Pozostałe akcesoria akwarystyczne

4,6 z 107803 opinii

Jak uatrakcyjnić swoje akwarium?

Zakładając zbiornik akwarystyczny większość z nas ma na celu stworzyć piękny, do złudzenia przypominający taki, jak ten w naturze żywy organizm, zamknięty w szklanej oprawie, który będzie cieszyć oko domowników. W jaki sposób uatrakcyjnić jego wygląd poza barwnymi zwierzętami wodnymi czy roślinnością? Jak pielęgnować żyjące w naszym akwarium organizmy?

Lampy oświetleniowe

Lampy umieszczane w pokrywie naszego zbiornika to na ogół, tzw. Świetlówki bądź lampy LED występujące w różnych rozmiarach oraz mocach. Istotnym jest, aby dobrać takie światło, które będzie nie tylko dobrze podkreślać wybarwienie naszych ryb, ale także pozwoli roślinom na prawidłowy wzrost. Sprawdzając parametry techniczne lamp dobrze zwrócić uwagę do jakiego rodzaju akwarium przeznaczone jest dane światło (słodkowodne bądź morskie). Dzięki temu dobierzemy sprzęt najbardziej odpowiedni dla naszego zbiornika.

Czyszczenie

Gdy nasze akwarium jest ustawione w miejscu narażonym bezpośrednio na działanie promieni słonecznych, na wewnętrznych szybach zaczną pojawiać się, tzw. glony. Są to rośliny powstałe na skutek zbyt wysokiej temperatury w zbiorniku oraz intensywnego nasłonecznienia. Aby nasz zbiornik prezentował się zawsze jak najlepiej, pozostałe akcesoria akwarystyczne oferują mechaniczne narzędzia, takich jak czyściki magnetyczne. Występują w wielu rozmiarach, więc łatwo dobrać najlepszy do wielkości naszego akwarium. Zasada działania jest bardzo prosta, tzn. jedną część przyczepiamy po wewnętrznej stronie szyby, a drugą po stronie zewnętrznej, dokładnie naprzeciwko. Dzięki magnesom, które przyciągają się wzajemnie możemy poruszać czyścikiem nie mocząc przy tym rąk.

Części zamienne

Niestety, każdy sprzęt elektryczny z czasem się zużywa. Ale nie zawsze oznacza to zakup całego urządzenia, bo często po sprawdzeniu konkretnych elementów okazuje się, że wystarczy wymienić zepsutą część. Taki problem rozwiązują pozostałe akcesoria akwarystyczne. Możemy zaopatrzyć się w zasilacze do filtrów i napowietrzaczy, gąbki do filtrów, różnego rodzaju regulatory przepływu czy brzęczyki.

A co położyć pod naszym zbiornikiem?

Postawienie akwarium bezpośrednio na szafce bywa ryzykowne, gdyż wiąże się z możliwością uszkodzenia mebla lub pęknięcia akwarium, gdy pod nim znajdą się drobne kamyki czy piasek. Dlatego warto zakupić matę pod akwarium, która jest wykonana z gęstej pianki. Takie maty dostępne są w wielu rozmiarach. Pozostałe akcesoria akwarystyczne pozwalają na bezpieczne ustawienie zbiornika.
Dzięki tego rodzaju wyposażeniu możemy jeszcze lepiej zadbać o swój mały kawałek naturalnego piękna.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Czyszczenie akwarium krok po kroku Poprzednie Następne

Czyszczenie akwarium krok po kroku

Nawet najlepsze filtry do akwarium nie zapobiegną temu, że po pewnym czasie akwarium staje się brudne. Jak każda nowa czynność, czyszczenie akwarium może na początku wydawać się skomplikowane, wystarczy jednak nabrać trochę wprawy, by cieszyć się nie tylko miłym dla oka widokiem, lecz także zdrowymi rybkami i roślinkami, którym niezbyt sprzyjają glony w akwarium. Jak się do tego zabrać i jak nie popełnić częstych błędów początkującego akwarysty?

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium Poprzednie Następne

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium

Akwarium rybne to nie tylko kolorowe rybki, a akwarium holenderskie to nie tylko rośliny. Aby były prawdziwą ozdobą salonu czy biura, powinniśmy zadbać o odpowiednie dodatki, które nie tylko przyciągną oko, lecz także będą kryjówką dla ryb, uregulują właściwości wody i zneutralizują szkodliwe związki chemiczne. Zaczynając od podłoża do akwarium, a kończąc na fantazyjnych ozdobach, poznajmy różne dekoracje do akwarium.

Najładniejsze ryby akwariowe Poprzednie Następne

Najładniejsze ryby akwariowe

Prowadzenie akwarium to tylko pozornie prosta sprawa, doświadczeni w tej dziedzinie wiedzą, że dbanie o czystość zbiornika nie jest takie łatwe, a do tego trzeba jeszcze zagwarantować odpowiednie warunki mieszkającym w nim rybkom. Niestety bardzo często okazuje się, że im rybka ładniejsza, tym trudniej jest ją hodować. Można jednak znaleźć kilka równie pięknych gatunków łatwych w hodowli.

Jak założyć akwarium? Czy można przenosić rybki do kuli? Poprzednie Następne

Jak założyć akwarium? Czy można przenosić rybki do kuli?

Zakładanie akwarium to zajęcie, które wymaga odpowiedniej wiedzy i cierpliwości. Znajomość podstawowych warunków do stworzenia domu dla rybek akwariowych, jest niezbędna. Przestrzeganie pewnych zasad, pomoże wam stworzyć miły dom dla uroczych rybek. Przygotowani i pewni swojego działania, z pewnością nie wyrządzicie im krzywdy. Dowiedzcie się jak założyć akwarium i czy wkładanie rybki do kuli to dobry pomysł.

Hodowla krewetek w akwarium Poprzednie Następne

Hodowla krewetek w akwarium

Krewetki akwariowe podbijają serca entuzjastów akwarystyki. Zanim jednak zdecydujesz się na rozpoczęcie swojej przygody z hodowlą krewetek w domu, zobacz, co musisz kupić, by mogły się prawidłowo rozwijać i rozmnażać.