Pompy sprzęgła i cylindry robocze

4,5 z 36516 opinii
Dzięki sprzęgłom silniki oraz różne mechanizmu robocze mogą być wykonywane odrębnymi zespołami maszyn. Sprzęgła są stosowane ze względu na ułatwienie w sprawach konstrukcyjnych maszyn - bez nich, niektóre czynności byłyby nawet niemożliwe do wykonania. Podział sprzęgieł jest bardzo zróżnicowany :
- że względu na sposób łączenia członków
- że względu na kierunek przekazywania mocy i tym podobne.
Cylindry :
Są to elementy konstrukcji mechanicznej, w środku której porusza się tłok. W silniku spalinowym zwany jest on tuleją.
Cylinder spełnia wiele zadań :
- zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi
- odpowiada za gospodarkę termiczna układu
- ogranicza ruch tłoka
- pomaga utrzymywać nadciśnienie pomiędzy tłokiem a cylindrem.
W technice szeroko stosowany jest układ tłok-cylinder na przykład w siłowniku hudraulicznym lub w strzykawce medycznej.
W samochodach jednostka napędową musi być silna aby auto miało odpowiednią dynamikę. Cylindry można podzielić na podkategorie:
- typu HAS/HHA
- typu HSS
- typu HHS
Różnią się one przede wszystkim nośnością.
Typu HAS ma maksymalne obciążenie 700 bar - są one bardzo popularne w branży przemysłowej a w szczególności w stoczniach i elektrowniach. Cylindry typu HSS są natomiast popularne w produkcji i budownictwie że względu na mniejszą nośność.
Pompy :
Służą one do wytworzenia ciśnienia pomiędzy strona ssawną a tłoczną - co umożliwia przekaż cieczy lub osadów. Pompa aby zaczęła pracować musi być zalana - chyba, że pompa samozasysająca.
Aby wybrać pompę o odpowiednich parametrach musimy zastanowić się jakie mamy potrzeby i jakie zadania ma spełniać pompa. Każda pompa ma przedział wydajności w jakim może pracować. Pompy dzieła się na :
- pompy wirowe ( inaczej zwane przepływowe)
- pompy wyporowe ( inaczej zwane tłokowymi )
- strumieniowe
- próżniowe
Pompy sprzęgła i cylindry robocze są wykorzystywane w różnych dziedzinach - używamy ich na codzień w różnych urządzeniach. Od samochodów i urządzeń medycznych po pracę domowe.
Pompy sprzęgła i cylindry robocze można kupić za niewielkie pieniądze, jednak polecam aby zainwestować w nie wiecej pieniędzy ponieważ wtedy również mamy większą gwarancję wyższej jakości.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Marka

Model

Typ

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb Poprzednie Następne

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb

Ujemne temperatury i zimowy klimat dają się we znaki twojemu samochodowi. Zobacz skuteczne metody na mróz, które pozwolą Ci szybko i sprawnie odpalić auto nawet w arktycznych warunkach.

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe Poprzednie Następne

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe

Niedawno zmieniły się przepisy dotyczące egzaminów i zasad wydawania dokumentów, a już niebawem czeka nas kolejna modyfikacja prawa. Dlatego osoby, które chcą zdobyć uprawnienia kierowcy, powinny się spieszyć. Sprawdźmy, jakie pomoce naukowe mogą ułatwić edukację.

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu Poprzednie Następne

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu

Posiadacze samochodów zazwyczaj starają się dbać o swój pojazd. Istnieje wiele preparatów, które pozwalają naszemu autu zachować wspaniały wygląd przez długi czas. W niniejszym poradniku prezentujemy 5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu.

Jakie radio samochodowe wybrać? Poprzednie Następne

Jakie radio samochodowe wybrać?

Radio w samochodzie nie tylko jest źródłem informacji, lecz także może umilić każdą podróż, szczególnie gdy do przejechania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Najnowocześniejsze modele to prawdziwe centra multimedialne, które mogą stać się dumą niejednego właściciela auta.

Oklejanie samochodu Poprzednie Następne

Oklejanie samochodu

Jeszcze do niedawna oklejanie samochodów folią było praktykowane głównie przez najbardziej zagorzałych fanów motoryzacji. Obecnie stało się to praktycznym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają zwykli właściciele aut, firmy.

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić Poprzednie Następne

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić

Czarny Piątek w Polsce już 24 listopada. Dla fanów motoryzacji może być to świetna okazja do zakupu wielu akcesoriów samochodowych, w bardzo przystępnych cenach. Zobaczcie czym warto się zainteresować.