Pozostałe akcesoria akwarystyczne Gdańsk

4,6 z 174998 opinii

Jak uatrakcyjnić swoje akwarium?

Zakładając zbiornik akwarystyczny większość z nas ma na celu stworzyć piękny, do złudzenia przypominający taki, jak ten w naturze żywy organizm, zamknięty w szklanej oprawie, który będzie cieszyć oko domowników. W jaki sposób uatrakcyjnić jego wygląd poza barwnymi zwierzętami wodnymi czy roślinnością? Jak pielęgnować żyjące w naszym akwarium organizmy?

Lampy oświetleniowe

Lampy umieszczane w pokrywie naszego zbiornika to na ogół, tzw. Świetlówki bądź lampy LED występujące w różnych rozmiarach oraz mocach. Istotnym jest, aby dobrać takie światło, które będzie nie tylko dobrze podkreślać wybarwienie naszych ryb, ale także pozwoli roślinom na prawidłowy wzrost. Sprawdzając parametry techniczne lamp dobrze zwrócić uwagę do jakiego rodzaju akwarium przeznaczone jest dane światło (słodkowodne bądź morskie). Dzięki temu dobierzemy sprzęt najbardziej odpowiedni dla naszego zbiornika.

Czyszczenie

Gdy nasze akwarium jest ustawione w miejscu narażonym bezpośrednio na działanie promieni słonecznych, na wewnętrznych szybach zaczną pojawiać się, tzw. glony. Są to rośliny powstałe na skutek zbyt wysokiej temperatury w zbiorniku oraz intensywnego nasłonecznienia. Aby nasz zbiornik prezentował się zawsze jak najlepiej, pozostałe akcesoria akwarystyczne oferują mechaniczne narzędzia, takich jak czyściki magnetyczne. Występują w wielu rozmiarach, więc łatwo dobrać najlepszy do wielkości naszego akwarium. Zasada działania jest bardzo prosta, tzn. jedną część przyczepiamy po wewnętrznej stronie szyby, a drugą po stronie zewnętrznej, dokładnie naprzeciwko. Dzięki magnesom, które przyciągają się wzajemnie możemy poruszać czyścikiem nie mocząc przy tym rąk.

Części zamienne

Niestety, każdy sprzęt elektryczny z czasem się zużywa. Ale nie zawsze oznacza to zakup całego urządzenia, bo często po sprawdzeniu konkretnych elementów okazuje się, że wystarczy wymienić zepsutą część. Taki problem rozwiązują pozostałe akcesoria akwarystyczne. Możemy zaopatrzyć się w zasilacze do filtrów i napowietrzaczy, gąbki do filtrów, różnego rodzaju regulatory przepływu czy brzęczyki.

A co położyć pod naszym zbiornikiem?

Postawienie akwarium bezpośrednio na szafce bywa ryzykowne, gdyż wiąże się z możliwością uszkodzenia mebla lub pęknięcia akwarium, gdy pod nim znajdą się drobne kamyki czy piasek. Dlatego warto zakupić matę pod akwarium, która jest wykonana z gęstej pianki. Takie maty dostępne są w wielu rozmiarach. Pozostałe akcesoria akwarystyczne pozwalają na bezpieczne ustawienie zbiornika.
Dzięki tego rodzaju wyposażeniu możemy jeszcze lepiej zadbać o swój mały kawałek naturalnego piękna.
Akwarystyka
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Lokalizacja sklepu:
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jak schłodzić wodę w akwarium? Poprzednie Następne
Akwarystyka to niezwykle satysfakcjonujące hobby, które wymaga jednak dużej uwagi oraz chęci stałego poszerzania wiedzy. Jednym z dużych wyzwań dla początkujących i niedoświadczonych akwarystów jest utrzymanie stałej temperatury. Podpowiadamy więc, jak schłodzić wodę w akwarium.
Aranżacje akwarium krok po kroku Poprzednie Następne
Marzysz o pięknym, zadbanym akwarium? Nie wiesz, jak urządzić akwarium? Nic prostszego. Sprawdź nasz poradnik i ciesz się wymarzonym akwarium każdego dnia.
Jak pozbyć się glonów z akwarium? Poprzednie Następne
Piękne, czyste akwarium to ozdoba każdego wnętrza i powód do dumy właściciela zwierzątek. Niestety, utrzymanie wody w idealnym stanie nie jest łatwe – często pojawia się w niej największe utrapienie hodowców, czyli okropne glony. Sprawdź, jak się przed nimi uchronić i jak pobyć się glonów z akwarium – gdy niestety już się zadomowią.
Jakie podłoże wybrać do akwarium? Poprzednie Następne
Podłoże do akwarium odgrywa ogromną rolę w wyglądzie zbiornika. Sprawdź, jakie podłoże do akwarium uznawane jest za najlepsze.
Jakie rośliny do akwarium wybrać? Poprzednie Następne
Jakie rośliny do akwarium – sztuczne czy żywe? Poznaj gatunki roślin do akwarium dla początkujących. Sprawdź, jak je pielęgnować i dlaczego są ważnym elementem każdego akwarium.
Jak urządzić akwarium? Poprzednie Następne
Przymierzając się do zakupu rybek, pamietaj o konieczności odpowiedniego przygotowania akwarium. Zobacz, jak urządzić akwarium.
Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium Poprzednie Następne
Aranżacja akwarium wymaga wyboru odpowiednich roślin i dekoracji. Zobacz, jakie rośliny i dekoracje do akwarium wybrać.
Jakie oświetlenie do akwarium wybrać? Poprzednie Następne
Jakie oświetlenie do akwarium sprawdzi się najlepiej? Zobacz, jak wybrać oświetlenie do akwarium.
Najładniejsze ryby akwariowe Poprzednie Następne
Jakie rybki do akwarium wybrać? Zobacz najładniejsze ryby akwariowe.
Jak założyć akwarium? Czy można przenosić rybki do kuli? Poprzednie Następne
Zakładanie akwarium to zajęcie, które wymaga odpowiedniej wiedzy i cierpliwości. Zobacz, jak założyć akwarium.

Pozostałe akcesoria akwarystyczne - opinie

Sprawdź w swojej lokalizacji:
Pozostałe akcesoria akwarystyczne > Gdańsk