie spowodują żadnej krzywdy. To niezwykle ważne, ponieważ zwykły szampon dla człowieka, może bardzo źle wpłynąć na skórę kota. Może nawet wywołać jakieś podrażnienie. Dlatego też zawsze należy inwestować w kosmetyki, które są konkretnie dedykowane danemu zwierzęciu. Ceny szamponów dla kotów są bardzo różnorodne, jednak wiele produktów można zakupić już nawet za kilka złotych. Oczywiście, jeśli kąpiemy kota tylko od czasu do czasu, najlepiej jest kupić małe pojemności, by produkt nie zdążył się przeterminować. Opinie na temat szamponów i odżywek dla kotów i ich konkretnego działania, można znaleźć na wielu stronach internetowych. To pozwala ocenić, które szampony dla kotów, będą najlepsze dla naszych pupili.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jaki drapak dla kota należy kupić? Poprzednie Następne

Jaki drapak dla kota należy kupić?

Posiadasz kota, ale nie masz pojęcia, jaki drapak dla niego wybrać? Dzięki naszemu zestawieniu dowiesz się jakie drapaki są najlepsze i na co zwrócić uwagę przy wyborze najbardziej dopasowanego do potrzeb Twojego zwierzaka. Wybierz odpowiedni dla swojego futrzanego pupila.

Jak nauczyć kota korzystać z kuwety? Poprzednie Następne

Jak nauczyć kota korzystać z kuwety?

Zastanawiasz się, jak należy przygotować kuwetę i jak nauczyć swojego kota korzystać z niej? W tym artykule znajdziesz potrzebne wskazówki, które podpowiedzą Ci, jak to zrobić.

Jaką kuwetę należy wybrać dla swojego kota Poprzednie Następne

Jaką kuwetę należy wybrać dla swojego kota

Zastanawiasz się, jaka kuweta będzie idealna dla Twojego kota? W tym artykule znajdziesz przydatne wskazówki, które pomogą Ci dokonać odpowiedniego wyboru kuwety. Pozwól swojemu pupilowi na komfort korzystania z kuwety i zdecyduj czy odkryta czy kryta będzie dla niego najlepsza.

Jak przygotować się do podróży w kotem? Poprzednie Następne

Jak przygotować się do podróży w kotem?

Mówi się, że koty źle znoszą podróże i jest to dla nich stresujące przeżycie. Czeka Cię podróż z kotem, ale nie wiesz, jak się do niej przygotować? W naszym poradniku znajdziesz wskazówki dotyczący podróżowania z futrzanym czworonogiem tak by nasz zwierzak jak i Ty miał jak najmniej stresu.

Jakich rzeczy potrzebuje kot? Poprzednie Następne

Jakich rzeczy potrzebuje kot?

Zdecydowaliście się przygarnąć kota, ale nie wiecie, co dalej? Opieka nad tym zwierzakiem to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Sprawdź jak go pielęgnować, jaką wybrać karmę i jaki żwirek będzie najlepszy. Zobacz jak przygotować dom na jego przyjęcie.

Rozpieść futrzaka czyli nowości wśród akcesoriów dla kota Poprzednie Następne

Rozpieść futrzaka czyli nowości wśród akcesoriów dla kota

Koty to piękne i majestatyczne zwierzęta, które szczycą się dużą niezależnością. Ale tak jak wszyscy pupile potrzebują troski, ciepła, a czasem nawet nowych rzeczy materialnych. Oto kilka akcesoriów dla kota, które powinny się znaleźć w jego domowym wyposażeniu.

;